Preskočiť na hlavný obsah

Nákupy z Viedne - Primark, Lush, Depot,...


Konečne som sa po roku vrátila do Viedne na nákupy. Minulý rok som bola na Kärtner Strasse prvý raz vo Forever 21 a v Starbuckse a tiež som šla prvý raz metrom. Tento výlet bol rovnako špeciálny, kedže som šla prvý raz viedenskou Badner Bahn a nakupovala som v Primarku a v Lush. Všetky tieto obchody sú v zahraničí veľmi populárne, ale keby ste náhodou nevedeli, Lush je francúzska prírodná kozmetika známa svojimi  produktami do kúpeľa, Primark je jedne z najznámejších vo Veľkej Británií, Starbucks je slávna kaviareň po celom svete, ktorá už bude na konci mesiaca aj v Bratislavskom Auparku a Forever 21 je pôvodom americký módny obchod. Zrhnuté to teda máme a teraz späť k ceste. Rozhodla som sa hlavne kvôli Primarku pre Shopping City Sud vo Vosendorf južne od Viedne, do ktorej ide už spomínaná Badner Bahn. 

Foto zo stanice SCS, Vosendorf  čakajúc na Badner Bahn a s výhľadom na nákupné centrum

K nej sa možno dostať na prestup aj z hlavnej stanice, ale ja som cestovala z Petržalky a tak som sa ušetrila o jeden prestup vo Viedni. V meste som sa nestratila, ale v nákupnom centre áno, a to aj napriek ich plánom v obchode. Obchodný dom má síce len dve poschodia, ale rozľahlý je naozaj veľmi a to až natoľko, že je najväčší v Rakúsku. Je tam vyše 300 obchodov vrátane Ikey. Pokiaľ teda máte možnosť a ste z okolia Bratislavy, tak odporúčam cestu autom, aby ste tam mohli stráviť viac času a nemali ste problém s taškami ako ja v Primarku. Ceny sú tam natoľko výhodné, že som sa musela mierniť, aby som neminula celú výplatu. Stanoviť si budget je namieste, ale to urobte ako ja a nechajte si tento obchod ako posledný, lebo tam strávite najviac času a už sa vám nebude chcieť s taškami nikam. 

Z Primarku
 Plážová osuška s pompomami - 10 eur

Závesná dekorácia Live Love Always

Závesná dekorácia Your heart is where my home is

Prehoz na posteľ - 12 eur

 Sviečky

Balerínky s otvorenými špičkami, 9 eur

Odličovacie obrúsky a dezodorantné obrúsky, po 1,50 za 2 balenia (1 obsahuje 25ks, teda spolu 50ks)


V Lush bol kilý personál, ktorý vedel hovoriť aj po anglicky, tak som dala na ich odporúčanie ohľadom bômb do kúpeľa a jednu som už aj stihla vyskúšať. Intergalaktická modrá vyzerala ako nočná obloha s hviezdami najmä vďaka farbe a trblietkam, ktoré vyzerali ako hviezdy. 

Z Lush
 Bomby do kúpeľa


Obchod Depot som si obľúbila už minulý rok a sú tam veci do domácnosti aj z papierníctva. Vyhliadnutý som mala cez internet nekonečný kalendár s citátmi od Audrey Hepburn či Marilyn Monroe, vhodný pre všetky shopaholičky.

Z Depot
Kalendár s citátmi po anglicky a nemecky (rovnaký bol aj diár a  záložky do knihy)Ceduľka na dvere Sleep less and dream more


Ak ma poznáte iste viete, že podobné obchody milujem a tak som nevynechala ani návštevu obchodov Zara Home či Butlers. Zara je trochu drahšia, ale dá sa v nej nakupovať aj cez internet, keďže má svoju stránku žu aj po anglicky a Butlers som prešla rýchlo, s tým, že sa ešte možno vrátim, ale už nezostal čas. V pokoji som si ale vychutnala svoje obľúbené jahodovú frapučíno v Starbuckse.

Časopis Mein Neues Zuhause


Pridávam aj zopár foto z nákupného centra, ktoré som neurobila, ale aby ste mali prehľad, ako to tam asi vyzerá.


1 z x vchodov do centra - radím si zapamätať číslo, ktorým vstúpite, aby ste sa vedeli dostať von od Badner Bahn je najbližší vstup č.5


Plán centra


Primark má po oboch stranách asi 10 pokladní

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Nápady na stenu v detskej izbičke z Pepca

Polička Napríklad táto obláčiková môže byť domovom pre detské knižky
Vešiačiky Moja dcérka má veľmi veľa čeleniek a mať ich len tak položené by znamenalo sa v nich nedokázať vyznať. Zavesené podľa farieb alebo vzorov však môžu byť roztriedené.
Závesné dekorácie  "Maj veľké sny maličká" alebo iný citát môže skrášliť nejednu detskú izbičku
Svetielko Tento obláčik predávajú aj v bielom a je vlastne svetielko, ktoré možno buď zavesiť, alebo ak nechcete robiť dierky do steny len položiť na poličku, v každom prípade je to riešenie pre tých, ktorí nemajú lampy na stenách len na strope či nočných stolíkoch.
Fotorámik Vaše fotky počas tehotenstva, z ultrazvuku alebo keď sa už dieťatko narodí, treba zväčniť a zavesiť do detskej izbičky na viditeľné miesto
Obraz Či už ho na stenu zavesíte alebo opäť len položíte alebo dáte do rámiku a neskôr vymeníte, obraz je jednoducho klasika.

Moderné nafukovačky do bazéna