Preskočiť na hlavný obsah

Nákupy z Viedne - Primark, Lush, Depot,...


Konečne som sa po roku vrátila do Viedne na nákupy. Minulý rok som bola na Kärtner Strasse prvý raz vo Forever 21 a v Starbuckse a tiež som šla prvý raz metrom. Tento výlet bol rovnako špeciálny, kedže som šla prvý raz viedenskou Badner Bahn a nakupovala som v Primarku a v Lush. Všetky tieto obchody sú v zahraničí veľmi populárne, ale keby ste náhodou nevedeli, Lush je francúzska prírodná kozmetika známa svojimi  produktami do kúpeľa, Primark je jedne z najznámejších vo Veľkej Británií, Starbucks je slávna kaviareň po celom svete, ktorá už bude na konci mesiaca aj v Bratislavskom Auparku a Forever 21 je pôvodom americký módny obchod. Zrhnuté to teda máme a teraz späť k ceste. Rozhodla som sa hlavne kvôli Primarku pre Shopping City Sud vo Vosendorf južne od Viedne, do ktorej ide už spomínaná Badner Bahn. 

Foto zo stanice SCS, Vosendorf  čakajúc na Badner Bahn a s výhľadom na nákupné centrum

K nej sa možno dostať na prestup aj z hlavnej stanice, ale ja som cestovala z Petržalky a tak som sa ušetrila o jeden prestup vo Viedni. V meste som sa nestratila, ale v nákupnom centre áno, a to aj napriek ich plánom v obchode. Obchodný dom má síce len dve poschodia, ale rozľahlý je naozaj veľmi a to až natoľko, že je najväčší v Rakúsku. Je tam vyše 300 obchodov vrátane Ikey. Pokiaľ teda máte možnosť a ste z okolia Bratislavy, tak odporúčam cestu autom, aby ste tam mohli stráviť viac času a nemali ste problém s taškami ako ja v Primarku. Ceny sú tam natoľko výhodné, že som sa musela mierniť, aby som neminula celú výplatu. Stanoviť si budget je namieste, ale to urobte ako ja a nechajte si tento obchod ako posledný, lebo tam strávite najviac času a už sa vám nebude chcieť s taškami nikam. 

Z Primarku
 Plážová osuška s pompomami - 10 eur

Závesná dekorácia Live Love Always

Závesná dekorácia Your heart is where my home is

Prehoz na posteľ - 12 eur

 Sviečky

Balerínky s otvorenými špičkami, 9 eur

Odličovacie obrúsky a dezodorantné obrúsky, po 1,50 za 2 balenia (1 obsahuje 25ks, teda spolu 50ks)


V Lush bol kilý personál, ktorý vedel hovoriť aj po anglicky, tak som dala na ich odporúčanie ohľadom bômb do kúpeľa a jednu som už aj stihla vyskúšať. Intergalaktická modrá vyzerala ako nočná obloha s hviezdami najmä vďaka farbe a trblietkam, ktoré vyzerali ako hviezdy. 

Z Lush
 Bomby do kúpeľa


Obchod Depot som si obľúbila už minulý rok a sú tam veci do domácnosti aj z papierníctva. Vyhliadnutý som mala cez internet nekonečný kalendár s citátmi od Audrey Hepburn či Marilyn Monroe, vhodný pre všetky shopaholičky.

Z Depot
Kalendár s citátmi po anglicky a nemecky (rovnaký bol aj diár a  záložky do knihy)Ceduľka na dvere Sleep less and dream more


Ak ma poznáte iste viete, že podobné obchody milujem a tak som nevynechala ani návštevu obchodov Zara Home či Butlers. Zara je trochu drahšia, ale dá sa v nej nakupovať aj cez internet, keďže má svoju stránku žu aj po anglicky a Butlers som prešla rýchlo, s tým, že sa ešte možno vrátim, ale už nezostal čas. V pokoji som si ale vychutnala svoje obľúbené jahodovú frapučíno v Starbuckse.

Časopis Mein Neues Zuhause


Pridávam aj zopár foto z nákupného centra, ktoré som neurobila, ale aby ste mali prehľad, ako to tam asi vyzerá.


1 z x vchodov do centra - radím si zapamätať číslo, ktorým vstúpite, aby ste sa vedeli dostať von od Badner Bahn je najbližší vstup č.5


Plán centra


Primark má po oboch stranách asi 10 pokladní

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Moderné nafukovačky do bazéna

Ako osviežiť biely šatník a posteľ z Ikey/ How to spice up white closet and bed from Ikea

Ahojte, dnes som si pre vás pripravila článok o tom, ako som si oživila šatník a posteľ z Ikey. Obe sú bielej farby, posteľ Leirvik je kovová a šatník Brimnes drevený. Farba nábytku sa mi páči, nechcela by som hnedý ani čierny, ale občas si to proste žiada zmenu. Tieto nápady vás nevyjdu draho - od necelých 2 eur do necelých 15 eur.

Posteľ som si upravila baldachýnom z Ikey (je aj v bordovej, bežovej a modrej farbe) a svetielkami v tvare lampiónov z Lidlu. Predtým som skúsila aj iné dve varianty, o ktorých som písala aj v časopise Nový čas Bývanie. Bola to kvetovaná girlanda a vianočné svetielka, ktoré môžete vidieť v článku na fotografii nižšie.


Biely šatník možno ozdobiť tapetou. Ja som si vybrala kvetovaný vzor z Lidlu. Jedna rolka stála len 1,50 eur, tak som si kúpila rovno dve. Tapetu som nalepila na bočné steny okrem strednej so zrkadlom.

Tak ako, oslovil vás aspoň jedne z mojich nápadov? Ak áno, dajte mi vedieť v komentári, ktorý by ste vyskúšali aj vy.