Preskočiť na hlavný obsah

Veľký projekt: Zariaďovanie obývačky (s kuchyňou)


Drahí čitatelia, je rozhodnuté. Tento rok sa púšťam do doteraz najväčšieho projektu a to to zariadenia obývačky (neskôr aj kuchyne). Nemôžem sa dočkať ako to všetko bude vyzerať. A by budete môcť sledovať, ako sa každý mesiac mení a zdokonaľuje.


Miestnosť, ktorú mám je spojená obývačka s kuchyňou plus komora a balkón. Spomínaná špajza je však malá a tak budem musieť zrejme obetovať hosťovskú izbu na tieto účely a tu si zariadim najskôr jedno, potom druhé a pri balkóne si predstavujem jedálenskú časť. 


Na tejto strane bude zrejme televízia alebo naopad sedačka, ešte nie som úplne rozhodná, možno vyskúšam obe možnosti.Kuchynská časť so špajzou

Balkón pred ktorým chcem jedálenký stôl

Pohľad z obývačky


Nové hojdacie kreslo 


Moja vysnívaná tyrkysová sedačka


Moje staničné hodiny


Inšpirácia z minuloročnej dovolenky v SpliteA nakoniec ospravedlnenie za bordel - tieto miestnosti sú zatiaľ nejaký ten rok neobývané

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Moderné nafukovačky do bazéna

Ako osviežiť biely šatník a posteľ z Ikey/ How to spice up white closet and bed from Ikea

Ahojte, dnes som si pre vás pripravila článok o tom, ako som si oživila šatník a posteľ z Ikey. Obe sú bielej farby, posteľ Leirvik je kovová a šatník Brimnes drevený. Farba nábytku sa mi páči, nechcela by som hnedý ani čierny, ale občas si to proste žiada zmenu. Tieto nápady vás nevyjdu draho - od necelých 2 eur do necelých 15 eur.

Posteľ som si upravila baldachýnom z Ikey (je aj v bordovej, bežovej a modrej farbe) a svetielkami v tvare lampiónov z Lidlu. Predtým som skúsila aj iné dve varianty, o ktorých som písala aj v časopise Nový čas Bývanie. Bola to kvetovaná girlanda a vianočné svetielka, ktoré môžete vidieť v článku na fotografii nižšie.


Biely šatník možno ozdobiť tapetou. Ja som si vybrala kvetovaný vzor z Lidlu. Jedna rolka stála len 1,50 eur, tak som si kúpila rovno dve. Tapetu som nalepila na bočné steny okrem strednej so zrkadlom.

Tak ako, oslovil vás aspoň jedne z mojich nápadov? Ak áno, dajte mi vedieť v komentári, ktorý by ste vyskúšali aj vy.

Nákupy z Viedne - Primark, Lush, Depot,...

Konečne som sa po roku vrátila do Viedne na nákupy. Minulý rok som bola na Kärtner Strasse prvý raz vo Forever 21 a v Starbuckse a tiež som šla prvý raz metrom. Tento výlet bol rovnako špeciálny, kedže som šla prvý raz viedenskou Badner Bahn a nakupovala som v Primarku a v Lush. Všetky tieto obchody sú v zahraničí veľmi populárne, ale keby ste náhodou nevedeli, Lush je francúzska prírodná kozmetika známa svojimi  produktami do kúpeľa, Primark je jedne z najznámejších vo Veľkej Británií, Starbucks je slávna kaviareň po celom svete, ktorá už bude na konci mesiaca aj v Bratislavskom Auparku a Forever 21 je pôvodom americký módny obchod. Zrhnuté to teda máme a teraz späť k ceste. Rozhodla som sa hlavne kvôli Primarku pre Shopping City Sud vo Vosendorf južne od Viedne, do ktorej ide už spomínaná Badner Bahn. 

K nej sa možno dostať na prestup aj z hlavnej stanice, ale ja som cestovala z Petržalky a tak som sa ušetrila o jeden prestup vo Viedni. V meste som sa nestratila, ale v nákupnom cen…