Preskočiť na hlavný obsah

Krajkový vrkoč z ofiny


Ak ste už unavené z vašej ofiny a nechcete stále nosiť čelenku, tento účes bude pre vás najlepší. Stačí vám naň akokoľvek dlhá ofina (ideálne aspoň kúsok nad obočím) a priehľadná gumička do vlasov.

Postup:
1.Rozmyslite si, či chcete pliesť vrkoč holandských alebo francúzskym štýlom pletenia.
2.Na začiatok vezmete prameň vlasov, nad čelom, a rozdelíte ho na 3 časti.
3.Prvý raz pletiete klasicky pri francúzskom nad seba a pri holandskom pod seba.
4.Teraz pridáte vlasy zo strany čela, ale z druhej strany vlasy nepridávajte, ide predsa o krajkový vrkoč.
5.Štvrtý krok opakujte, až kým sa nedostanete k uchu.
6.Vrkoč dokončite klasickýcm spôsobom pletenia bez pridávania vlasov z ktorejkoľvek strany.
7.Vlasy dajte do gumičky.
8.Ak chcete a) postup zopakujte aj na druhej strane hlavy a spojte ich do jednej gumičky
b) alebo ho nechajte visieť 
c) alebo ho môžete upevniť sponkou a skryť pod zvyšné vlasy.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Moderné nafukovačky do bazéna

Ako osviežiť biely šatník a posteľ z Ikey/ How to spice up white closet and bed from Ikea

Ahojte, dnes som si pre vás pripravila článok o tom, ako som si oživila šatník a posteľ z Ikey. Obe sú bielej farby, posteľ Leirvik je kovová a šatník Brimnes drevený. Farba nábytku sa mi páči, nechcela by som hnedý ani čierny, ale občas si to proste žiada zmenu. Tieto nápady vás nevyjdu draho - od necelých 2 eur do necelých 15 eur.

Posteľ som si upravila baldachýnom z Ikey (je aj v bordovej, bežovej a modrej farbe) a svetielkami v tvare lampiónov z Lidlu. Predtým som skúsila aj iné dve varianty, o ktorých som písala aj v časopise Nový čas Bývanie. Bola to kvetovaná girlanda a vianočné svetielka, ktoré môžete vidieť v článku na fotografii nižšie.


Biely šatník možno ozdobiť tapetou. Ja som si vybrala kvetovaný vzor z Lidlu. Jedna rolka stála len 1,50 eur, tak som si kúpila rovno dve. Tapetu som nalepila na bočné steny okrem strednej so zrkadlom.

Tak ako, oslovil vás aspoň jedne z mojich nápadov? Ak áno, dajte mi vedieť v komentári, ktorý by ste vyskúšali aj vy.

Nákupy z Viedne - Primark, Lush, Depot,...

Konečne som sa po roku vrátila do Viedne na nákupy. Minulý rok som bola na Kärtner Strasse prvý raz vo Forever 21 a v Starbuckse a tiež som šla prvý raz metrom. Tento výlet bol rovnako špeciálny, kedže som šla prvý raz viedenskou Badner Bahn a nakupovala som v Primarku a v Lush. Všetky tieto obchody sú v zahraničí veľmi populárne, ale keby ste náhodou nevedeli, Lush je francúzska prírodná kozmetika známa svojimi  produktami do kúpeľa, Primark je jedne z najznámejších vo Veľkej Británií, Starbucks je slávna kaviareň po celom svete, ktorá už bude na konci mesiaca aj v Bratislavskom Auparku a Forever 21 je pôvodom americký módny obchod. Zrhnuté to teda máme a teraz späť k ceste. Rozhodla som sa hlavne kvôli Primarku pre Shopping City Sud vo Vosendorf južne od Viedne, do ktorej ide už spomínaná Badner Bahn. 

K nej sa možno dostať na prestup aj z hlavnej stanice, ale ja som cestovala z Petržalky a tak som sa ušetrila o jeden prestup vo Viedni. V meste som sa nestratila, ale v nákupnom cen…