Preskočiť na hlavný obsah

Výlet na nákupy do Ostravy s mamou


Túto nedeľu sme spolu s mamou opäť vyrazili do Čiech na druhý výlet tento rok a to do Ostravy. Hlavnou zastávkou mala byť Ikea, ktorá je pre nás bližšie ako tá Bratislavská a veru sme si ju aj obľúbili a neviem či nebudeme chodiť už len tu a to aj kvôli tomu, že hneď vedľa nej je veľa dobrých obchodov. Inak ono je to tam podobné ako u nás Avion a Ikea vedľa seba, no plus menšie obchody ako Jysk, Kik a Pepco a kúsok ďalej je aj Kika, ktorú sme si ale nechali nabudúce. Sú to všetko ale moje obľúbenú obchody a takto pokope som ich nemala - iba ak bez Ikey ale s Tescom v Čadci.

Zastávka na Halloweenske frapučína s českou variantou maminho mena

Hlavný dôvod nákupov - úložné boxy Rosali, ktoré na Slovensku nedostanete rovnako ako v Ikey v Brne, tak som rovno kúpila 5, nech mám do zásoby a predstavte si, že sa hodili do knižnice z Jysku až na cca centimer, ktorý odstýva zozadu, ale to je jedno, hlavné, že sa zmestili!

Magnetická tabuľa Skurar, Ikea

Set 3 sviečok Dromlik, Ikea

Tyrkysový vešiak na dvere, Ikea

Obliečky na vankúš, zľava z Kiku a vpravo z Jysku

Svietnik, Jysk

Vianočný sveter, New Yorker (Áno, ladí s obliečkou na vankúš z Jysku :D)Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Moderné nafukovačky do bazéna

Nákupy z Viedne - Primark, Lush, Depot,...

Konečne som sa po roku vrátila do Viedne na nákupy. Minulý rok som bola na Kärtner Strasse prvý raz vo Forever 21 a v Starbuckse a tiež som šla prvý raz metrom. Tento výlet bol rovnako špeciálny, kedže som šla prvý raz viedenskou Badner Bahn a nakupovala som v Primarku a v Lush. Všetky tieto obchody sú v zahraničí veľmi populárne, ale keby ste náhodou nevedeli, Lush je francúzska prírodná kozmetika známa svojimi  produktami do kúpeľa, Primark je jedne z najznámejších vo Veľkej Británií, Starbucks je slávna kaviareň po celom svete, ktorá už bude na konci mesiaca aj v Bratislavskom Auparku a Forever 21 je pôvodom americký módny obchod. Zrhnuté to teda máme a teraz späť k ceste. Rozhodla som sa hlavne kvôli Primarku pre Shopping City Sud vo Vosendorf južne od Viedne, do ktorej ide už spomínaná Badner Bahn. 

K nej sa možno dostať na prestup aj z hlavnej stanice, ale ja som cestovala z Petržalky a tak som sa ušetrila o jeden prestup vo Viedni. V meste som sa nestratila, ale v nákupnom cen…

Nová vintage lavica z Jysku/New vintage bench from Jysk

Hneď 2.januára sme bolis  rodinou na nákupoch v Jysku. Ako prvú vec v tomto roku som si zaobstarala túto krásnu lavicu vo vintage štýle. Vždy som obdivovala podobne tvarované nohy na nábytku, plus hnedé drevo má jemný nádych opotrebovanosti, takže ladí aj k bielej, nehovoriac o smotanovej farbe časti na sedenie. Lavica bola aj ja momentálne v zľave z pôvodných 129 eur na 95 eur. Kúpiť si ju môžete nielen v predajni, ale aj online. Ja si ju plánujem dať pred posteľ, ale rovnako krásne ukáže aj v chodbe alebo v inej miestnosti domu.
Bratov nový nočný stolík a kancelárske kreslo