Preskočiť na hlavný obsah

Zabaliť kufre a vyraziť alebo nakúpiť a zariaďovať?


Tak ako som svoju posteľ na 4. raz premiestnila v izbe (už bola pri každej zo 4 stien izby), tak dlho mi trvá urobiť rozhodnutie. Musím vyskúšať všetko a potom uvidím, čo sa mi najviac páči. Túto poslednú variantu som dokonca dlho nebrala do úvahy, lebo som si myslela, že sa mi posteľ takto nezmestí. A predsa len som dala na názory dvoch najbližších ľudí a konečne mám pri posteli oba nočné stolíky aj lavicu a všetko pekne vynikne. V izbe je veľa svetla a priestoru a dokonca sa mi tam zmestí ešte nový nábytok či dekorácie. No čo moje ostatné rozhodnutia v živote, ktoré možno neboli také ľahké ako len nebyť lenivý a vyskúšať to? Medzi najdôležitejšie rozhodnutia v svojom živote patria určite nechanie vysokej školy a zamestnanie sa (čo povedzme si úprimne, neľutujem, nevrátila by som sa tam, ale chodiť do práce je možnosť si dovoliť čo len chcete), odvaha cestovať sama a môcť potom ukázať rodine a priateľom miesta, ktoré sa mi páčili, prerobenie 3 izieb v dome podľa samej seba, pokračovanie v učení sa angličtiny aj po škole (napr. v jazykovke, doučovaním a pod.), zanechanie prvého blogu pre youtube a následné zanechanie toho a návrat na tento blog (tu priznávam, že mi videá chýbajú a myslím, že návrat k tomu je viac pravdepodobnejší ako na vysokú), v neposlednom rade, čo ma napadá práve teraz je zanechanie sna o tom byť organizátorkou svadieb, čo však nahradila túžba po dekorovaní domu, ale opäť človek nikdy nevie, čo ho v živote ešte čaká. Momentálne stojím pred ďalším podobným rozhodnutím, ktoré je však pre mňa osobne ťažké a to určiť si priority - cestovať alebo pokračovať v renovácií domu, pretože sú veci, ktoré môžete urobiť teraz a potom už budú ťažšie dosiahnuteľné a sú veci, ktoré ešte počkajú. Viem o tom, že mnoho 22 ročných dievčat nemá takú záľubu v nakupovaní nábytku či dekorácií ako ja, nikomu však nič nezazlievam. Nie je to ani úplne tak, že by ma nebavili nákupy oblečenia (kiež by aspoň to), ale lákajú ma aj nové miesta a to predovšetkým hlavné mestá v Európe a to nehovorím že nedám dopustiť na svoje obľúbené mestá ako sú Viedeň, Wisla či Ostrava. Takže to ani nemusia byť hlavné mestá, ale stačí si k nim vytvoriť vzťah a cítite sa tam ako doma. Myslím, že niečo takéto by šlo vyriešiť jedine prácou typu interiérová dizajnérka, ktorá popri práci veľa cestuje alebo zarába toľko, že si môže dovoliť tak 2 dovolenky za rok a ďalšie kratšie výlety. Na strednej by som však od seba nečakala, že vôbec budme niekedy cestovať sama, takže sa asi nechám prekvapiť, čo prinesie život. Kto vie, možnože za mňa rozhodne osud alebo náhoda, čokoľvek, čomu veríte. Jedno je však isté, určite to bude tak ako má byť, v tom pravom čase. Môcť tak navštíviť Londýn a možno ešte aspoň Nemecko, by som však chcela ešte tento rok stihnúť popri dovolenke k moru. Takže držte palce, aby som bola silná a šetrná a nakupovala menej, lebo aj od toho veľa závisí a to sa snažím nakupovať väčšinou v zľavách, ale nie vždy je ľahké odolať.
Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Moderné nafukovačky do bazéna

Nákupy z Viedne - Primark, Lush, Depot,...

Konečne som sa po roku vrátila do Viedne na nákupy. Minulý rok som bola na Kärtner Strasse prvý raz vo Forever 21 a v Starbuckse a tiež som šla prvý raz metrom. Tento výlet bol rovnako špeciálny, kedže som šla prvý raz viedenskou Badner Bahn a nakupovala som v Primarku a v Lush. Všetky tieto obchody sú v zahraničí veľmi populárne, ale keby ste náhodou nevedeli, Lush je francúzska prírodná kozmetika známa svojimi  produktami do kúpeľa, Primark je jedne z najznámejších vo Veľkej Británií, Starbucks je slávna kaviareň po celom svete, ktorá už bude na konci mesiaca aj v Bratislavskom Auparku a Forever 21 je pôvodom americký módny obchod. Zrhnuté to teda máme a teraz späť k ceste. Rozhodla som sa hlavne kvôli Primarku pre Shopping City Sud vo Vosendorf južne od Viedne, do ktorej ide už spomínaná Badner Bahn. 

K nej sa možno dostať na prestup aj z hlavnej stanice, ale ja som cestovala z Petržalky a tak som sa ušetrila o jeden prestup vo Viedni. V meste som sa nestratila, ale v nákupnom cen…

Crop topové šaty pre odvážne družičky (a nevesty)

K najnovším svadobným trendom sa pridávajú spoločenské šaty z dvoch častí - avšak nie z korzetu ako kedysi ale crop topu a sukne. Je vhodnou alternatívou pre odvážne družičky či dokonca nevesty. Základom však nie je ukázať bruško či pupok, ale praktickosť, ktorú pri šatách s dlhou sukňou nemáte (toaleta). Pri crop topových šatách je na udalosť akou je svadba potrebná high-wasted sukňa, ktorá akoby s crop topom vytvárala siluetu šiat. Pre inšpiráciu pridávam zopár fotografií, pričom netreba zabudnúť, že biela je tabu - iba ak je v kombinácií s inou farbou/farbami alebo vzormi.