Preskočiť na hlavný obsah

Nový luster v obývačke


Toto moje nové zlatíčko nahradilo moju predstavu o kryštálovom lustri a hoci má 5 kryštálikov, je to skôr lampa s tienidlami. Tienidlá majú krásny damaškový vzor, ktorý ukáže dobre na svetle a teda keď zasvietim večer alebo na fotke nižšie s bleskom.


Toto svetlo má krásny vintage look. Kúpila som ho v Merkury Markete a som s ním veľmi spokojná. To je niečo, čo u mňa musí byť na prvom mieste - musím danú vec chcieť viac ako nič iné a tento raz som vôbec neoľutovala to, že nie je celý kryštálový. Ceny za niektoré, ktoré vyzerali veľmi lacno boli príliš veľké.


Nad lustrom mám na strope kruh, ktorého v strede sa nachádza. Nie som úplne stotožnená s jeho hnedou farbou a je dosť možné, že ho budme musieť premaľovať. Neviem síce na akú farbu, ale nápad sa mi páči, len biela by bola lepšie než hnedá.


Toto je moja druhá lampa, ktorú som si kúpila ako stropné svietidlo a už mi chýbajú len 3 nástenné. Jedno na chodbu už mám vybrané a je ním malá verzia tohto lustru, ktorú môžete vidieť nižšie. Ich značka je Bali a v ponuke mali aj trojramenný, no ten len online.Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Moderné nafukovačky do bazéna

Nákupy z Viedne - Primark, Lush, Depot,...

Konečne som sa po roku vrátila do Viedne na nákupy. Minulý rok som bola na Kärtner Strasse prvý raz vo Forever 21 a v Starbuckse a tiež som šla prvý raz metrom. Tento výlet bol rovnako špeciálny, kedže som šla prvý raz viedenskou Badner Bahn a nakupovala som v Primarku a v Lush. Všetky tieto obchody sú v zahraničí veľmi populárne, ale keby ste náhodou nevedeli, Lush je francúzska prírodná kozmetika známa svojimi  produktami do kúpeľa, Primark je jedne z najznámejších vo Veľkej Británií, Starbucks je slávna kaviareň po celom svete, ktorá už bude na konci mesiaca aj v Bratislavskom Auparku a Forever 21 je pôvodom americký módny obchod. Zrhnuté to teda máme a teraz späť k ceste. Rozhodla som sa hlavne kvôli Primarku pre Shopping City Sud vo Vosendorf južne od Viedne, do ktorej ide už spomínaná Badner Bahn. 

K nej sa možno dostať na prestup aj z hlavnej stanice, ale ja som cestovala z Petržalky a tak som sa ušetrila o jeden prestup vo Viedni. V meste som sa nestratila, ale v nákupnom cen…

Nákupy z Ostravy - Kik, Ikea, New Yorker, nová zberateľská Barbie

Obliečky na posteľ 140x200 cm, Kik (tieto obliečky som obdivovala aj u nás n Slovensku, ale nemala som to šťastie si ich na druhý raz vziať, ani v Čadci ani v Žiline, ale nevadí, lebo teraz vyšli namiesto 14 eur za 10)
Set 2 koncoviek na garnižu, Ikea 
Obliečka na vankúš 60x60 cm, Ikea (v skutočnosti som si kúpila až dve, ale to som nevedela, že najväčší rozmer vankúša, ktorý doma mám je ten na posteli, pričom je obdĺžnikový a menší od toho mám 50x50 cm, takže musím kúpiť aj výplň do vankúšov)
2x police Skurar, Ikea (z tejto kolekcie už mám takmer všetko okrem hodín a závesného kvetináča, ale nad tými hodinami premýšľam tiež, no poličky boli v zľave, tak sa oplatili rovno obe)
Set 3 obrazov, Ikea (opäť nieoč na čo som si robila už dlhšie zálusk a oplatilo sa počkať si na zľavu)
Šortky na spanie, New Yorker (dôvod nákupu je jasný - pompomy a takisto zľava)
Detailný záber na pompomy

Nohavičky, New Yorker (Zvyčajne sa spodnou bielizňou nechválim, ale takýmto som neodolala - I donut care…