Preskočiť na hlavný obsah

Recenzia na Apartmán Purple Zen v Splite


Minulý týždeň som strávila dovolenku v chorvátskom Splite spolu s mojou sesternicou a jej rodinou. Okrem mora a pláži ma naozaj potešilo bývanie, ktoré bolo ako na fotografiách asi 10-15 minút chôdze od najbližšej pláže. Ubytovanie mala na starosti jedna mladá žena, ktorá bola naozaj ústretová a dohovorili sme sa s ňou aj po anglicky. Apartmán mal jednu veľkú obývačku spojenú s kuchyňou, stenou bola oddelená jedálenská časť a potom mal spálňu a kúpeľňu. Vrámci ubytovania nechýbala práčka, umývačka riadu a podobné vymoženosti. Pohovka v obývacej izbe je rozložiteľná a tak sa do ubytovania zmestilo 5 osôb - 3 dospelí a 2 deti (je možnosť postielky). Skutočne som sa zamilovala do obývacej časti, v ktorej som spala, vďaka bielej obývacej stene s Led osvetlením a tehlovou stenou. Toto ubytovanie ma dokonca prinútilo rozmýšľať nad zakúpením staničných hodín ako mali tam v čiernom Londýnske, tak v Jysku predávajú rovnakú a bielu farbu New Yorkských, ktoré si chcem práve kúpiť ja. Celkovo bolo toto ubytovanie moderné, s prvkami fialovej farby ( steny, doplnky, kúpeľňa). Vrelo toto ubytovanie odporúčam, avšak sama nie som presvedčená či je úplne vhodné pre deti, kvôli nízko umiestneným zapínačom osvetlenia, bielemu nábytku a sklenenému jedálenskému stolu. Čo sa týka centra mesta je vzdialené len pár minút autom, ale určite by ste to zvládli aj peši alebo mestkou hromadnou dopravou.


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Moderné nafukovačky do bazéna

Nákupy z Viedne - Primark, Lush, Depot,...

Konečne som sa po roku vrátila do Viedne na nákupy. Minulý rok som bola na Kärtner Strasse prvý raz vo Forever 21 a v Starbuckse a tiež som šla prvý raz metrom. Tento výlet bol rovnako špeciálny, kedže som šla prvý raz viedenskou Badner Bahn a nakupovala som v Primarku a v Lush. Všetky tieto obchody sú v zahraničí veľmi populárne, ale keby ste náhodou nevedeli, Lush je francúzska prírodná kozmetika známa svojimi  produktami do kúpeľa, Primark je jedne z najznámejších vo Veľkej Británií, Starbucks je slávna kaviareň po celom svete, ktorá už bude na konci mesiaca aj v Bratislavskom Auparku a Forever 21 je pôvodom americký módny obchod. Zrhnuté to teda máme a teraz späť k ceste. Rozhodla som sa hlavne kvôli Primarku pre Shopping City Sud vo Vosendorf južne od Viedne, do ktorej ide už spomínaná Badner Bahn. 

K nej sa možno dostať na prestup aj z hlavnej stanice, ale ja som cestovala z Petržalky a tak som sa ušetrila o jeden prestup vo Viedni. V meste som sa nestratila, ale v nákupnom cen…

Nová vintage lavica z Jysku/New vintage bench from Jysk

Hneď 2.januára sme bolis  rodinou na nákupoch v Jysku. Ako prvú vec v tomto roku som si zaobstarala túto krásnu lavicu vo vintage štýle. Vždy som obdivovala podobne tvarované nohy na nábytku, plus hnedé drevo má jemný nádych opotrebovanosti, takže ladí aj k bielej, nehovoriac o smotanovej farbe časti na sedenie. Lavica bola aj ja momentálne v zľave z pôvodných 129 eur na 95 eur. Kúpiť si ju môžete nielen v predajni, ale aj online. Ja si ju plánujem dať pred posteľ, ale rovnako krásne ukáže aj v chodbe alebo v inej miestnosti domu.
Bratov nový nočný stolík a kancelárske kreslo