Preskočiť na hlavný obsah

Ubytovanie v Bratislave blízko centra a autobusovje stanice


Minulý týždeň (neverím, že tomu je už 6 dní!) som strávila s mamou v strede týždňa dva dni v Bratislave. Boli sme pozrieť pamiatky, hrad, na menšie nákupy v Auparku a Ikey. Je to už pre nás druhý rok, čo sme strávili dva dni niekde mimo počas jej dovolenky. Minulý rok to bola Praha a najbližšie sa chystám s ňou do Viedne. Ale nepredbiehajme.


Toto ubytovanie som našla na stránke Airbnb. Stránku mi odporučil brat a ubytovanie som si vybrala tento raz podľa vkusu a nie cely ako to bolo v Prahe. A poviem vám, že som nemohla urobiť lepšie. Naozaj za tú cenu bolo všetko ako na fotkách, bolo to kúsok od autobusovej stanice a hoci sme prišli od vlakovej, zastávka nebola ďaleko. A aby tomu nebolo ešte stále dosť, naše ubytovanie bolo blízko centra a takisto malo veľmi blízko obchod Lidl, nákupné centrá Euroveu a Central.


Čo sa mi páčilo na ubytovaní bolo, že hoci sme boli blízko centa, ubytovaní na prízemí, tak sme mali ubytovanie so záhradou nie pri ceste ale vnútri domu. Neboli sme tak rušení nočným hlukom ako v Prahe. Mali sme k dispozícií samostatné WC aj kúpeľnu so sprchovacím kútom. Nechýbala kuchyňa, obývačka a spálňa vo fialovej ako u mňa doma. Väčšinu nábytku som poznala z Ikey a tak som sa mohla inšpirovať do budúcna.


Z maličkostí spomeniem, že v obývacje stene bolo zopár kníh po anglicky a teda keby trávim viac času a nocí v Bratislave, mala by som sa čas aj do nich pustiť. Tiež sa mi páčilo, že sme si mohli tlmiť svetlo podľa potreby, s čím som sa zatiaľ nestretla (iba s tým, že sa rozvieti keď vojdete do miestnosti alebo otvoríte šatník).


K dispozícií bolo aj sedenie na záhrade, ktoré som však neodfotila, ale môžete si ho pozrieť na už spomínanej stránke pod názvom Prirodzene chladný apartmán v starom meste (a podľa mňa chladný nebol, práve naopak, bol tak akurát).

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Moderné nafukovačky do bazéna

Ako osviežiť biely šatník a posteľ z Ikey/ How to spice up white closet and bed from Ikea

Ahojte, dnes som si pre vás pripravila článok o tom, ako som si oživila šatník a posteľ z Ikey. Obe sú bielej farby, posteľ Leirvik je kovová a šatník Brimnes drevený. Farba nábytku sa mi páči, nechcela by som hnedý ani čierny, ale občas si to proste žiada zmenu. Tieto nápady vás nevyjdu draho - od necelých 2 eur do necelých 15 eur.

Posteľ som si upravila baldachýnom z Ikey (je aj v bordovej, bežovej a modrej farbe) a svetielkami v tvare lampiónov z Lidlu. Predtým som skúsila aj iné dve varianty, o ktorých som písala aj v časopise Nový čas Bývanie. Bola to kvetovaná girlanda a vianočné svetielka, ktoré môžete vidieť v článku na fotografii nižšie.


Biely šatník možno ozdobiť tapetou. Ja som si vybrala kvetovaný vzor z Lidlu. Jedna rolka stála len 1,50 eur, tak som si kúpila rovno dve. Tapetu som nalepila na bočné steny okrem strednej so zrkadlom.

Tak ako, oslovil vás aspoň jedne z mojich nápadov? Ak áno, dajte mi vedieť v komentári, ktorý by ste vyskúšali aj vy.

Nová predajňa Kik v Žiline

Dňa 18.augusta sa v Žiline otvorí predajňa Kik pri HyperTescu. Bude otvorená od 9 do 20.hodiny od pondelka do nedele. Od 18. do 19.augusta bude zľava 10% na všetok tovar iba v tejto predajni.