Preskočiť na hlavný obsah

Recenzia na Apartmán Purple Zen v Splite


Minulý týždeň som strávila dovolenku v chorvátskom Splite spolu s mojou sesternicou a jej rodinou. Okrem mora a pláži ma naozaj potešilo bývanie, ktoré bolo ako na fotografiách asi 10-15 minút chôdze od najbližšej pláže. Ubytovanie mala na starosti jedna mladá žena, ktorá bola naozaj ústretová a dohovorili sme sa s ňou aj po anglicky. Apartmán mal jednu veľkú obývačku spojenú s kuchyňou, stenou bola oddelená jedálenská časť a potom mal spálňu a kúpeľňu. Vrámci ubytovania nechýbala práčka, umývačka riadu a podobné vymoženosti. Pohovka v obývacej izbe je rozložiteľná a tak sa do ubytovania zmestilo 5 osôb - 3 dospelí a 2 deti (je možnosť postielky). Skutočne som sa zamilovala do obývacej časti, v ktorej som spala, vďaka bielej obývacej stene s Led osvetlením a tehlovou stenou. Toto ubytovanie ma dokonca prinútilo rozmýšľať nad zakúpením staničných hodín ako mali tam v čiernom Londýnske, tak v Jysku predávajú rovnakú a bielu farbu New Yorkských, ktoré si chcem práve kúpiť ja. Celkovo bolo toto ubytovanie moderné, s prvkami fialovej farby ( steny, doplnky, kúpeľňa). Vrelo toto ubytovanie odporúčam, avšak sama nie som presvedčená či je úplne vhodné pre deti, kvôli nízko umiestneným zapínačom osvetlenia, bielemu nábytku a sklenenému jedálenskému stolu. Čo sa týka centra mesta je vzdialené len pár minút autom, ale určite by ste to zvládli aj peši alebo mestkou hromadnou dopravou.


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Moderné nafukovačky do bazéna

Ako osviežiť biely šatník a posteľ z Ikey/ How to spice up white closet and bed from Ikea

Ahojte, dnes som si pre vás pripravila článok o tom, ako som si oživila šatník a posteľ z Ikey. Obe sú bielej farby, posteľ Leirvik je kovová a šatník Brimnes drevený. Farba nábytku sa mi páči, nechcela by som hnedý ani čierny, ale občas si to proste žiada zmenu. Tieto nápady vás nevyjdu draho - od necelých 2 eur do necelých 15 eur.

Posteľ som si upravila baldachýnom z Ikey (je aj v bordovej, bežovej a modrej farbe) a svetielkami v tvare lampiónov z Lidlu. Predtým som skúsila aj iné dve varianty, o ktorých som písala aj v časopise Nový čas Bývanie. Bola to kvetovaná girlanda a vianočné svetielka, ktoré môžete vidieť v článku na fotografii nižšie.


Biely šatník možno ozdobiť tapetou. Ja som si vybrala kvetovaný vzor z Lidlu. Jedna rolka stála len 1,50 eur, tak som si kúpila rovno dve. Tapetu som nalepila na bočné steny okrem strednej so zrkadlom.

Tak ako, oslovil vás aspoň jedne z mojich nápadov? Ak áno, dajte mi vedieť v komentári, ktorý by ste vyskúšali aj vy.

Nákupy z Viedne - Primark, Lush, Depot,...

Konečne som sa po roku vrátila do Viedne na nákupy. Minulý rok som bola na Kärtner Strasse prvý raz vo Forever 21 a v Starbuckse a tiež som šla prvý raz metrom. Tento výlet bol rovnako špeciálny, kedže som šla prvý raz viedenskou Badner Bahn a nakupovala som v Primarku a v Lush. Všetky tieto obchody sú v zahraničí veľmi populárne, ale keby ste náhodou nevedeli, Lush je francúzska prírodná kozmetika známa svojimi  produktami do kúpeľa, Primark je jedne z najznámejších vo Veľkej Británií, Starbucks je slávna kaviareň po celom svete, ktorá už bude na konci mesiaca aj v Bratislavskom Auparku a Forever 21 je pôvodom americký módny obchod. Zrhnuté to teda máme a teraz späť k ceste. Rozhodla som sa hlavne kvôli Primarku pre Shopping City Sud vo Vosendorf južne od Viedne, do ktorej ide už spomínaná Badner Bahn. 

K nej sa možno dostať na prestup aj z hlavnej stanice, ale ja som cestovala z Petržalky a tak som sa ušetrila o jeden prestup vo Viedni. V meste som sa nestratila, ale v nákupnom cen…