Preskočiť na hlavný obsah

Angličtina efektívneDnes som si pre vás pripravila článok o tom ako sa efektívne učiť angličtinu podľa mňa. Sú to tipy pre tých, ktorí už majú nejaké tie základy a majú chuť sa ju učiť, nielen preto, že musia. Všetkých sa totiž budete venovať vo svojom voľnom čase.
  1. čítanie kníh v angličtine - Vyberte si knihu, ktorá vás zaujíma. Začnite povedzme takou, ktorú poznáte po slovensky. Pokiaľ poznáte dej, budete zhruba vedieť o čom je reč. Nestrácajte čas úvodmi kníh, pokiaľ nejde o epilóg, v ktorom je povedané niečo o príbehu, ale pri nejakých príručkách sú to veci zbytočné. Neprekladajte si každé slovíčko, ale snažte sa pochopiť veci z kontextu, pretože keby ste mali preložiť celú knihu, skončíte zrejme skôr ako dočítate prvú kapitolu.
  2. počúvanie kníh a piesní v angličtine - toto je už vyšší level od čítania, vhodný pre veľmi zaneprázdnených a aj takých, ktorí si za to priplatia. Na stránke audible.com máte možnosť odoberať knihy na počúvanie s tým, že máte na začiatku dve zadarmo a potom si platíte poplatok zhruba 15 dolárov (14 eur) a máte stále aspoň jednu zadarmo. Týmto si však rozširujete schopnosť počúvať, ktorú treba tiež, a vy ste lepšie rozumeli, takže ju vrelo odporúčam. Opäť odporúčam začať knihou, ktorú ste čítali či už po slovensky alebo anglicky a potom sa posúvať tým čo vás zaujíma, nie to, čo čítajú/počúvajú všetci. Počúvanie piesní je zadarmo, avšak nejde len o ne. Pustite si ich s lyrics a prekladom zároveň. Ak máte obľúbenú pieseň, nielen že budete vedieť o čom sa v nej spieva ale možno sa aj naučíte nejaké nové slovíčka.
  3. pozeranie filmov a videí v angličtine - Máte staré DVD s možnosťou vybrať si jazyk? Určite sa nejaké nájde. Skúste si pozrieť váš obľúbený film v angličtine s anglickými titulkami alebo nový film so slovenskými titulkami. V dnešnej dobe sa tiež stáva moderným pozerať videá na Youtube. Nájdete si tam videá v každom jazyku a takisto britskú aj americkú angličtinu. Skúste však hľadať videá, ktoré majú nejaký zmysluplný obsah, aby ste sa aj naozaj niečo naučili.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Moderné nafukovačky do bazéna

Ako osviežiť biely šatník a posteľ z Ikey/ How to spice up white closet and bed from Ikea

Ahojte, dnes som si pre vás pripravila článok o tom, ako som si oživila šatník a posteľ z Ikey. Obe sú bielej farby, posteľ Leirvik je kovová a šatník Brimnes drevený. Farba nábytku sa mi páči, nechcela by som hnedý ani čierny, ale občas si to proste žiada zmenu. Tieto nápady vás nevyjdu draho - od necelých 2 eur do necelých 15 eur.

Posteľ som si upravila baldachýnom z Ikey (je aj v bordovej, bežovej a modrej farbe) a svetielkami v tvare lampiónov z Lidlu. Predtým som skúsila aj iné dve varianty, o ktorých som písala aj v časopise Nový čas Bývanie. Bola to kvetovaná girlanda a vianočné svetielka, ktoré môžete vidieť v článku na fotografii nižšie.


Biely šatník možno ozdobiť tapetou. Ja som si vybrala kvetovaný vzor z Lidlu. Jedna rolka stála len 1,50 eur, tak som si kúpila rovno dve. Tapetu som nalepila na bočné steny okrem strednej so zrkadlom.

Tak ako, oslovil vás aspoň jedne z mojich nápadov? Ak áno, dajte mi vedieť v komentári, ktorý by ste vyskúšali aj vy.

Nákupy z Viedne - Primark, Lush, Depot,...

Konečne som sa po roku vrátila do Viedne na nákupy. Minulý rok som bola na Kärtner Strasse prvý raz vo Forever 21 a v Starbuckse a tiež som šla prvý raz metrom. Tento výlet bol rovnako špeciálny, kedže som šla prvý raz viedenskou Badner Bahn a nakupovala som v Primarku a v Lush. Všetky tieto obchody sú v zahraničí veľmi populárne, ale keby ste náhodou nevedeli, Lush je francúzska prírodná kozmetika známa svojimi  produktami do kúpeľa, Primark je jedne z najznámejších vo Veľkej Británií, Starbucks je slávna kaviareň po celom svete, ktorá už bude na konci mesiaca aj v Bratislavskom Auparku a Forever 21 je pôvodom americký módny obchod. Zrhnuté to teda máme a teraz späť k ceste. Rozhodla som sa hlavne kvôli Primarku pre Shopping City Sud vo Vosendorf južne od Viedne, do ktorej ide už spomínaná Badner Bahn. 

K nej sa možno dostať na prestup aj z hlavnej stanice, ale ja som cestovala z Petržalky a tak som sa ušetrila o jeden prestup vo Viedni. V meste som sa nestratila, ale v nákupnom cen…