Preskočiť na hlavný obsah

Iné varianty holandského vrkoča/Other versions of dutch braid

Tento článok nadväzuje na ten o pletení holandského vrkoča, ktorého techniku potrebujete vedieť na tieto ďalšie verzie. účesy sú zoradené podľa náročnosti od najľahšieho. Pokiaľ už viete ako si zapliesť francúzsky vrkoč, všetky je možné zapliesž aj tým spôsobom.

Polovičný holandský vrkoč (2 z 5 * náročnosti)
Na tento vrkoč nepotrebujete všetky vlasy, stačí len ofina. Vezmete prameň vlasov zľava a sprava. Rozdelíte obe na ďalšie dva pramene. Držíte teda 4 pramene. Vezmete prvý prameň zľava a dáte ho pod druhý s tretím. Tie sa vám spoja. Teraz držíte už len 3 pramene. Vezmete prameň sprava a ten dáte popod stredný. K prameňu vlasov vľavo pridáte ďalší tenší prameň a dáte ho pod stredný. Ku prameňu vpravo pridajte tiež tenší prameň a dajte ich spolu popod stredný. Opakujte ešte chvíľu, ale nie úplne, keďže ide len o polovičný vrkoč. Malo by to vyzerať zhruba ako na fotke vyššie.  


Holandský krajkový vrkoč (3 z 5 * náročnosti)
Je to jednoduchšia varianta holandského vrkoča. Začnete naľavo alebo vpravo (záleží na vás) od ucha a pokračujete šikmo cez hlavu. Vlasy pridávate len z jednej strany - zhora a nie zdola. Na konci pridávania vlasov, keď sa vám vlasy minú, pokračujete buď gumičkou alebo normálnym vrkočom z 3 prameňov.


Holandský vrkoč v drdole (4 z 5  * náročnosti)
Môžete použiť buď holandský vrkoč alebo holandský krajkový vrkoč (vysvetlený vyššie). Začnite od jedného ucha a pleťte cez hlavo šikmo. Keď skončíte s pridávaním vlasov, tak pokračujte normálnym vrkočom z 3 prameňov. Ten na konci prisponkujete do drdola. Môžete použiť aj lak na vlasy, pre lepšiu fixáciu.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Moderné nafukovačky do bazéna

Nákupy z Viedne - Primark, Lush, Depot,...

Konečne som sa po roku vrátila do Viedne na nákupy. Minulý rok som bola na Kärtner Strasse prvý raz vo Forever 21 a v Starbuckse a tiež som šla prvý raz metrom. Tento výlet bol rovnako špeciálny, kedže som šla prvý raz viedenskou Badner Bahn a nakupovala som v Primarku a v Lush. Všetky tieto obchody sú v zahraničí veľmi populárne, ale keby ste náhodou nevedeli, Lush je francúzska prírodná kozmetika známa svojimi  produktami do kúpeľa, Primark je jedne z najznámejších vo Veľkej Británií, Starbucks je slávna kaviareň po celom svete, ktorá už bude na konci mesiaca aj v Bratislavskom Auparku a Forever 21 je pôvodom americký módny obchod. Zrhnuté to teda máme a teraz späť k ceste. Rozhodla som sa hlavne kvôli Primarku pre Shopping City Sud vo Vosendorf južne od Viedne, do ktorej ide už spomínaná Badner Bahn. 

K nej sa možno dostať na prestup aj z hlavnej stanice, ale ja som cestovala z Petržalky a tak som sa ušetrila o jeden prestup vo Viedni. V meste som sa nestratila, ale v nákupnom cen…

Nová vintage lavica z Jysku/New vintage bench from Jysk

Hneď 2.januára sme bolis  rodinou na nákupoch v Jysku. Ako prvú vec v tomto roku som si zaobstarala túto krásnu lavicu vo vintage štýle. Vždy som obdivovala podobne tvarované nohy na nábytku, plus hnedé drevo má jemný nádych opotrebovanosti, takže ladí aj k bielej, nehovoriac o smotanovej farbe časti na sedenie. Lavica bola aj ja momentálne v zľave z pôvodných 129 eur na 95 eur. Kúpiť si ju môžete nielen v predajni, ale aj online. Ja si ju plánujem dať pred posteľ, ale rovnako krásne ukáže aj v chodbe alebo v inej miestnosti domu.
Bratov nový nočný stolík a kancelárske kreslo