Preskočiť na hlavný obsah

Krajkový vrkoč/Lace braid


Ak poznáte francúzsky alebo holandský vrkoč, tento bude pre vás hračka, pretože je o polovicu ľahší. Prečo práve o polovicu? Pretože, priberáte vlasy iba z jednej strany. Takže na začiatok sa rozhodnite či chcete zapliesť tento vrkoč klasickým francúzskym štýlom ako na fotografii alebo holandských alebo teda výraznejším štýlom. Ak poznáte zatiaľ iba jeden alebo žiaden spôsob, tak nevadí, tento vrkoč je pre nich akoby základ a vďaka nemu sa môžete naučiť zaplietať dokonca aj s priberaním vlasov z oboch strán.


Postup na francúzsky krajkový vrkoč
1. Začneme tým, že si vlasy pri ofine rozdelíte na 3 pramene. Prvý krok je ako pri klasickom vrkoči - 1.prameň vlasov ide ponad stredný a 3. prameň opäť ponad stredný (predtým 1.prameň).
2. V ďalšom kroku však pridáte prameň vlasov do prameňa najbližšie k cestičke vlasov a ten dáte opäť ponad stredný prameň a 3.prameň ide ako inak ponad stredný prameň (predtým prvý, ku ktorému sme pribrali vlasy). 
3.Nasledovne opakujeme 2.krok až kým neskončí cestička vlasov, alebo pokiaľ sa nám to páči.
4.Potom pokračuje klasickým vrkočom z 3 prameňov až kým sa neminú vlasy a použijeme tenkú gumičku vo farbe vlasov.Postup pre holandský krajkový vrkoč
Postup je rovnaký ako pri francúzskom spôsobe, ibaže vlasy nedávate ponad ale popod. To znamená, že prvý prameň vlasov ide popod stredný a 3 prameň popod stredný. Stačí si nahradiť slová 1.postupa popod za ponad a postup je naozaj rovnaký.Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Moderné nafukovačky do bazéna

Ako osviežiť biely šatník a posteľ z Ikey/ How to spice up white closet and bed from Ikea

Ahojte, dnes som si pre vás pripravila článok o tom, ako som si oživila šatník a posteľ z Ikey. Obe sú bielej farby, posteľ Leirvik je kovová a šatník Brimnes drevený. Farba nábytku sa mi páči, nechcela by som hnedý ani čierny, ale občas si to proste žiada zmenu. Tieto nápady vás nevyjdu draho - od necelých 2 eur do necelých 15 eur.

Posteľ som si upravila baldachýnom z Ikey (je aj v bordovej, bežovej a modrej farbe) a svetielkami v tvare lampiónov z Lidlu. Predtým som skúsila aj iné dve varianty, o ktorých som písala aj v časopise Nový čas Bývanie. Bola to kvetovaná girlanda a vianočné svetielka, ktoré môžete vidieť v článku na fotografii nižšie.


Biely šatník možno ozdobiť tapetou. Ja som si vybrala kvetovaný vzor z Lidlu. Jedna rolka stála len 1,50 eur, tak som si kúpila rovno dve. Tapetu som nalepila na bočné steny okrem strednej so zrkadlom.

Tak ako, oslovil vás aspoň jedne z mojich nápadov? Ak áno, dajte mi vedieť v komentári, ktorý by ste vyskúšali aj vy.

Nákupy z Viedne - Primark, Lush, Depot,...

Konečne som sa po roku vrátila do Viedne na nákupy. Minulý rok som bola na Kärtner Strasse prvý raz vo Forever 21 a v Starbuckse a tiež som šla prvý raz metrom. Tento výlet bol rovnako špeciálny, kedže som šla prvý raz viedenskou Badner Bahn a nakupovala som v Primarku a v Lush. Všetky tieto obchody sú v zahraničí veľmi populárne, ale keby ste náhodou nevedeli, Lush je francúzska prírodná kozmetika známa svojimi  produktami do kúpeľa, Primark je jedne z najznámejších vo Veľkej Británií, Starbucks je slávna kaviareň po celom svete, ktorá už bude na konci mesiaca aj v Bratislavskom Auparku a Forever 21 je pôvodom americký módny obchod. Zrhnuté to teda máme a teraz späť k ceste. Rozhodla som sa hlavne kvôli Primarku pre Shopping City Sud vo Vosendorf južne od Viedne, do ktorej ide už spomínaná Badner Bahn. 

K nej sa možno dostať na prestup aj z hlavnej stanice, ale ja som cestovala z Petržalky a tak som sa ušetrila o jeden prestup vo Viedni. V meste som sa nestratila, ale v nákupnom cen…