Preskočiť na hlavný obsah

Zámok a ZOO Zlín


Ahojte dnes mám pre vás príspevok z výletu v Zlíne. Navštívili sme tam zámok aj Zoo a vyšlo nám na to krásne počasie. Všeobecne platí, že j rada navštevujem hrady a zámky a priateľ tiež, ale preferuje skôr zoo kvôli svojej láske k zvieratám a prírode všeobecne. Niežeby som ja bola proti, ale oceňujem aj to, čo dokáže vytvoriť človek a viete predsa o mojej láske k interiérovému dizajnu.


Ako vždy mi je ľúto, keď nemôžem navštíviť každú jednu miestnosť zámku alebo hradu, pretože som v tomto ako Belle z Krásky a zviera a mám záujem vedieť, čo sa nachádza "v západnom krídle". No musela som si postačiť s tým, čo sa za tú hodinu dalo pozrieť s tým, že sme boli sprevádzaný s výkladom.


Mojou obľúbenou miestnosťou bol dámsky salónik, z ktorého luster môžete vidieť na fotke vyššie. Miestnosť bola oveľa svetlejšia, mala bledší nábytok a celkovo dokonale vystihovala môj štýl.


Tiež ma zaujalo ako sa v tej dobe vykurovalo. To, čo vyzerá ako komoda na fotke vyššie je v skutočnosti dobre skrytá pec/radiátor.


Na detaily si ja naozaj potrpím a tak som odfotila všetko čo ma zaujalo. Bolo to ale tak veľa, že tu všetko ani nezmestím. Dokonca sa počet fotiek vyrovnal fotkám zo zoo.


Úprimne, už nie je na čo čakať a musím sa vybrať toto leto do Schonbrunnu vo Viedni, na celkovú prehliadku zámku a záhrad, pretože ma neskutočne baví a inšpiruje všetko, čo sa historickej architektúry týka. Keď budem mať za sebou tento výlet, potom môžem rovno do Paríža navštíviť Versailles.


Záhrada pre zámkom bola plná kvetov a mala tiež spustenú fontánu.


Ako občerstvenie si môžete vybrať z rôznych druhov jedál a nápojov. Všetci ale chodili s jednou vecou a to ľadovou drťou v pohári, ktorý vyzeral ako palma a môžte si ho zobrať domov na svoju vlastnú párty.


Zoo nie je len o zvieratách, ale aj o rastlinkách. Botanickú časť tejto tvorili japonské záhrady.


Zvierat bolo neúrekom, všety tu opäť nesźmestím, ale vybrala som aspoň zopár. Pre lepšiu predstavu pridávam mapu, ako to tam vyzeralo.


Plameniaky sú spolu s kaktusmi a ananásmi tento rok in ako aj dekorácie, ale vedeli ste, že keď oddychúju tak stoja na jednej nohe a tým si zároveň udržujú teplotu? Vyzerá nejako takto:


Takto si vykračovali zebry.


Tulene mali takýto krásny raj na zemi aj s vodopádom.


Zo všetkého najviac ma zaujali žirafy.
 

Dúfam, že sa vám môj článok páčil a že budem môcť urobiť čoskoro nejaký z mojej ďalšej cesty alebo výletu.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Moderné nafukovačky do bazéna

Nákupy z Viedne - Primark, Lush, Depot,...

Konečne som sa po roku vrátila do Viedne na nákupy. Minulý rok som bola na Kärtner Strasse prvý raz vo Forever 21 a v Starbuckse a tiež som šla prvý raz metrom. Tento výlet bol rovnako špeciálny, kedže som šla prvý raz viedenskou Badner Bahn a nakupovala som v Primarku a v Lush. Všetky tieto obchody sú v zahraničí veľmi populárne, ale keby ste náhodou nevedeli, Lush je francúzska prírodná kozmetika známa svojimi  produktami do kúpeľa, Primark je jedne z najznámejších vo Veľkej Británií, Starbucks je slávna kaviareň po celom svete, ktorá už bude na konci mesiaca aj v Bratislavskom Auparku a Forever 21 je pôvodom americký módny obchod. Zrhnuté to teda máme a teraz späť k ceste. Rozhodla som sa hlavne kvôli Primarku pre Shopping City Sud vo Vosendorf južne od Viedne, do ktorej ide už spomínaná Badner Bahn. 

K nej sa možno dostať na prestup aj z hlavnej stanice, ale ja som cestovala z Petržalky a tak som sa ušetrila o jeden prestup vo Viedni. V meste som sa nestratila, ale v nákupnom cen…

Crop topové šaty pre odvážne družičky (a nevesty)

K najnovším svadobným trendom sa pridávajú spoločenské šaty z dvoch častí - avšak nie z korzetu ako kedysi ale crop topu a sukne. Je vhodnou alternatívou pre odvážne družičky či dokonca nevesty. Základom však nie je ukázať bruško či pupok, ale praktickosť, ktorú pri šatách s dlhou sukňou nemáte (toaleta). Pri crop topových šatách je na udalosť akou je svadba potrebná high-wasted sukňa, ktorá akoby s crop topom vytvárala siluetu šiat. Pre inšpiráciu pridávam zopár fotografií, pričom netreba zabudnúť, že biela je tabu - iba ak je v kombinácií s inou farbou/farbami alebo vzormi.