Preskočiť na hlavný obsah

Prerobenie izby a haul z Jysku, Ikey & F&F Home...


Drahí moji čitatelia, dnes tu mám pre vás môj sľúbený článok o renovácii izby novým nábytkom a presťahovaním toho starého na iné miesto/do inej izby. Takisto nesmie chýbať to, čo mám nové vrámci sekcie do domu. Čo sa týka izby, tak som chcela nový nočný stolík z druhej strany postele v štýle akom mám aj lavicu pred posteľou (s rovnako tvarovanými nožičkami) a tak musela skriňa preč. Ostalo mi však po nej trocha miesta a tak som tam premiestnila komodu. Na strane kde bola komoda s vešiakom na kolieskach je teraz už len skriňa a vešiak na kolieskach je v hosťovskej izbe ako kedysi (najnižšia fotka v článku). Okrem stolíka som v Jysku kúpila aj staničné hodiny, po ktorých som dlho túžila a k ich kúpe ma prinútilo krásne ubytovanie na dovolenke v Splite. Potom som urobila zopár nákupov vrátane F&F Home k mojej sade do kúpeľne, Avonu a tradične Ikey, ktorá by tu raz za čas nemala chýbať.

Staničné hodiny v krémovej farbe, Jysk

Nočný stolík z Jysku sa hodí štýlovo k lavici pred posteľ rovnako z Jysku

Difuzér Zest s vôňou jablka, Avon

Dávkovač na tekuté mydlo, F&F Home

Svetlo v tvare New Yorku, Ikea

Závesná "polica" v zelenej farbe, Ikea


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Moderné nafukovačky do bazéna

Ako osviežiť biely šatník a posteľ z Ikey/ How to spice up white closet and bed from Ikea

Ahojte, dnes som si pre vás pripravila článok o tom, ako som si oživila šatník a posteľ z Ikey. Obe sú bielej farby, posteľ Leirvik je kovová a šatník Brimnes drevený. Farba nábytku sa mi páči, nechcela by som hnedý ani čierny, ale občas si to proste žiada zmenu. Tieto nápady vás nevyjdu draho - od necelých 2 eur do necelých 15 eur.

Posteľ som si upravila baldachýnom z Ikey (je aj v bordovej, bežovej a modrej farbe) a svetielkami v tvare lampiónov z Lidlu. Predtým som skúsila aj iné dve varianty, o ktorých som písala aj v časopise Nový čas Bývanie. Bola to kvetovaná girlanda a vianočné svetielka, ktoré môžete vidieť v článku na fotografii nižšie.


Biely šatník možno ozdobiť tapetou. Ja som si vybrala kvetovaný vzor z Lidlu. Jedna rolka stála len 1,50 eur, tak som si kúpila rovno dve. Tapetu som nalepila na bočné steny okrem strednej so zrkadlom.

Tak ako, oslovil vás aspoň jedne z mojich nápadov? Ak áno, dajte mi vedieť v komentári, ktorý by ste vyskúšali aj vy.

Nákupy z Viedne - Primark, Lush, Depot,...

Konečne som sa po roku vrátila do Viedne na nákupy. Minulý rok som bola na Kärtner Strasse prvý raz vo Forever 21 a v Starbuckse a tiež som šla prvý raz metrom. Tento výlet bol rovnako špeciálny, kedže som šla prvý raz viedenskou Badner Bahn a nakupovala som v Primarku a v Lush. Všetky tieto obchody sú v zahraničí veľmi populárne, ale keby ste náhodou nevedeli, Lush je francúzska prírodná kozmetika známa svojimi  produktami do kúpeľa, Primark je jedne z najznámejších vo Veľkej Británií, Starbucks je slávna kaviareň po celom svete, ktorá už bude na konci mesiaca aj v Bratislavskom Auparku a Forever 21 je pôvodom americký módny obchod. Zrhnuté to teda máme a teraz späť k ceste. Rozhodla som sa hlavne kvôli Primarku pre Shopping City Sud vo Vosendorf južne od Viedne, do ktorej ide už spomínaná Badner Bahn. 

K nej sa možno dostať na prestup aj z hlavnej stanice, ale ja som cestovala z Petržalky a tak som sa ušetrila o jeden prestup vo Viedni. V meste som sa nestratila, ale v nákupnom cen…