Preskočiť na hlavný obsah

Môj Happy Planner - 1.DIY projekt: Náhrada za dierovačku k Happy Planner


Ahojte! Dnes som tu s mojím prvým DIY projektom k môjmu Happy Planneru. Tento organizér je známy tým, že stránky z neho idú vybrať vďaka dierkovému systému - zlaté kruhy, ktoré ho držia pokope (mimochodom majú dierky v tvare srdiečka) držia pokope stránky. Tie sa dajú vybrať nie klasickým vytrhnutím strany do boku, ale ťahaním papiera zhora nadol. Ja mám veľkosť Classic, ktorá je vlastne stredná veľkosť (na výber je aj mini diár a Big - veľký diár). Strán ich mám na rok a pol naozaj dosť, ale krásnych scrapbookových papieroch je tiež veľa a ja som sa dnes rozhodla vám ukázať ako si pridať pohľadnicu na vymaľovanie z Dráčika. Má motív Paríža a veľmi dobre ju bude vidieť na poslednej fotografii tohto článku. Pridávanie strán tu už bolo už dávno vďaka originál dierovačkám k Happy Planneru podľa vašej veľkosti diára - konkrétne k mojej stojí 32 eur (dosť - ja viem) a k tomu väčšiemu až 44. Takže ako ušetriť?


Na toto DIY budete potrebovať:
1.Papiere, ktoré boli nalepené na diári spredu a zozadu, keď vám prišiel - viď foto nižšie. Bez nich to nepôjde inak ako nákupom dierovačky. 
2.ceruzku
3.pravítko
4.lepiacu pásku
5.nožnice (áno, to je naozaj všetko!).


1.krok: Začneme tým, že si papierik (ja som zvolila predný) otočíme a vezmeme do ruky pravítko, ktoré umiestnime tak, aby sme získali obdĺžnik z tohto nepraktického tvaru, pre lepšiu predstavu, pozri druhý krok.


2.krok: Teraz vezmeme do ruky ceruzku a ňou si urobíme čiaru tak ako nás vedie pravítko. Táto čiara je rovnobežná s líniu, ktorá sa vsunie do diára.


3.krok: Vezmeme do ruky nožnice a odstrihneme nepotrebnú časť na obrázku vľavo.


4.krok: Nepotrebnú časť môžme vyhodiť, budeme pracovať len s tou s dierkami, ktorú otočíme dierkami doľava, aby sme ju neskôr mohli zasunúť do diára.


5.krok: Vezmite svoj papier, ktorý chcete pridať do diára a ceruzku. Priložte svoj papier na bielu vsuvku do diára a zaznačte si koľko budeme potrebovať a čo odstrihneme. V ďalšom kroku vám ukážem ako si toto zaznačenie urobiť presne na milimeter pomocou pravítka.


6.krok: Aby sme si predchádzajúci krok uľahčili mám ďalšiu fotku, pri ktorej použijeme pravítko na maximálnu presnosť. Vitajte na mojej hodine geometrie: Oba papiere položíme na seba tak, že vsuvka do diára bude pod naším, ktorý chceme pridať. Pravítko položíme na odstávajúcu časť vsuvky, z ktroej budeme strihať. Ceruzku si zaznačíme len tú malú časť vsuvky, ktorú odstriheneme - je rovnobežná s pravítkom, nie s papiermi! Pozri nižšiu foto s odstrihnutými časťami.


Vľavo je prvá časť, ktorú sme odstrihli hneď na začiatku a vpravo tá, ktorú sme strihali v poslednom kroku - prišli sme len o jednu dierku.7.krok: Nachystáme si lepiacu pásku- v ideálnom prípade obojstrannú, ak takú však nemáte nevadí, ani ja som nemala. V tomto prípade si odstrihnete pásky 2x toľko ako má biely pásik. Túto lepiacu pásku umiestníme na vsuvku do diáru - jej hrúbka (zo strany fotky výška) okrem dierok bude vlastne celá zakrytá.


8.krok: Náš papier môžme prilepiť na lepiacu pásku na vsuvke  a bude vyzerať nejako takto:


9.krok: Náš papier vsunieme do diára tam kam len chceme. Ja som si vybrala poslednú dvojstranu kde sa nachádzajú poznámky a predposledná strana s citátom Live creatively.


Pre tých, ktorých možno napadlo, prečo celý tento postup so strihaním a nenalepiť celý papier dozadu - máte pravdu, aj tak sa to dá urobiť a možnože aj ja využijem zadnú stranu diáru podobne. Jednoducho sa mi to ale viac páči takto - kde to zo zadnej strany vyzerá hore hlavou asi nejako takto:


Nabudúce sa môžete tešiť na článok o všetkých mojich nálepkaách, wasi páskach, záložkách a podobne, ktoré nie sú značky Happy Planner, ale z rôznych obchodoch (Kik, Bershka, Ševt...).

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Moderné nafukovačky do bazéna

Nákupy z Viedne - Primark, Lush, Depot,...

Konečne som sa po roku vrátila do Viedne na nákupy. Minulý rok som bola na Kärtner Strasse prvý raz vo Forever 21 a v Starbuckse a tiež som šla prvý raz metrom. Tento výlet bol rovnako špeciálny, kedže som šla prvý raz viedenskou Badner Bahn a nakupovala som v Primarku a v Lush. Všetky tieto obchody sú v zahraničí veľmi populárne, ale keby ste náhodou nevedeli, Lush je francúzska prírodná kozmetika známa svojimi  produktami do kúpeľa, Primark je jedne z najznámejších vo Veľkej Británií, Starbucks je slávna kaviareň po celom svete, ktorá už bude na konci mesiaca aj v Bratislavskom Auparku a Forever 21 je pôvodom americký módny obchod. Zrhnuté to teda máme a teraz späť k ceste. Rozhodla som sa hlavne kvôli Primarku pre Shopping City Sud vo Vosendorf južne od Viedne, do ktorej ide už spomínaná Badner Bahn. 

K nej sa možno dostať na prestup aj z hlavnej stanice, ale ja som cestovala z Petržalky a tak som sa ušetrila o jeden prestup vo Viedni. V meste som sa nestratila, ale v nákupnom cen…

Crop topové šaty pre odvážne družičky (a nevesty)

K najnovším svadobným trendom sa pridávajú spoločenské šaty z dvoch častí - avšak nie z korzetu ako kedysi ale crop topu a sukne. Je vhodnou alternatívou pre odvážne družičky či dokonca nevesty. Základom však nie je ukázať bruško či pupok, ale praktickosť, ktorú pri šatách s dlhou sukňou nemáte (toaleta). Pri crop topových šatách je na udalosť akou je svadba potrebná high-wasted sukňa, ktorá akoby s crop topom vytvárala siluetu šiat. Pre inšpiráciu pridávam zopár fotografií, pričom netreba zabudnúť, že biela je tabu - iba ak je v kombinácií s inou farbou/farbami alebo vzormi.