Preskočiť na hlavný obsah

Split 2016


Dnes som si pre vás prichystala fotografie z dovolenky v Splite. Tú som strávila spolu s mojou sesternicou a jej rodinou (má dvoch synčekov, ktorých môžete vidieť aj nižšie). Nie sú nijako zoradené, skôr je to mix pláži, ktoré sme navštívili a centra Splitu. Najviac sme si kvôli deťom obľúbili mix kamienkovej pláže s pieskom vo vode, kedže sa im to viac páčilo a ešte nevedeli plávať. Na dovolenke som si našla aj kamarátku Ivu (áno ako ja), ktorá bola z Chorvátska ale už v 7 rokoch vedela plynule po anglicky. Celkovo som v Splite nepočula ani slovenčinu ani češtinu, skôr angličtinu. Pre porovnanie sa mi Chorvátsko páči viac ako Čierna Hora, ale centrum Dubrovníka bolo krajšie. S deťmi do 5 rokov by som ale veľmi zvážila cestovanie autom, pretože tých 12 hodín nevydržia spať. Recenziu na apartmán som písala včera, takže si ju môžete prečítať lebo ho môžem len odporúčať.

Plážová osuška, Primark

Čas na selfie

Levanduľové pole pred kostolom sa nedalo neodfotiť

Nájdete ma? Značka mala som nafukovačku ale vozil sa najmenší z nás :)

Slnenie sa počas spánku detí na balkóne

Piesočná pláž Bačvice

Dominik

Tobias

Malí cestovatelia

Splitská Riva

Dlhé šaty som si šetrila na centrum

KočíkovanieKomentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Moderné nafukovačky do bazéna

Nákupy z Viedne - Primark, Lush, Depot,...

Konečne som sa po roku vrátila do Viedne na nákupy. Minulý rok som bola na Kärtner Strasse prvý raz vo Forever 21 a v Starbuckse a tiež som šla prvý raz metrom. Tento výlet bol rovnako špeciálny, kedže som šla prvý raz viedenskou Badner Bahn a nakupovala som v Primarku a v Lush. Všetky tieto obchody sú v zahraničí veľmi populárne, ale keby ste náhodou nevedeli, Lush je francúzska prírodná kozmetika známa svojimi  produktami do kúpeľa, Primark je jedne z najznámejších vo Veľkej Británií, Starbucks je slávna kaviareň po celom svete, ktorá už bude na konci mesiaca aj v Bratislavskom Auparku a Forever 21 je pôvodom americký módny obchod. Zrhnuté to teda máme a teraz späť k ceste. Rozhodla som sa hlavne kvôli Primarku pre Shopping City Sud vo Vosendorf južne od Viedne, do ktorej ide už spomínaná Badner Bahn. 

K nej sa možno dostať na prestup aj z hlavnej stanice, ale ja som cestovala z Petržalky a tak som sa ušetrila o jeden prestup vo Viedni. V meste som sa nestratila, ale v nákupnom cen…

Nová vintage lavica z Jysku/New vintage bench from Jysk

Hneď 2.januára sme bolis  rodinou na nákupoch v Jysku. Ako prvú vec v tomto roku som si zaobstarala túto krásnu lavicu vo vintage štýle. Vždy som obdivovala podobne tvarované nohy na nábytku, plus hnedé drevo má jemný nádych opotrebovanosti, takže ladí aj k bielej, nehovoriac o smotanovej farbe časti na sedenie. Lavica bola aj ja momentálne v zľave z pôvodných 129 eur na 95 eur. Kúpiť si ju môžete nielen v predajni, ale aj online. Ja si ju plánujem dať pred posteľ, ale rovnako krásne ukáže aj v chodbe alebo v inej miestnosti domu.
Bratov nový nočný stolík a kancelárske kreslo