Preskočiť na hlavný obsah

Piatkové pečenie: Výroba vlastnej bonboniéry/Make your own box of chocolates


Namiesto toho aby ste tento rok kúpili svojej polovičke čokoládu alebo bonboniéru, čo takto vyrobiť vlastnú? Ak má niekto rád určitý druh čokolády a takú bonboniéru nemožno zohnať, tak ju jednoducho vyrobíme. 


Potrebujete:

1.čokoládu alebo viac druhov čokolády podľa vašej voľby
2.formu na výrobu bonboniéry (moja je z minuloročnej Valentínskej kolekcie z Oriflame, ale podobné možno nájsť v Coincase v Žiline alebo v niektorom eshope na internete)
3.dózu (napr.plechovú, moja je zo setu k forme) 


Postup:
1.Roztopte čokoládu podľa toho ako vám vyhovuje, ja som tak urobila v mikrovlnke. Jednoducho čokoládu rozbaľte, polámte na kocky a dajte do misky. To isté môžete urobiť aj na sporáku, kde si nachystáte zohriať vodu a nad ňou budete čokoládu roztápať.
2.Roztopenú čokoládu nalejte do formy alebo lyžičkou naberte po trochu do každej priehlbinky.
3.Potom už len stačí dať váš výtvor do chladničky, kým čokoláda nestuhne a nezíska požadovaný tvar.
4.Nakoniec môžete, ale nemusíte vybrať bonbóny z formy a dať ich do nejakej peknej dózy.


Dobrú chuť a krásneho Valentína!


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Moderné nafukovačky do bazéna

Nová predajňa Kik v Žiline

Dňa 18.augusta sa v Žiline otvorí predajňa Kik pri HyperTescu. Bude otvorená od 9 do 20.hodiny od pondelka do nedele. Od 18. do 19.augusta bude zľava 10% na všetok tovar iba v tejto predajni.


Ako osviežiť biely šatník a posteľ z Ikey/ How to spice up white closet and bed from Ikea

Ahojte, dnes som si pre vás pripravila článok o tom, ako som si oživila šatník a posteľ z Ikey. Obe sú bielej farby, posteľ Leirvik je kovová a šatník Brimnes drevený. Farba nábytku sa mi páči, nechcela by som hnedý ani čierny, ale občas si to proste žiada zmenu. Tieto nápady vás nevyjdu draho - od necelých 2 eur do necelých 15 eur.

Posteľ som si upravila baldachýnom z Ikey (je aj v bordovej, bežovej a modrej farbe) a svetielkami v tvare lampiónov z Lidlu. Predtým som skúsila aj iné dve varianty, o ktorých som písala aj v časopise Nový čas Bývanie. Bola to kvetovaná girlanda a vianočné svetielka, ktoré môžete vidieť v článku na fotografii nižšie.


Biely šatník možno ozdobiť tapetou. Ja som si vybrala kvetovaný vzor z Lidlu. Jedna rolka stála len 1,50 eur, tak som si kúpila rovno dve. Tapetu som nalepila na bočné steny okrem strednej so zrkadlom.

Tak ako, oslovil vás aspoň jedne z mojich nápadov? Ak áno, dajte mi vedieť v komentári, ktorý by ste vyskúšali aj vy.