Preskočiť na hlavný obsah

Angličtina efektívneDnes som si pre vás pripravila článok o tom ako sa efektívne učiť angličtinu podľa mňa. Sú to tipy pre tých, ktorí už majú nejaké tie základy a majú chuť sa ju učiť, nielen preto, že musia. Všetkých sa totiž budete venovať vo svojom voľnom čase.
  1. čítanie kníh v angličtine - Vyberte si knihu, ktorá vás zaujíma. Začnite povedzme takou, ktorú poznáte po slovensky. Pokiaľ poznáte dej, budete zhruba vedieť o čom je reč. Nestrácajte čas úvodmi kníh, pokiaľ nejde o epilóg, v ktorom je povedané niečo o príbehu, ale pri nejakých príručkách sú to veci zbytočné. Neprekladajte si každé slovíčko, ale snažte sa pochopiť veci z kontextu, pretože keby ste mali preložiť celú knihu, skončíte zrejme skôr ako dočítate prvú kapitolu.
  2. počúvanie kníh a piesní v angličtine - toto je už vyšší level od čítania, vhodný pre veľmi zaneprázdnených a aj takých, ktorí si za to priplatia. Na stránke audible.com máte možnosť odoberať knihy na počúvanie s tým, že máte na začiatku dve zadarmo a potom si platíte poplatok zhruba 15 dolárov (14 eur) a máte stále aspoň jednu zadarmo. Týmto si však rozširujete schopnosť počúvať, ktorú treba tiež, a vy ste lepšie rozumeli, takže ju vrelo odporúčam. Opäť odporúčam začať knihou, ktorú ste čítali či už po slovensky alebo anglicky a potom sa posúvať tým čo vás zaujíma, nie to, čo čítajú/počúvajú všetci. Počúvanie piesní je zadarmo, avšak nejde len o ne. Pustite si ich s lyrics a prekladom zároveň. Ak máte obľúbenú pieseň, nielen že budete vedieť o čom sa v nej spieva ale možno sa aj naučíte nejaké nové slovíčka.
  3. pozeranie filmov a videí v angličtine - Máte staré DVD s možnosťou vybrať si jazyk? Určite sa nejaké nájde. Skúste si pozrieť váš obľúbený film v angličtine s anglickými titulkami alebo nový film so slovenskými titulkami. V dnešnej dobe sa tiež stáva moderným pozerať videá na Youtube. Nájdete si tam videá v každom jazyku a takisto britskú aj americkú angličtinu. Skúste však hľadať videá, ktoré majú nejaký zmysluplný obsah, aby ste sa aj naozaj niečo naučili.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Nákupy z Viedne - Primark, Lush, Depot,...

Konečne som sa po roku vrátila do Viedne na nákupy. Minulý rok som bola na Kärtner Strasse prvý raz vo Forever 21 a v Starbuckse a tiež som šla prvý raz metrom. Tento výlet bol rovnako špeciálny, kedže som šla prvý raz viedenskou Badner Bahn a nakupovala som v Primarku a v Lush. Všetky tieto obchody sú v zahraničí veľmi populárne, ale keby ste náhodou nevedeli, Lush je francúzska prírodná kozmetika známa svojimi  produktami do kúpeľa, Primark je jedne z najznámejších vo Veľkej Británií, Starbucks je slávna kaviareň po celom svete, ktorá už bude na konci mesiaca aj v Bratislavskom Auparku a Forever 21 je pôvodom americký módny obchod. Zrhnuté to teda máme a teraz späť k ceste. Rozhodla som sa hlavne kvôli Primarku pre Shopping City Sud vo Vosendorf južne od Viedne, do ktorej ide už spomínaná Badner Bahn. 

K nej sa možno dostať na prestup aj z hlavnej stanice, ale ja som cestovala z Petržalky a tak som sa ušetrila o jeden prestup vo Viedni. V meste som sa nestratila, ale v nákupnom cen…

Nápady na stenu v detskej izbičke z Pepca

Polička Napríklad táto obláčiková môže byť domovom pre detské knižky
Vešiačiky Moja dcérka má veľmi veľa čeleniek a mať ich len tak položené by znamenalo sa v nich nedokázať vyznať. Zavesené podľa farieb alebo vzorov však môžu byť roztriedené.
Závesné dekorácie  "Maj veľké sny maličká" alebo iný citát môže skrášliť nejednu detskú izbičku
Svetielko Tento obláčik predávajú aj v bielom a je vlastne svetielko, ktoré možno buď zavesiť, alebo ak nechcete robiť dierky do steny len položiť na poličku, v každom prípade je to riešenie pre tých, ktorí nemajú lampy na stenách len na strope či nočných stolíkoch.
Fotorámik Vaše fotky počas tehotenstva, z ultrazvuku alebo keď sa už dieťatko narodí, treba zväčniť a zavesiť do detskej izbičky na viditeľné miesto
Obraz Či už ho na stenu zavesíte alebo opäť len položíte alebo dáte do rámiku a neskôr vymeníte, obraz je jednoducho klasika.

Moderné nafukovačky do bazéna