Preskočiť na hlavný obsah

Môj týždeň vo fotogrfiách - nákupy, nové vlasy a triedenie lakov na nechty


Posledný týždeň som zase robila okrem utorka a piatka každý deň a tak nebolo príliš času na nákupy ale včera som to dobehla.  Nákupy to ale sú síce malé, ale dôvod je jasný, tento týždeň idem objednávať konferenčný stolík z Jysku a tak zas pokročím so svojou obývačkou. Potom už len obývaciu stenu, TV  a luster a všetko potrebné už budem mať. Jysk ale obľubujem natoľko, že som si zatiaľ zaobstarala aspoň sklenný obraz Family Rules, ktorý som už dlhšie chcela. Majú ho tiež v zľave a hoci som si to nevšimla, mohla som mať aj dodatočnú zľavu na nákup do ich XXL tašky (respektíve toľko, čo sa vám do nej zmestí - alebo čo si môžete dovoliť). Bolo to však len par centov, takže to prežijem. Tento obraz má ešte jednu verziu a to do kuchyne - Kitchen rules. Celkovo sa mi tento nápad páči, snáď už asi od vtedy čo som bola vo Viedni v Depot a mali tam podobné pravidlá do kúpeľne.


Myslela som aj na to, že môj Happy planner začína už budúci mesiac a tak som si v Kiku zadovážila nejké nálepky písmen a tiež šablóny na veľké a malé tlačené písmena, čísla a znaky. Po výplate si chcem objednať svoje prvé originál Happy planner nálepky, pretože po mojej objednávke do Ostravy eshop posiela aj na Slovensko. Nehnevám sa však na to, som naopak rada že som si mohla urobiť malý výlet a nakúpiť. Odteraz však budme objednávať rovno domov alebo na zásielkovňu, ktorú tiež obľubujem, kedže je lacnejšia a mám ju od práce hneď za rohom.


Včera som si dala ostrihať 10cm vlasov (!), čo je tiež veľký krok pri mojich dlhých vlasoch a keby mal niekto vlasy po prsia už ich má nie po plecia ale rovno po bradu. Inak to až tak významne nevyzerá, lebo všetci sú už zvyknutý na oje dlhé vlasy. Snáď sa ale odvážim ísť cez leto ešte raz a po tie plecia... Uvidíme. Na fotke to síce až tak nie je vidieť, ale mám aj medený odtieň vlasov, ktorý najviac ukáže na slniečku a svetle.


V utorok som sa nechala inšpirovať videom, ktoré som videla myslím, že minulý víkend a urobila som si svoju "knižnicu" lakov na nechty. Spočíva v tom, že si zorganizujete všetky svoje laky a ich farby do rôznych kategórií. Pomôže vám to tak sa ľahšie rozhodnúť, aký odtieň laku na nechty chcete. Moje kategórie sú: Modré, Letné, Fialové a ostatné. Môžete si ich ale rozdeliť podľa seba hoci aj do 10 kategórií a na teplé a studené, jarné, jesenné či zimné. 


V Panta Rhei som objavila túto knihu o Coco Chanel a tiež spisovateľku Megan Hess, ktroá je zároveň ilustrátorkou. Celá kniha je ilustrovaným životopisom Coco Chanel a vyzerá naozaj krásne. Stačí ak si ju obzriete na Amazone a hneď sa zamilujete. Celkovo autorka knihy napísala a ilustrovala aj ďalšie - o cestovaní (New York, Paríž), bývaní a o šatách. Môj názor na vec je jasný, všetky chcem v svojej knižnici. Veď kto povedal, že ilustrované knihy sú určené len pre deti?


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Moderné nafukovačky do bazéna

Nákupy z Viedne - Primark, Lush, Depot,...

Konečne som sa po roku vrátila do Viedne na nákupy. Minulý rok som bola na Kärtner Strasse prvý raz vo Forever 21 a v Starbuckse a tiež som šla prvý raz metrom. Tento výlet bol rovnako špeciálny, kedže som šla prvý raz viedenskou Badner Bahn a nakupovala som v Primarku a v Lush. Všetky tieto obchody sú v zahraničí veľmi populárne, ale keby ste náhodou nevedeli, Lush je francúzska prírodná kozmetika známa svojimi  produktami do kúpeľa, Primark je jedne z najznámejších vo Veľkej Británií, Starbucks je slávna kaviareň po celom svete, ktorá už bude na konci mesiaca aj v Bratislavskom Auparku a Forever 21 je pôvodom americký módny obchod. Zrhnuté to teda máme a teraz späť k ceste. Rozhodla som sa hlavne kvôli Primarku pre Shopping City Sud vo Vosendorf južne od Viedne, do ktorej ide už spomínaná Badner Bahn. 

K nej sa možno dostať na prestup aj z hlavnej stanice, ale ja som cestovala z Petržalky a tak som sa ušetrila o jeden prestup vo Viedni. V meste som sa nestratila, ale v nákupnom cen…

Crop topové šaty pre odvážne družičky (a nevesty)

K najnovším svadobným trendom sa pridávajú spoločenské šaty z dvoch častí - avšak nie z korzetu ako kedysi ale crop topu a sukne. Je vhodnou alternatívou pre odvážne družičky či dokonca nevesty. Základom však nie je ukázať bruško či pupok, ale praktickosť, ktorú pri šatách s dlhou sukňou nemáte (toaleta). Pri crop topových šatách je na udalosť akou je svadba potrebná high-wasted sukňa, ktorá akoby s crop topom vytvárala siluetu šiat. Pre inšpiráciu pridávam zopár fotografií, pričom netreba zabudnúť, že biela je tabu - iba ak je v kombinácií s inou farbou/farbami alebo vzormi.