Preskočiť na hlavný obsah

Piatkové pečenie - Jahodový pohár s mascarpone


Budete potrebovať:
400 g jahôd
450 g mascarpone
100g práškového cukru
4 vaječné žĺtky

Postup:
1.Do misky dáme syr mascarpone a varechou vymiesime do hladka. Primiešame vaječné žĺtky a cukor. Zmes necháme 1 hodinu chladiť v chladničke. 
2.Do 4 pohárov alebo misiek nanesieme lyžicou vrstvu syrovej zmesi. Na ne dáme vrstvu prepasírovaných jahôd. Postupne dávame ďalšie vrstvy, pričom na vrchu by mala byť syrová vrstva.
3.Takto pripravenú penu dáme chladiť na 20 minút do chladničky. Ozdobíme celými jahodami. Môžeme použiť aj iné letné ovocie.

Dobrý chuť!


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Moderné nafukovačky do bazéna

Nákupy z Viedne - Primark, Lush, Depot,...

Konečne som sa po roku vrátila do Viedne na nákupy. Minulý rok som bola na Kärtner Strasse prvý raz vo Forever 21 a v Starbuckse a tiež som šla prvý raz metrom. Tento výlet bol rovnako špeciálny, kedže som šla prvý raz viedenskou Badner Bahn a nakupovala som v Primarku a v Lush. Všetky tieto obchody sú v zahraničí veľmi populárne, ale keby ste náhodou nevedeli, Lush je francúzska prírodná kozmetika známa svojimi  produktami do kúpeľa, Primark je jedne z najznámejších vo Veľkej Británií, Starbucks je slávna kaviareň po celom svete, ktorá už bude na konci mesiaca aj v Bratislavskom Auparku a Forever 21 je pôvodom americký módny obchod. Zrhnuté to teda máme a teraz späť k ceste. Rozhodla som sa hlavne kvôli Primarku pre Shopping City Sud vo Vosendorf južne od Viedne, do ktorej ide už spomínaná Badner Bahn. 

K nej sa možno dostať na prestup aj z hlavnej stanice, ale ja som cestovala z Petržalky a tak som sa ušetrila o jeden prestup vo Viedni. V meste som sa nestratila, ale v nákupnom cen…

Nová predajňa Kik v Žiline

Dňa 18.augusta sa v Žiline otvorí predajňa Kik pri HyperTescu. Bude otvorená od 9 do 20.hodiny od pondelka do nedele. Od 18. do 19.augusta bude zľava 10% na všetok tovar iba v tejto predajni.