Preskočiť na hlavný obsah

Piatkové pečenie: Čokoládová torta s jahodami


Potrebujete:
2 Korpusy z piškótového cesta (jeden z toho čokoládový)
Džem alebo Krémovú náplň Dr. Oetker s vanilkovou alebo čokoládovou príchuťou( k tomu - mlieko, práškový cukor, maslo (môžete aj nemusíte použiť)
Kokos a 2 jahodové kompóty alebo fondán (s potravinárskymi farbami ak chcete farebnú tortu)

Postup
Hotové korpusy rozdelíme na polovicu.
Na tortový stojan dáme papier a  naň prvú časť korpusu. Ja som začala čokoládovým korpusom. Teraz je len na vás či využijete krémovú náplň alebo džem. Ja som síce zvolila náplň ale po druhý raz by som zrejme skúsila radšej džem.
Potom naň dajte piškótový korpus, džem, čokoládový korpus džem a nakoniec opäť piškótový korpus.
Na vrch torty a po bokoch môžete dať rôzne možnosti - od krémovej náplne s kokosom a jahodami z kompótov ako ja, alebo fondán, ktorý môžete zafarbiť potravinárskymi farbami podľa seba.


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Moderné nafukovačky do bazéna

Nákupy z Viedne - Primark, Lush, Depot,...

Konečne som sa po roku vrátila do Viedne na nákupy. Minulý rok som bola na Kärtner Strasse prvý raz vo Forever 21 a v Starbuckse a tiež som šla prvý raz metrom. Tento výlet bol rovnako špeciálny, kedže som šla prvý raz viedenskou Badner Bahn a nakupovala som v Primarku a v Lush. Všetky tieto obchody sú v zahraničí veľmi populárne, ale keby ste náhodou nevedeli, Lush je francúzska prírodná kozmetika známa svojimi  produktami do kúpeľa, Primark je jedne z najznámejších vo Veľkej Británií, Starbucks je slávna kaviareň po celom svete, ktorá už bude na konci mesiaca aj v Bratislavskom Auparku a Forever 21 je pôvodom americký módny obchod. Zrhnuté to teda máme a teraz späť k ceste. Rozhodla som sa hlavne kvôli Primarku pre Shopping City Sud vo Vosendorf južne od Viedne, do ktorej ide už spomínaná Badner Bahn. 

K nej sa možno dostať na prestup aj z hlavnej stanice, ale ja som cestovala z Petržalky a tak som sa ušetrila o jeden prestup vo Viedni. V meste som sa nestratila, ale v nákupnom cen…

Nová vintage lavica z Jysku/New vintage bench from Jysk

Hneď 2.januára sme bolis  rodinou na nákupoch v Jysku. Ako prvú vec v tomto roku som si zaobstarala túto krásnu lavicu vo vintage štýle. Vždy som obdivovala podobne tvarované nohy na nábytku, plus hnedé drevo má jemný nádych opotrebovanosti, takže ladí aj k bielej, nehovoriac o smotanovej farbe časti na sedenie. Lavica bola aj ja momentálne v zľave z pôvodných 129 eur na 95 eur. Kúpiť si ju môžete nielen v predajni, ale aj online. Ja si ju plánujem dať pred posteľ, ale rovnako krásne ukáže aj v chodbe alebo v inej miestnosti domu.
Bratov nový nočný stolík a kancelárske kreslo