Preskočiť na hlavný obsah

Nákupy vo Viedni - časť prvá


Ako tradične som sa vybrala po 4 mesiacoch do Viedne na nákupy do Primarku spolu s kamarátkou Dominikou. Zvykneme tak urobiť každé 3/4 mesiace. A potom to stojí za to. Chodíme vždy do nákupného centra SCS (Shopping City Sud) a to nasledovnou trasou: Z Bratislavy vlakom do Viedne na hlavnú stanicu, odtiaľ vlakom na stanicu Meidling a tam už len nastúpite na Badner Bahn a ten vás odvezie rovno pred nákupné centrum. V minulosti sme zvykli chodiť aj z Petržalky rovno na Meidling, ale bol to zbytočný prestup cez celú Bratislavu. Tam sme navštívili svoje obľúbené obchody, medzi ktorými bol aj náš najviac obľúbený Primark. Nakúpila som aj v Lush a nejaké nemecké časopisy o bývaní, boli sme pozrieť v Depot a Nanu Nana, ale žial zatvorili môj obľúbený Butlers. Nechýbalo frapučíno a ľadový čaj v Starbuckse a iný obed ako v McDonalde sme žiaľ nestíhali, hoci sme sa tešili na lososa. Chystám pre vás aj dva články o nákupoch z Primarku - jeden bude o oblečení a druhý o dekoráciách. Prvý by som chcela zverejniť už tento víkend a ďalší zrejme v utorok. Okrem tipu na cestovanie môžem ešte vrelo odporučiť nákup rovnakej alebo aspoň podobnej tašky v Primarku ako vidíte na fotke vyššie, keďže z Primarku podľa nás nie je možné odísť iba s jednou taškou a viac papierových skôr prekáža pri cestovaní ako je na osoh. Táto bola za 1,50 ako najlacnejšia ale k dispozícií boli aj iné, drahšie. Čo som ešte zistila, až po 4.raz v Primarku je, že pri pokladniach na pánskej strane je vyložený iný tovar ako pri dámskej alebo inde v obchode (zošity/papierníctvo, DVD, dekorácie...).  Samozrejme platia dlhé rady pri kabínkach, ale tie sa dajú tiež obísť, niekedy proste musíte mať šťastie. Môžete si vyskúšať max. 8 vecí (mala som ich 7, ale predavačka ich nerátala, takže podľa mňa, pokiaľ ich nemáte všetky na vešiakoch- napr. nočné košele, skúšať ich môžete aj viac). To by bolo na dnes asi všetko z tipov a nabudúce sa môžete tešiť na už spomínané nákupy oblečenia z Primarku.Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Moderné nafukovačky do bazéna

Nová predajňa Kik v Žiline

Dňa 18.augusta sa v Žiline otvorí predajňa Kik pri HyperTescu. Bude otvorená od 9 do 20.hodiny od pondelka do nedele. Od 18. do 19.augusta bude zľava 10% na všetok tovar iba v tejto predajni.


Ako osviežiť biely šatník a posteľ z Ikey/ How to spice up white closet and bed from Ikea

Ahojte, dnes som si pre vás pripravila článok o tom, ako som si oživila šatník a posteľ z Ikey. Obe sú bielej farby, posteľ Leirvik je kovová a šatník Brimnes drevený. Farba nábytku sa mi páči, nechcela by som hnedý ani čierny, ale občas si to proste žiada zmenu. Tieto nápady vás nevyjdu draho - od necelých 2 eur do necelých 15 eur.

Posteľ som si upravila baldachýnom z Ikey (je aj v bordovej, bežovej a modrej farbe) a svetielkami v tvare lampiónov z Lidlu. Predtým som skúsila aj iné dve varianty, o ktorých som písala aj v časopise Nový čas Bývanie. Bola to kvetovaná girlanda a vianočné svetielka, ktoré môžete vidieť v článku na fotografii nižšie.


Biely šatník možno ozdobiť tapetou. Ja som si vybrala kvetovaný vzor z Lidlu. Jedna rolka stála len 1,50 eur, tak som si kúpila rovno dve. Tapetu som nalepila na bočné steny okrem strednej so zrkadlom.

Tak ako, oslovil vás aspoň jedne z mojich nápadov? Ak áno, dajte mi vedieť v komentári, ktorý by ste vyskúšali aj vy.