Preskočiť na hlavný obsah

Retro telefón/Retro telephone


Už dlhšie túžim po takomto retro telefóne, len neviem nájsť ten správny. Momentálne sa predávajú len ich napodobneniny z Číny, takže sa zrejme budem musieť poobzerať po bazároch, aby som našla ten správny kúsok. V podstate hľadám kúsok, kde každé číslo musíte vytočiť namiesto digitálnych tlačidiel. Aký kontrast oproti najnovším dotykovým telefónom?!Mimochodom...
Vedeli ste, že kedysi, keď ešte neboli mobilné telefóny, tak bol aj nábytok prispôsobený dnes už retro pevným linkám? Mohli ste si tak sadnúť a telefonovať zároveň - v minulosti luxus, dnes normálna vec, keďže teraz si môžete zobrať svoj smartfón hoci aj na toaletu :)Naše telefóny na verejných miestach síce, nevyzerali ako tento na fotke, ale pamätáte si ich vy ešte vôbec? Sú to tie, do ktorých sa vhadzovali drobné peniaze.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Moderné nafukovačky do bazéna

Nová predajňa Kik v Žiline

Dňa 18.augusta sa v Žiline otvorí predajňa Kik pri HyperTescu. Bude otvorená od 9 do 20.hodiny od pondelka do nedele. Od 18. do 19.augusta bude zľava 10% na všetok tovar iba v tejto predajni.


Ako osviežiť biely šatník a posteľ z Ikey/ How to spice up white closet and bed from Ikea

Ahojte, dnes som si pre vás pripravila článok o tom, ako som si oživila šatník a posteľ z Ikey. Obe sú bielej farby, posteľ Leirvik je kovová a šatník Brimnes drevený. Farba nábytku sa mi páči, nechcela by som hnedý ani čierny, ale občas si to proste žiada zmenu. Tieto nápady vás nevyjdu draho - od necelých 2 eur do necelých 15 eur.

Posteľ som si upravila baldachýnom z Ikey (je aj v bordovej, bežovej a modrej farbe) a svetielkami v tvare lampiónov z Lidlu. Predtým som skúsila aj iné dve varianty, o ktorých som písala aj v časopise Nový čas Bývanie. Bola to kvetovaná girlanda a vianočné svetielka, ktoré môžete vidieť v článku na fotografii nižšie.


Biely šatník možno ozdobiť tapetou. Ja som si vybrala kvetovaný vzor z Lidlu. Jedna rolka stála len 1,50 eur, tak som si kúpila rovno dve. Tapetu som nalepila na bočné steny okrem strednej so zrkadlom.

Tak ako, oslovil vás aspoň jedne z mojich nápadov? Ak áno, dajte mi vedieť v komentári, ktorý by ste vyskúšali aj vy.