Preskočiť na hlavný obsah

Piatkové pečenie: Čokoládová torta s jahodami


Potrebujete:
2 Korpusy z piškótového cesta (jeden z toho čokoládový)
Džem alebo Krémovú náplň Dr. Oetker s vanilkovou alebo čokoládovou príchuťou( k tomu - mlieko, práškový cukor, maslo (môžete aj nemusíte použiť)
Kokos a 2 jahodové kompóty alebo fondán (s potravinárskymi farbami ak chcete farebnú tortu)

Postup
Hotové korpusy rozdelíme na polovicu.
Na tortový stojan dáme papier a  naň prvú časť korpusu. Ja som začala čokoládovým korpusom. Teraz je len na vás či využijete krémovú náplň alebo džem. Ja som síce zvolila náplň ale po druhý raz by som zrejme skúsila radšej džem.
Potom naň dajte piškótový korpus, džem, čokoládový korpus džem a nakoniec opäť piškótový korpus.
Na vrch torty a po bokoch môžete dať rôzne možnosti - od krémovej náplne s kokosom a jahodami z kompótov ako ja, alebo fondán, ktorý môžete zafarbiť potravinárskymi farbami podľa seba.


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Moderné nafukovačky do bazéna

Ako osviežiť biely šatník a posteľ z Ikey/ How to spice up white closet and bed from Ikea

Ahojte, dnes som si pre vás pripravila článok o tom, ako som si oživila šatník a posteľ z Ikey. Obe sú bielej farby, posteľ Leirvik je kovová a šatník Brimnes drevený. Farba nábytku sa mi páči, nechcela by som hnedý ani čierny, ale občas si to proste žiada zmenu. Tieto nápady vás nevyjdu draho - od necelých 2 eur do necelých 15 eur.

Posteľ som si upravila baldachýnom z Ikey (je aj v bordovej, bežovej a modrej farbe) a svetielkami v tvare lampiónov z Lidlu. Predtým som skúsila aj iné dve varianty, o ktorých som písala aj v časopise Nový čas Bývanie. Bola to kvetovaná girlanda a vianočné svetielka, ktoré môžete vidieť v článku na fotografii nižšie.


Biely šatník možno ozdobiť tapetou. Ja som si vybrala kvetovaný vzor z Lidlu. Jedna rolka stála len 1,50 eur, tak som si kúpila rovno dve. Tapetu som nalepila na bočné steny okrem strednej so zrkadlom.

Tak ako, oslovil vás aspoň jedne z mojich nápadov? Ak áno, dajte mi vedieť v komentári, ktorý by ste vyskúšali aj vy.

Nákupy z Viedne - Primark, Lush, Depot,...

Konečne som sa po roku vrátila do Viedne na nákupy. Minulý rok som bola na Kärtner Strasse prvý raz vo Forever 21 a v Starbuckse a tiež som šla prvý raz metrom. Tento výlet bol rovnako špeciálny, kedže som šla prvý raz viedenskou Badner Bahn a nakupovala som v Primarku a v Lush. Všetky tieto obchody sú v zahraničí veľmi populárne, ale keby ste náhodou nevedeli, Lush je francúzska prírodná kozmetika známa svojimi  produktami do kúpeľa, Primark je jedne z najznámejších vo Veľkej Británií, Starbucks je slávna kaviareň po celom svete, ktorá už bude na konci mesiaca aj v Bratislavskom Auparku a Forever 21 je pôvodom americký módny obchod. Zrhnuté to teda máme a teraz späť k ceste. Rozhodla som sa hlavne kvôli Primarku pre Shopping City Sud vo Vosendorf južne od Viedne, do ktorej ide už spomínaná Badner Bahn. 

K nej sa možno dostať na prestup aj z hlavnej stanice, ale ja som cestovala z Petržalky a tak som sa ušetrila o jeden prestup vo Viedni. V meste som sa nestratila, ale v nákupnom cen…