Preskočiť na hlavný obsah

Nový luster v obývačke


Toto moje nové zlatíčko nahradilo moju predstavu o kryštálovom lustri a hoci má 5 kryštálikov, je to skôr lampa s tienidlami. Tienidlá majú krásny damaškový vzor, ktorý ukáže dobre na svetle a teda keď zasvietim večer alebo na fotke nižšie s bleskom.


Toto svetlo má krásny vintage look. Kúpila som ho v Merkury Markete a som s ním veľmi spokojná. To je niečo, čo u mňa musí byť na prvom mieste - musím danú vec chcieť viac ako nič iné a tento raz som vôbec neoľutovala to, že nie je celý kryštálový. Ceny za niektoré, ktoré vyzerali veľmi lacno boli príliš veľké.


Nad lustrom mám na strope kruh, ktorého v strede sa nachádza. Nie som úplne stotožnená s jeho hnedou farbou a je dosť možné, že ho budme musieť premaľovať. Neviem síce na akú farbu, ale nápad sa mi páči, len biela by bola lepšie než hnedá.


Toto je moja druhá lampa, ktorú som si kúpila ako stropné svietidlo a už mi chýbajú len 3 nástenné. Jedno na chodbu už mám vybrané a je ním malá verzia tohto lustru, ktorú môžete vidieť nižšie. Ich značka je Bali a v ponuke mali aj trojramenný, no ten len online.Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Moderné nafukovačky do bazéna

Ako osviežiť biely šatník a posteľ z Ikey/ How to spice up white closet and bed from Ikea

Ahojte, dnes som si pre vás pripravila článok o tom, ako som si oživila šatník a posteľ z Ikey. Obe sú bielej farby, posteľ Leirvik je kovová a šatník Brimnes drevený. Farba nábytku sa mi páči, nechcela by som hnedý ani čierny, ale občas si to proste žiada zmenu. Tieto nápady vás nevyjdu draho - od necelých 2 eur do necelých 15 eur.

Posteľ som si upravila baldachýnom z Ikey (je aj v bordovej, bežovej a modrej farbe) a svetielkami v tvare lampiónov z Lidlu. Predtým som skúsila aj iné dve varianty, o ktorých som písala aj v časopise Nový čas Bývanie. Bola to kvetovaná girlanda a vianočné svetielka, ktoré môžete vidieť v článku na fotografii nižšie.


Biely šatník možno ozdobiť tapetou. Ja som si vybrala kvetovaný vzor z Lidlu. Jedna rolka stála len 1,50 eur, tak som si kúpila rovno dve. Tapetu som nalepila na bočné steny okrem strednej so zrkadlom.

Tak ako, oslovil vás aspoň jedne z mojich nápadov? Ak áno, dajte mi vedieť v komentári, ktorý by ste vyskúšali aj vy.

Nová predajňa Kik v Žiline

Dňa 18.augusta sa v Žiline otvorí predajňa Kik pri HyperTescu. Bude otvorená od 9 do 20.hodiny od pondelka do nedele. Od 18. do 19.augusta bude zľava 10% na všetok tovar iba v tejto predajni.