Preskočiť na hlavný obsah

Účesový utorok: Rybí vrkoč/Fishtail braid


Ako už samotný názov hovorí, tento vrkoč sa podobá rybacej kostre. Spočíva v pletení len dvoma prameňmi, čo z neho robí ešte jednoduchší typ vrkoča ako 3. Základ je len sa naučiť techniku, ktorá sa stále opakuje. Vrkoč má efekt písmena V a tým sa odlišuje od klasického vrkoča z 3 prameňov.
Tipy a triky
Použite tenkú gumičku do vlasov, ktorú neskôr rozstrihnete ako vo videu.
Aspoň na začiatku, kým sa vrkoč naučíte pliesť, zapletajte vlasy na boku a nie vzadu, pretože by vás rýchlo začali bolieť ruky.
Berte vždy naozaj veľmi tenké pramene, pretože ak vezmete hrubšie, vrkoč bude vyzerať ako klasický z 3 prameňov, ale sa narobíte pri zapletaní, čo nechceme.

Postup
1.Rozdelte si vlasy na 2 časti -  nazvime ich A a B.
2.Vezmite tenký prameň z  časti A a dajte ho zhora do časti B.
3.Vezmite iný tenký prameň vlasov z časti B a dajte ho zhora do časti A.
4.Opakujte 2.krok .
5.Opakujte 3.krok.
6.Striedavo opakujte kroky, až kým sa vám neminú vlasy.


Iná verzia
Opačný efekt teda akoby strieška namiesto V, vytvoríte takzvaný reverse fishtail (opačný rybí cop) a to tak, že namiesto pridávania vlasov ponad, ich dáte popod do druhého prameňa.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Moderné nafukovačky do bazéna

Nákupy z Viedne - Primark, Lush, Depot,...

Konečne som sa po roku vrátila do Viedne na nákupy. Minulý rok som bola na Kärtner Strasse prvý raz vo Forever 21 a v Starbuckse a tiež som šla prvý raz metrom. Tento výlet bol rovnako špeciálny, kedže som šla prvý raz viedenskou Badner Bahn a nakupovala som v Primarku a v Lush. Všetky tieto obchody sú v zahraničí veľmi populárne, ale keby ste náhodou nevedeli, Lush je francúzska prírodná kozmetika známa svojimi  produktami do kúpeľa, Primark je jedne z najznámejších vo Veľkej Británií, Starbucks je slávna kaviareň po celom svete, ktorá už bude na konci mesiaca aj v Bratislavskom Auparku a Forever 21 je pôvodom americký módny obchod. Zrhnuté to teda máme a teraz späť k ceste. Rozhodla som sa hlavne kvôli Primarku pre Shopping City Sud vo Vosendorf južne od Viedne, do ktorej ide už spomínaná Badner Bahn. 

K nej sa možno dostať na prestup aj z hlavnej stanice, ale ja som cestovala z Petržalky a tak som sa ušetrila o jeden prestup vo Viedni. V meste som sa nestratila, ale v nákupnom cen…

Nová vintage lavica z Jysku/New vintage bench from Jysk

Hneď 2.januára sme bolis  rodinou na nákupoch v Jysku. Ako prvú vec v tomto roku som si zaobstarala túto krásnu lavicu vo vintage štýle. Vždy som obdivovala podobne tvarované nohy na nábytku, plus hnedé drevo má jemný nádych opotrebovanosti, takže ladí aj k bielej, nehovoriac o smotanovej farbe časti na sedenie. Lavica bola aj ja momentálne v zľave z pôvodných 129 eur na 95 eur. Kúpiť si ju môžete nielen v predajni, ale aj online. Ja si ju plánujem dať pred posteľ, ale rovnako krásne ukáže aj v chodbe alebo v inej miestnosti domu.
Bratov nový nočný stolík a kancelárske kreslo