Preskočiť na hlavný obsah

Francúzsky rybí vrkoč/French fishtail braid


Keď už sme sa naučili pliesť rybí vrkoč aj francúzsky vrkoč, zvládnuť francúzsky rybí je jednoduché. Všetko čo treba urobiť je spojiť obe techniky dokopy.

Tipy a triky
1.Ako prvé je dobré vedieť pliesť aspoň jeden z týchto dvoch vrkočov, ale ak neviete francúzsky vrkoč a holandský áno, nič sa nedeje, aj to postačí.
2.Tento účes sa najlepšie naučíte, keď ho budete pliesť na ľavej alebo strane hlavy v závislosti od toho či ste ľaváčka alebo praváčka, pretože vzadu by ste to na prvý raz nemuseli zvládnuť.


Postup
1.Začnite pliesť od ofiny, tak že si ju rozdelíte na dva hrubšie pramene vlasov.
2.Časť ľavého vezmite a dajte ponad pravý.
3.Inú časť pravého prameňa dajte ponad ľavý.
4.Pridajte menší prameň vlasov k ľavému z ľavej strany nepoužitých vlasov.
5.Časť z tohto ľavého prameňa pridajte ponad do pravého.
6.Pridajte k pravému prameňu menší prameň z pravej strany nepoužitých vlasov.
7.Časť z tohto pravého prameňa dajte ponad do ľavého prameňa.
8.Opakujte kroky 4. až 7. až kým sa vám neminú vlasy k pridávaniu.
9.Ďalej pokračujte v pletení klasického rybieho vrkoča, kým sa neminú všetky vlasy.
10.Vrkoč ukončite priehľadnou gumičkou.
Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Moderné nafukovačky do bazéna

Ako osviežiť biely šatník a posteľ z Ikey/ How to spice up white closet and bed from Ikea

Ahojte, dnes som si pre vás pripravila článok o tom, ako som si oživila šatník a posteľ z Ikey. Obe sú bielej farby, posteľ Leirvik je kovová a šatník Brimnes drevený. Farba nábytku sa mi páči, nechcela by som hnedý ani čierny, ale občas si to proste žiada zmenu. Tieto nápady vás nevyjdu draho - od necelých 2 eur do necelých 15 eur.

Posteľ som si upravila baldachýnom z Ikey (je aj v bordovej, bežovej a modrej farbe) a svetielkami v tvare lampiónov z Lidlu. Predtým som skúsila aj iné dve varianty, o ktorých som písala aj v časopise Nový čas Bývanie. Bola to kvetovaná girlanda a vianočné svetielka, ktoré môžete vidieť v článku na fotografii nižšie.


Biely šatník možno ozdobiť tapetou. Ja som si vybrala kvetovaný vzor z Lidlu. Jedna rolka stála len 1,50 eur, tak som si kúpila rovno dve. Tapetu som nalepila na bočné steny okrem strednej so zrkadlom.

Tak ako, oslovil vás aspoň jedne z mojich nápadov? Ak áno, dajte mi vedieť v komentári, ktorý by ste vyskúšali aj vy.

Nákupy z Viedne - Primark, Lush, Depot,...

Konečne som sa po roku vrátila do Viedne na nákupy. Minulý rok som bola na Kärtner Strasse prvý raz vo Forever 21 a v Starbuckse a tiež som šla prvý raz metrom. Tento výlet bol rovnako špeciálny, kedže som šla prvý raz viedenskou Badner Bahn a nakupovala som v Primarku a v Lush. Všetky tieto obchody sú v zahraničí veľmi populárne, ale keby ste náhodou nevedeli, Lush je francúzska prírodná kozmetika známa svojimi  produktami do kúpeľa, Primark je jedne z najznámejších vo Veľkej Británií, Starbucks je slávna kaviareň po celom svete, ktorá už bude na konci mesiaca aj v Bratislavskom Auparku a Forever 21 je pôvodom americký módny obchod. Zrhnuté to teda máme a teraz späť k ceste. Rozhodla som sa hlavne kvôli Primarku pre Shopping City Sud vo Vosendorf južne od Viedne, do ktorej ide už spomínaná Badner Bahn. 

K nej sa možno dostať na prestup aj z hlavnej stanice, ale ja som cestovala z Petržalky a tak som sa ušetrila o jeden prestup vo Viedni. V meste som sa nestratila, ale v nákupnom cen…