Preskočiť na hlavný obsah

Francúzsky vroč/French braid


Ak zvládate krajkový alebo holandský vrkoč, klasika ako francúzsky vrkoč bude pre vás hračka. Narozdiel od krajkového vrkoča pridávate vlasy z oboch strán a od holandského sa líši tým, že sa pletie ponad stredný prameň namiesto popod. Ale ak nepoznáte ešte žiaden z týchto dvoch spomínaných vrkočov, mám tu pre vás slovný postup s fotkami, rovnako ako aj video.


Tipy a triky
1.Pre začiatok sa môžete naučiť tento vrkoč pliesť na strane namiesto vzadu, aby ste sa mohli vidieť v zrkadle.
2.Ďalší trik z videa a foto-postupu je použiť malú priehľadnú gumičku na stredný prameň vlasov.

Postup
1.Ak pletiete vzadu vezmite svoju ofinu, ktorá bude jedným z 3 prameňov (možno ho dať do gumičky) a pramene vedľa stredného budú číslo 1 a 3.
2. Preložte prameň 1 ponad stredný prameň.
3.Preložte prameň 3 ponad stredný prameň (bývalý 1. prameň)
4.Pridajte trochu vlasov k prameňu naľavo a ten dajte ponad stredný prameň.
5.Pridajte zopár vlasov k prameňu napravo a dajte ho ponad stredný prameň (predtým to bol ľavý prameň).
6.Pokračujte kým sa vám neminú vlasy na pridávanie.
7.Vrkoč dokončite klasickým vrkočom z 3 prameňov bez pridávania vlasov.
8.Použite gumičku do vlasov a ak ste gumičkovali vlasy na začiatku, tú môžete prestrihnúť.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Moderné nafukovačky do bazéna

Ako osviežiť biely šatník a posteľ z Ikey/ How to spice up white closet and bed from Ikea

Ahojte, dnes som si pre vás pripravila článok o tom, ako som si oživila šatník a posteľ z Ikey. Obe sú bielej farby, posteľ Leirvik je kovová a šatník Brimnes drevený. Farba nábytku sa mi páči, nechcela by som hnedý ani čierny, ale občas si to proste žiada zmenu. Tieto nápady vás nevyjdu draho - od necelých 2 eur do necelých 15 eur.

Posteľ som si upravila baldachýnom z Ikey (je aj v bordovej, bežovej a modrej farbe) a svetielkami v tvare lampiónov z Lidlu. Predtým som skúsila aj iné dve varianty, o ktorých som písala aj v časopise Nový čas Bývanie. Bola to kvetovaná girlanda a vianočné svetielka, ktoré môžete vidieť v článku na fotografii nižšie.


Biely šatník možno ozdobiť tapetou. Ja som si vybrala kvetovaný vzor z Lidlu. Jedna rolka stála len 1,50 eur, tak som si kúpila rovno dve. Tapetu som nalepila na bočné steny okrem strednej so zrkadlom.

Tak ako, oslovil vás aspoň jedne z mojich nápadov? Ak áno, dajte mi vedieť v komentári, ktorý by ste vyskúšali aj vy.

Nákupy z Viedne - Primark, Lush, Depot,...

Konečne som sa po roku vrátila do Viedne na nákupy. Minulý rok som bola na Kärtner Strasse prvý raz vo Forever 21 a v Starbuckse a tiež som šla prvý raz metrom. Tento výlet bol rovnako špeciálny, kedže som šla prvý raz viedenskou Badner Bahn a nakupovala som v Primarku a v Lush. Všetky tieto obchody sú v zahraničí veľmi populárne, ale keby ste náhodou nevedeli, Lush je francúzska prírodná kozmetika známa svojimi  produktami do kúpeľa, Primark je jedne z najznámejších vo Veľkej Británií, Starbucks je slávna kaviareň po celom svete, ktorá už bude na konci mesiaca aj v Bratislavskom Auparku a Forever 21 je pôvodom americký módny obchod. Zrhnuté to teda máme a teraz späť k ceste. Rozhodla som sa hlavne kvôli Primarku pre Shopping City Sud vo Vosendorf južne od Viedne, do ktorej ide už spomínaná Badner Bahn. 

K nej sa možno dostať na prestup aj z hlavnej stanice, ale ja som cestovala z Petržalky a tak som sa ušetrila o jeden prestup vo Viedni. V meste som sa nestratila, ale v nákupnom cen…