Preskočiť na hlavný obsah

Holandský vrkoč/Dutch braid


Ahojte! Dnes som si pre vás pripravila článok ako si upliesť holandský vrkoč. Je to v podstate opak francúzskeho priberaného vrkoča, pričom tento vynikne viac navonok, teda akoby bol "prilepený" k hlave. Vlasy sa do vrkoča pridávajú popod pramene namiesto ponad ako pri francúzskom cope.

Rozdiel vo vrkočoch

Ako na to cez borázok aj video:
Vlasy sa priberajú z oboch strán hlavy, pričom vždy smerujú POD stredný prameň vlasov.

Tento vrkoč možno zapliecť aj šikmo ako ho mala Katniss vo filme Hry o život.

Môj tip na naučenie sa pletenia tohto aj iných vrkočov je, že sa ich budete zaplietať na jednej strane svojej hlavy namiesto vzadu. Tým pádom nepotrebujete zrkadlo pred aj za sebou, ale stačí vám jedno.

Malý trik - ponaťahujte vrkoč aby získa na objeme

Tak ako vyskúšate tento vrkoč? Alebo sa vám páči viac klasika - francúzsky vrkoč? Ak sa vám ho neporadí zapliesť, tak nabudúce vám ukážem krajkový vrkoč, pri ktorom sa nepriberajú vlasy z dvoch strán, ale len z jednej. Ak máte tiež iné tipy na vrkoče, ktoré sa chcete naučiť pliesť, dajte mi vedieť v komentári.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Moderné nafukovačky do bazéna

Nová predajňa Kik v Žiline

Dňa 18.augusta sa v Žiline otvorí predajňa Kik pri HyperTescu. Bude otvorená od 9 do 20.hodiny od pondelka do nedele. Od 18. do 19.augusta bude zľava 10% na všetok tovar iba v tejto predajni.


Ako osviežiť biely šatník a posteľ z Ikey/ How to spice up white closet and bed from Ikea

Ahojte, dnes som si pre vás pripravila článok o tom, ako som si oživila šatník a posteľ z Ikey. Obe sú bielej farby, posteľ Leirvik je kovová a šatník Brimnes drevený. Farba nábytku sa mi páči, nechcela by som hnedý ani čierny, ale občas si to proste žiada zmenu. Tieto nápady vás nevyjdu draho - od necelých 2 eur do necelých 15 eur.

Posteľ som si upravila baldachýnom z Ikey (je aj v bordovej, bežovej a modrej farbe) a svetielkami v tvare lampiónov z Lidlu. Predtým som skúsila aj iné dve varianty, o ktorých som písala aj v časopise Nový čas Bývanie. Bola to kvetovaná girlanda a vianočné svetielka, ktoré môžete vidieť v článku na fotografii nižšie.


Biely šatník možno ozdobiť tapetou. Ja som si vybrala kvetovaný vzor z Lidlu. Jedna rolka stála len 1,50 eur, tak som si kúpila rovno dve. Tapetu som nalepila na bočné steny okrem strednej so zrkadlom.

Tak ako, oslovil vás aspoň jedne z mojich nápadov? Ak áno, dajte mi vedieť v komentári, ktorý by ste vyskúšali aj vy.