Preskočiť na hlavný obsah

Holandský vrkoč/Dutch braid


Ahojte! Dnes som si pre vás pripravila článok ako si upliesť holandský vrkoč. Je to v podstate opak francúzskeho priberaného vrkoča, pričom tento vynikne viac navonok, teda akoby bol "prilepený" k hlave. Vlasy sa do vrkoča pridávajú popod pramene namiesto ponad ako pri francúzskom cope.

Rozdiel vo vrkočoch

Ako na to cez borázok aj video:
Vlasy sa priberajú z oboch strán hlavy, pričom vždy smerujú POD stredný prameň vlasov.

Tento vrkoč možno zapliecť aj šikmo ako ho mala Katniss vo filme Hry o život.

Môj tip na naučenie sa pletenia tohto aj iných vrkočov je, že sa ich budete zaplietať na jednej strane svojej hlavy namiesto vzadu. Tým pádom nepotrebujete zrkadlo pred aj za sebou, ale stačí vám jedno.

Malý trik - ponaťahujte vrkoč aby získa na objeme

Tak ako vyskúšate tento vrkoč? Alebo sa vám páči viac klasika - francúzsky vrkoč? Ak sa vám ho neporadí zapliesť, tak nabudúce vám ukážem krajkový vrkoč, pri ktorom sa nepriberajú vlasy z dvoch strán, ale len z jednej. Ak máte tiež iné tipy na vrkoče, ktoré sa chcete naučiť pliesť, dajte mi vedieť v komentári.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Moderné nafukovačky do bazéna

Nákupy z Viedne - Primark, Lush, Depot,...

Konečne som sa po roku vrátila do Viedne na nákupy. Minulý rok som bola na Kärtner Strasse prvý raz vo Forever 21 a v Starbuckse a tiež som šla prvý raz metrom. Tento výlet bol rovnako špeciálny, kedže som šla prvý raz viedenskou Badner Bahn a nakupovala som v Primarku a v Lush. Všetky tieto obchody sú v zahraničí veľmi populárne, ale keby ste náhodou nevedeli, Lush je francúzska prírodná kozmetika známa svojimi  produktami do kúpeľa, Primark je jedne z najznámejších vo Veľkej Británií, Starbucks je slávna kaviareň po celom svete, ktorá už bude na konci mesiaca aj v Bratislavskom Auparku a Forever 21 je pôvodom americký módny obchod. Zrhnuté to teda máme a teraz späť k ceste. Rozhodla som sa hlavne kvôli Primarku pre Shopping City Sud vo Vosendorf južne od Viedne, do ktorej ide už spomínaná Badner Bahn. 

K nej sa možno dostať na prestup aj z hlavnej stanice, ale ja som cestovala z Petržalky a tak som sa ušetrila o jeden prestup vo Viedni. V meste som sa nestratila, ale v nákupnom cen…

Nová vintage lavica z Jysku/New vintage bench from Jysk

Hneď 2.januára sme bolis  rodinou na nákupoch v Jysku. Ako prvú vec v tomto roku som si zaobstarala túto krásnu lavicu vo vintage štýle. Vždy som obdivovala podobne tvarované nohy na nábytku, plus hnedé drevo má jemný nádych opotrebovanosti, takže ladí aj k bielej, nehovoriac o smotanovej farbe časti na sedenie. Lavica bola aj ja momentálne v zľave z pôvodných 129 eur na 95 eur. Kúpiť si ju môžete nielen v predajni, ale aj online. Ja si ju plánujem dať pred posteľ, ale rovnako krásne ukáže aj v chodbe alebo v inej miestnosti domu.
Bratov nový nočný stolík a kancelárske kreslo