Preskočiť na hlavný obsah

Nový luster v obývačke


Toto moje nové zlatíčko nahradilo moju predstavu o kryštálovom lustri a hoci má 5 kryštálikov, je to skôr lampa s tienidlami. Tienidlá majú krásny damaškový vzor, ktorý ukáže dobre na svetle a teda keď zasvietim večer alebo na fotke nižšie s bleskom.


Toto svetlo má krásny vintage look. Kúpila som ho v Merkury Markete a som s ním veľmi spokojná. To je niečo, čo u mňa musí byť na prvom mieste - musím danú vec chcieť viac ako nič iné a tento raz som vôbec neoľutovala to, že nie je celý kryštálový. Ceny za niektoré, ktoré vyzerali veľmi lacno boli príliš veľké.


Nad lustrom mám na strope kruh, ktorého v strede sa nachádza. Nie som úplne stotožnená s jeho hnedou farbou a je dosť možné, že ho budme musieť premaľovať. Neviem síce na akú farbu, ale nápad sa mi páči, len biela by bola lepšie než hnedá.


Toto je moja druhá lampa, ktorú som si kúpila ako stropné svietidlo a už mi chýbajú len 3 nástenné. Jedno na chodbu už mám vybrané a je ním malá verzia tohto lustru, ktorú môžete vidieť nižšie. Ich značka je Bali a v ponuke mali aj trojramenný, no ten len online.Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Moderné nafukovačky do bazéna

Nákupy z Viedne - Primark, Lush, Depot,...

Konečne som sa po roku vrátila do Viedne na nákupy. Minulý rok som bola na Kärtner Strasse prvý raz vo Forever 21 a v Starbuckse a tiež som šla prvý raz metrom. Tento výlet bol rovnako špeciálny, kedže som šla prvý raz viedenskou Badner Bahn a nakupovala som v Primarku a v Lush. Všetky tieto obchody sú v zahraničí veľmi populárne, ale keby ste náhodou nevedeli, Lush je francúzska prírodná kozmetika známa svojimi  produktami do kúpeľa, Primark je jedne z najznámejších vo Veľkej Británií, Starbucks je slávna kaviareň po celom svete, ktorá už bude na konci mesiaca aj v Bratislavskom Auparku a Forever 21 je pôvodom americký módny obchod. Zrhnuté to teda máme a teraz späť k ceste. Rozhodla som sa hlavne kvôli Primarku pre Shopping City Sud vo Vosendorf južne od Viedne, do ktorej ide už spomínaná Badner Bahn. 

K nej sa možno dostať na prestup aj z hlavnej stanice, ale ja som cestovala z Petržalky a tak som sa ušetrila o jeden prestup vo Viedni. V meste som sa nestratila, ale v nákupnom cen…

Nová vintage lavica z Jysku/New vintage bench from Jysk

Hneď 2.januára sme bolis  rodinou na nákupoch v Jysku. Ako prvú vec v tomto roku som si zaobstarala túto krásnu lavicu vo vintage štýle. Vždy som obdivovala podobne tvarované nohy na nábytku, plus hnedé drevo má jemný nádych opotrebovanosti, takže ladí aj k bielej, nehovoriac o smotanovej farbe časti na sedenie. Lavica bola aj ja momentálne v zľave z pôvodných 129 eur na 95 eur. Kúpiť si ju môžete nielen v predajni, ale aj online. Ja si ju plánujem dať pred posteľ, ale rovnako krásne ukáže aj v chodbe alebo v inej miestnosti domu.
Bratov nový nočný stolík a kancelárske kreslo