Preskočiť na hlavný obsah

Gálerie obrazov a dekorácií na steny


Najnovšou vychytávkou, ktorú som sa rozhodla si zaobstarať sú galérie obrazov na stene. Áno, nehovorím len o jednej ale rovno viacerých. Ideálne by bolo mať v každej izbe jednu, nehovoriac o chodbe a schodisku. Koho bavia nudné steny? Moje musia mať mať v prvom rade inú farbu ako len bielu - moja izba je fialová a hosťovská je tyrkysová. Potom sa chystám do spojenej kuchyne a obývačky vymaľovať min. 1 až 2 steny na marhuľkovo oranžovú. Ale najnovšie by som ich rada doplnila aj o tieto krásky - obrazy, zrkadlá, hodiny, fotorámiky a ideálne aj malú bielu umelú hlavu jeleňa.

Parížsku tému s kvetmi by som chcela do svojej izby k fialovej stene

Farebné dekorácie by som rada pridala do hosťovskej izby

Biele dekorácie v symetrickom tvare chcem do obývačky 


Medzi zdroj mojej inšpirácie patrí ako inak Lauren Conrad, ktorá už ale podobné dekorácie na stenách má asi 3 roky, ako vo svojej pracovni tak aj doma.


Podobné dekorácie ako na obrázku nižšie si možno zadovážiť v rôznych obchodoch, pričom medzi moje najobľúbenejšie patrí určite Pepco, Jysk, Kik, Primark Home či Ikea.


Medzi typy ako na to patrí učite:
1. Zadovážte si veľa obrazov, zarámujte svoje fotografie z osláv, dovoleniek a podobne, nezabudnite na hodiny, zrkadlá a iné závesné dekorácie.
2.Položte si svoje dekorácie na zem a rozmiestnite ich farebne, tematicky alebo podobne do tvaru, ktorý sa vám páči. Môžete si to navrhnúť aj na papier, no takto máte predstavu o skutočnej veľkosti.
3.Vezmite si rebrík alebo stoličku na pomoc a začnite s označovaním priestoru na stene buď farebnou lepiacou páskou alebo napr. baliacim papierom.
4. Vezmite do rúk klinček a kladivo a začnite s pribíjaním. Zakaždým môžete odlepiť lepiacu alebo papier a zavesiť zvolenú dekoráciu.


Zdroj: Pinterest.com, Domainehome.com Instyle.com, moje 3 fotografie (s pozadím hnedej podlahy)

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Moderné nafukovačky do bazéna

Ako osviežiť biely šatník a posteľ z Ikey/ How to spice up white closet and bed from Ikea

Ahojte, dnes som si pre vás pripravila článok o tom, ako som si oživila šatník a posteľ z Ikey. Obe sú bielej farby, posteľ Leirvik je kovová a šatník Brimnes drevený. Farba nábytku sa mi páči, nechcela by som hnedý ani čierny, ale občas si to proste žiada zmenu. Tieto nápady vás nevyjdu draho - od necelých 2 eur do necelých 15 eur.

Posteľ som si upravila baldachýnom z Ikey (je aj v bordovej, bežovej a modrej farbe) a svetielkami v tvare lampiónov z Lidlu. Predtým som skúsila aj iné dve varianty, o ktorých som písala aj v časopise Nový čas Bývanie. Bola to kvetovaná girlanda a vianočné svetielka, ktoré môžete vidieť v článku na fotografii nižšie.


Biely šatník možno ozdobiť tapetou. Ja som si vybrala kvetovaný vzor z Lidlu. Jedna rolka stála len 1,50 eur, tak som si kúpila rovno dve. Tapetu som nalepila na bočné steny okrem strednej so zrkadlom.

Tak ako, oslovil vás aspoň jedne z mojich nápadov? Ak áno, dajte mi vedieť v komentári, ktorý by ste vyskúšali aj vy.

Nová predajňa Kik v Žiline

Dňa 18.augusta sa v Žiline otvorí predajňa Kik pri HyperTescu. Bude otvorená od 9 do 20.hodiny od pondelka do nedele. Od 18. do 19.augusta bude zľava 10% na všetok tovar iba v tejto predajni.