Preskočiť na hlavný obsah

Utorkový účes - Priberaný krútený vrkoč/French rope braid


Minulý týždeň sme si povedali o tom, ako si upliesť klasický krútený vrkoč, tento týždeň ideme o kategóriu vyššie na priberaný alebo francúzsky krútený vrkoč. Spája sa nám tu teda technika krúteného vrkoču s francúzskym vrkočom, to znamená že vlasy sa nielen zatáčajú, ale sa aj vždy priberajú nové pramene. Opäť nesmie chýbať ani video, pretože písaný komentár môže znieť niekedy metúco (sama som sa veci naučila lepšie na fotkách a najlepšie na videách)

Tipy a triky:
Je dobré vedieť aspoň techniku krúteného vrkoča, ak už nie francúzskeho.
Ak si netrúfate vlasy zapliesť vzadu, začnite na boku - ak ste praváčka na pravo a ak ľaváčka tak naľavo.
Vďaka tomuto vrkoču sa ľahšie naučíte zapliesť francúzsky či holandský vrkoč, ak to zatiaľ neviete.

Postup:
1.Vezmeme hrubší prameň vlasov od čela a rozdelíme ho na polovicu.
2.Každý prameň zatočíme doprava a navzájom ich obtočíme doľava.
3.Pridáme nový prameň vlasov do ľavého a nový prameň do pravého prameňa.
4.Každý z nich obtočíme doprava a navzájom doľava.
5.Opakujeme kroky 3 a 4 až kým sa neminú vlasy na pridávanie.
6.Na koniec vlasy obtáčame ako v kroku 2, čo je vlastne klasický krútený vrkoč, ktorý sme sa učili pliesť naposledy.
Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Moderné nafukovačky do bazéna

Ako osviežiť biely šatník a posteľ z Ikey/ How to spice up white closet and bed from Ikea

Ahojte, dnes som si pre vás pripravila článok o tom, ako som si oživila šatník a posteľ z Ikey. Obe sú bielej farby, posteľ Leirvik je kovová a šatník Brimnes drevený. Farba nábytku sa mi páči, nechcela by som hnedý ani čierny, ale občas si to proste žiada zmenu. Tieto nápady vás nevyjdu draho - od necelých 2 eur do necelých 15 eur.

Posteľ som si upravila baldachýnom z Ikey (je aj v bordovej, bežovej a modrej farbe) a svetielkami v tvare lampiónov z Lidlu. Predtým som skúsila aj iné dve varianty, o ktorých som písala aj v časopise Nový čas Bývanie. Bola to kvetovaná girlanda a vianočné svetielka, ktoré môžete vidieť v článku na fotografii nižšie.


Biely šatník možno ozdobiť tapetou. Ja som si vybrala kvetovaný vzor z Lidlu. Jedna rolka stála len 1,50 eur, tak som si kúpila rovno dve. Tapetu som nalepila na bočné steny okrem strednej so zrkadlom.

Tak ako, oslovil vás aspoň jedne z mojich nápadov? Ak áno, dajte mi vedieť v komentári, ktorý by ste vyskúšali aj vy.

Nákupy z Viedne - Primark, Lush, Depot,...

Konečne som sa po roku vrátila do Viedne na nákupy. Minulý rok som bola na Kärtner Strasse prvý raz vo Forever 21 a v Starbuckse a tiež som šla prvý raz metrom. Tento výlet bol rovnako špeciálny, kedže som šla prvý raz viedenskou Badner Bahn a nakupovala som v Primarku a v Lush. Všetky tieto obchody sú v zahraničí veľmi populárne, ale keby ste náhodou nevedeli, Lush je francúzska prírodná kozmetika známa svojimi  produktami do kúpeľa, Primark je jedne z najznámejších vo Veľkej Británií, Starbucks je slávna kaviareň po celom svete, ktorá už bude na konci mesiaca aj v Bratislavskom Auparku a Forever 21 je pôvodom americký módny obchod. Zrhnuté to teda máme a teraz späť k ceste. Rozhodla som sa hlavne kvôli Primarku pre Shopping City Sud vo Vosendorf južne od Viedne, do ktorej ide už spomínaná Badner Bahn. 

K nej sa možno dostať na prestup aj z hlavnej stanice, ale ja som cestovala z Petržalky a tak som sa ušetrila o jeden prestup vo Viedni. V meste som sa nestratila, ale v nákupnom cen…