Preskočiť na hlavný obsah

Utorkový účes - Krajkový drdol/Lace Braided Bun


Potrebujete:
gumičku na vlasy
priehľadnú gumičku na vlasy
výplň do drdola (voliteľná)
zrkadlo pred aj za sebou
ovládať techniku priberaného krajkového vrkoča

Postup
Na zvládnutie tohto účesu potrebujete ovládať techniku krajkového vrkoča - to je vrkoč z 3 prameňov, ku ktorému pridávame vlasy iba z 1 strany namiesto z oboch ako pri francúzskom alebo holandskom vrkoči. Na začiatku si ofinu oddelíme od vlasov, ktorý využijeme do drdola (ako na obrázku nižšie) - musí však ísť o rovnakú dĺžku ofiny, inak vlasy oddeľte zozadu ako je to vo videu alebo z boku. Vlasy dajte do gumičky a potom ak chcete použite výplň do drdola. Vezmite jeden prameň z ofiny a dva z gumičky a zapletiete prvé 3 pramene. Potom pridáte vlasy z ofiny a z drdola a pokračujete kým sa vlasy z ofiny neminú a potom ich priberáte len z gumičky - tu ide o krajkový vrkoč. Nakoniec vlasy dokončite klasickým vrkočom z 3 prameňov bez pridávania, keď už viac vlasov na pridanie nie je. Pripevnite ich priehľadnou gumkou a tú skryte popod drdol a použite sponky na upevnenie.Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Moderné nafukovačky do bazéna

Nová predajňa Kik v Žiline

Dňa 18.augusta sa v Žiline otvorí predajňa Kik pri HyperTescu. Bude otvorená od 9 do 20.hodiny od pondelka do nedele. Od 18. do 19.augusta bude zľava 10% na všetok tovar iba v tejto predajni.


Ako osviežiť biely šatník a posteľ z Ikey/ How to spice up white closet and bed from Ikea

Ahojte, dnes som si pre vás pripravila článok o tom, ako som si oživila šatník a posteľ z Ikey. Obe sú bielej farby, posteľ Leirvik je kovová a šatník Brimnes drevený. Farba nábytku sa mi páči, nechcela by som hnedý ani čierny, ale občas si to proste žiada zmenu. Tieto nápady vás nevyjdu draho - od necelých 2 eur do necelých 15 eur.

Posteľ som si upravila baldachýnom z Ikey (je aj v bordovej, bežovej a modrej farbe) a svetielkami v tvare lampiónov z Lidlu. Predtým som skúsila aj iné dve varianty, o ktorých som písala aj v časopise Nový čas Bývanie. Bola to kvetovaná girlanda a vianočné svetielka, ktoré môžete vidieť v článku na fotografii nižšie.


Biely šatník možno ozdobiť tapetou. Ja som si vybrala kvetovaný vzor z Lidlu. Jedna rolka stála len 1,50 eur, tak som si kúpila rovno dve. Tapetu som nalepila na bočné steny okrem strednej so zrkadlom.

Tak ako, oslovil vás aspoň jedne z mojich nápadov? Ak áno, dajte mi vedieť v komentári, ktorý by ste vyskúšali aj vy.