Preskočiť na hlavný obsah

Výlet na nákupy do Ostravy s mamou


Túto nedeľu sme spolu s mamou opäť vyrazili do Čiech na druhý výlet tento rok a to do Ostravy. Hlavnou zastávkou mala byť Ikea, ktorá je pre nás bližšie ako tá Bratislavská a veru sme si ju aj obľúbili a neviem či nebudeme chodiť už len tu a to aj kvôli tomu, že hneď vedľa nej je veľa dobrých obchodov. Inak ono je to tam podobné ako u nás Avion a Ikea vedľa seba, no plus menšie obchody ako Jysk, Kik a Pepco a kúsok ďalej je aj Kika, ktorú sme si ale nechali nabudúce. Sú to všetko ale moje obľúbenú obchody a takto pokope som ich nemala - iba ak bez Ikey ale s Tescom v Čadci.

Zastávka na Halloweenske frapučína s českou variantou maminho mena

Hlavný dôvod nákupov - úložné boxy Rosali, ktoré na Slovensku nedostanete rovnako ako v Ikey v Brne, tak som rovno kúpila 5, nech mám do zásoby a predstavte si, že sa hodili do knižnice z Jysku až na cca centimer, ktorý odstýva zozadu, ale to je jedno, hlavné, že sa zmestili!

Magnetická tabuľa Skurar, Ikea

Set 3 sviečok Dromlik, Ikea

Tyrkysový vešiak na dvere, Ikea

Obliečky na vankúš, zľava z Kiku a vpravo z Jysku

Svietnik, Jysk

Vianočný sveter, New Yorker (Áno, ladí s obliečkou na vankúš z Jysku :D)Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Moderné nafukovačky do bazéna

Nová predajňa Kik v Žiline

Dňa 18.augusta sa v Žiline otvorí predajňa Kik pri HyperTescu. Bude otvorená od 9 do 20.hodiny od pondelka do nedele. Od 18. do 19.augusta bude zľava 10% na všetok tovar iba v tejto predajni.


Ako osviežiť biely šatník a posteľ z Ikey/ How to spice up white closet and bed from Ikea

Ahojte, dnes som si pre vás pripravila článok o tom, ako som si oživila šatník a posteľ z Ikey. Obe sú bielej farby, posteľ Leirvik je kovová a šatník Brimnes drevený. Farba nábytku sa mi páči, nechcela by som hnedý ani čierny, ale občas si to proste žiada zmenu. Tieto nápady vás nevyjdu draho - od necelých 2 eur do necelých 15 eur.

Posteľ som si upravila baldachýnom z Ikey (je aj v bordovej, bežovej a modrej farbe) a svetielkami v tvare lampiónov z Lidlu. Predtým som skúsila aj iné dve varianty, o ktorých som písala aj v časopise Nový čas Bývanie. Bola to kvetovaná girlanda a vianočné svetielka, ktoré môžete vidieť v článku na fotografii nižšie.


Biely šatník možno ozdobiť tapetou. Ja som si vybrala kvetovaný vzor z Lidlu. Jedna rolka stála len 1,50 eur, tak som si kúpila rovno dve. Tapetu som nalepila na bočné steny okrem strednej so zrkadlom.

Tak ako, oslovil vás aspoň jedne z mojich nápadov? Ak áno, dajte mi vedieť v komentári, ktorý by ste vyskúšali aj vy.