Preskočiť na hlavný obsah

Francúzsky vroč/French braid


Ak zvládate krajkový alebo holandský vrkoč, klasika ako francúzsky vrkoč bude pre vás hračka. Narozdiel od krajkového vrkoča pridávate vlasy z oboch strán a od holandského sa líši tým, že sa pletie ponad stredný prameň namiesto popod. Ale ak nepoznáte ešte žiaden z týchto dvoch spomínaných vrkočov, mám tu pre vás slovný postup s fotkami, rovnako ako aj video.


Tipy a triky
1.Pre začiatok sa môžete naučiť tento vrkoč pliesť na strane namiesto vzadu, aby ste sa mohli vidieť v zrkadle.
2.Ďalší trik z videa a foto-postupu je použiť malú priehľadnú gumičku na stredný prameň vlasov.

Postup
1.Ak pletiete vzadu vezmite svoju ofinu, ktorá bude jedným z 3 prameňov (možno ho dať do gumičky) a pramene vedľa stredného budú číslo 1 a 3.
2. Preložte prameň 1 ponad stredný prameň.
3.Preložte prameň 3 ponad stredný prameň (bývalý 1. prameň)
4.Pridajte trochu vlasov k prameňu naľavo a ten dajte ponad stredný prameň.
5.Pridajte zopár vlasov k prameňu napravo a dajte ho ponad stredný prameň (predtým to bol ľavý prameň).
6.Pokračujte kým sa vám neminú vlasy na pridávanie.
7.Vrkoč dokončite klasickým vrkočom z 3 prameňov bez pridávania vlasov.
8.Použite gumičku do vlasov a ak ste gumičkovali vlasy na začiatku, tú môžete prestrihnúť.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Moderné nafukovačky do bazéna

Nákupy z Viedne - Primark, Lush, Depot,...

Konečne som sa po roku vrátila do Viedne na nákupy. Minulý rok som bola na Kärtner Strasse prvý raz vo Forever 21 a v Starbuckse a tiež som šla prvý raz metrom. Tento výlet bol rovnako špeciálny, kedže som šla prvý raz viedenskou Badner Bahn a nakupovala som v Primarku a v Lush. Všetky tieto obchody sú v zahraničí veľmi populárne, ale keby ste náhodou nevedeli, Lush je francúzska prírodná kozmetika známa svojimi  produktami do kúpeľa, Primark je jedne z najznámejších vo Veľkej Británií, Starbucks je slávna kaviareň po celom svete, ktorá už bude na konci mesiaca aj v Bratislavskom Auparku a Forever 21 je pôvodom americký módny obchod. Zrhnuté to teda máme a teraz späť k ceste. Rozhodla som sa hlavne kvôli Primarku pre Shopping City Sud vo Vosendorf južne od Viedne, do ktorej ide už spomínaná Badner Bahn. 

K nej sa možno dostať na prestup aj z hlavnej stanice, ale ja som cestovala z Petržalky a tak som sa ušetrila o jeden prestup vo Viedni. V meste som sa nestratila, ale v nákupnom cen…

Nová vintage lavica z Jysku/New vintage bench from Jysk

Hneď 2.januára sme bolis  rodinou na nákupoch v Jysku. Ako prvú vec v tomto roku som si zaobstarala túto krásnu lavicu vo vintage štýle. Vždy som obdivovala podobne tvarované nohy na nábytku, plus hnedé drevo má jemný nádych opotrebovanosti, takže ladí aj k bielej, nehovoriac o smotanovej farbe časti na sedenie. Lavica bola aj ja momentálne v zľave z pôvodných 129 eur na 95 eur. Kúpiť si ju môžete nielen v predajni, ale aj online. Ja si ju plánujem dať pred posteľ, ale rovnako krásne ukáže aj v chodbe alebo v inej miestnosti domu.
Bratov nový nočný stolík a kancelárske kreslo