Preskočiť na hlavný obsah

Láska na druhý pokus - seriál a komédia v jednom


Na začiatku januára začal na TV Doma nový turecký seriál s názvom Láska na druhý pokus. Je však iný ako všetky ostatné romantické telenovely, pre svoj humor by sa dal považovať aj za komédiu alebo sitkom. Na Slovensku je predabovaná zatiaľ len prvá séria, zatiaľ čo v Turecku vyslielajú už druhú sériu. A hoci sa tá prvá končí už budúci štvrtok, šikovný ju nájdu aj na internete a extra šikovný čo by vedeli po turecky aj druhú sériu na Youtube na kanáli televízie Fox, ktorá ju u nich vysiela. No späť k samotnému seriálu.


Hlavná seriálová dvojica je Zeynep a Fatih, ktorý sa hneď na začiatku dohodnú na tom, že Zeynep bdue hrať Fatihovu manželku a Fatih otca jej malého synčeka Selima (toho hrajú bratia-dvojičky). Neskôr spoznáme ich celé vtipné rodiny vrátane ďalšieho krásneho páru Zeynepinho bratranca Orhana a Fatihovej sestry Selin. K týmto dvom dvojiciam sa pridajú najlepší priatelia Zeynep a Fatiha - Mete a Fadik. Spolu zažívajú rôzne dobrodružstvá. Komické osobnosti sú napríklad Fatihova mama Mukades, pomocníci Zeynepinho otca Šeuketa či jej suseda Eifer. Na tomto seriály ma najviac baví to, že zakaždým keď ide do tuhého, vždy z toho všetci vyviaznu s humorom. Takže ani intrigy Mukades s Irem (bývalá Fatihova snúbenica), či Erthan (bývalý Zeynep a otec malého Selima) nemajú až taký dopad ako by niekto očakával v telenovelách.


Spoiler! Nečítajte ak nechcete vedieť viac. Nielen že bdue konečne pusa, ale neskôr bude dokonca trojitá svadba (nebudú to ale všetci mladí!) a dieťa na ceste u jedného z párov. Kto s kým, si ale asi budete musieť počkať, ak sa ukáže aj druhá séria. 
...
Takže kto je vaším najväčším obľúbencom seriálu? U mňa určite Selim, Fatih, Selin a Orhan. Prepáč Zeynep, ale ja by som toľko toho Fatiha nenaťahovala :)


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Moderné nafukovačky do bazéna

Ako osviežiť biely šatník a posteľ z Ikey/ How to spice up white closet and bed from Ikea

Ahojte, dnes som si pre vás pripravila článok o tom, ako som si oživila šatník a posteľ z Ikey. Obe sú bielej farby, posteľ Leirvik je kovová a šatník Brimnes drevený. Farba nábytku sa mi páči, nechcela by som hnedý ani čierny, ale občas si to proste žiada zmenu. Tieto nápady vás nevyjdu draho - od necelých 2 eur do necelých 15 eur.

Posteľ som si upravila baldachýnom z Ikey (je aj v bordovej, bežovej a modrej farbe) a svetielkami v tvare lampiónov z Lidlu. Predtým som skúsila aj iné dve varianty, o ktorých som písala aj v časopise Nový čas Bývanie. Bola to kvetovaná girlanda a vianočné svetielka, ktoré môžete vidieť v článku na fotografii nižšie.


Biely šatník možno ozdobiť tapetou. Ja som si vybrala kvetovaný vzor z Lidlu. Jedna rolka stála len 1,50 eur, tak som si kúpila rovno dve. Tapetu som nalepila na bočné steny okrem strednej so zrkadlom.

Tak ako, oslovil vás aspoň jedne z mojich nápadov? Ak áno, dajte mi vedieť v komentári, ktorý by ste vyskúšali aj vy.

Nákupy z Viedne - Primark, Lush, Depot,...

Konečne som sa po roku vrátila do Viedne na nákupy. Minulý rok som bola na Kärtner Strasse prvý raz vo Forever 21 a v Starbuckse a tiež som šla prvý raz metrom. Tento výlet bol rovnako špeciálny, kedže som šla prvý raz viedenskou Badner Bahn a nakupovala som v Primarku a v Lush. Všetky tieto obchody sú v zahraničí veľmi populárne, ale keby ste náhodou nevedeli, Lush je francúzska prírodná kozmetika známa svojimi  produktami do kúpeľa, Primark je jedne z najznámejších vo Veľkej Británií, Starbucks je slávna kaviareň po celom svete, ktorá už bude na konci mesiaca aj v Bratislavskom Auparku a Forever 21 je pôvodom americký módny obchod. Zrhnuté to teda máme a teraz späť k ceste. Rozhodla som sa hlavne kvôli Primarku pre Shopping City Sud vo Vosendorf južne od Viedne, do ktorej ide už spomínaná Badner Bahn. 

K nej sa možno dostať na prestup aj z hlavnej stanice, ale ja som cestovala z Petržalky a tak som sa ušetrila o jeden prestup vo Viedni. V meste som sa nestratila, ale v nákupnom cen…