Preskočiť na hlavný obsah

Ubytovanie v Bratislave blízko centra a autobusovje stanice


Minulý týždeň (neverím, že tomu je už 6 dní!) som strávila s mamou v strede týždňa dva dni v Bratislave. Boli sme pozrieť pamiatky, hrad, na menšie nákupy v Auparku a Ikey. Je to už pre nás druhý rok, čo sme strávili dva dni niekde mimo počas jej dovolenky. Minulý rok to bola Praha a najbližšie sa chystám s ňou do Viedne. Ale nepredbiehajme.


Toto ubytovanie som našla na stránke Airbnb. Stránku mi odporučil brat a ubytovanie som si vybrala tento raz podľa vkusu a nie cely ako to bolo v Prahe. A poviem vám, že som nemohla urobiť lepšie. Naozaj za tú cenu bolo všetko ako na fotkách, bolo to kúsok od autobusovej stanice a hoci sme prišli od vlakovej, zastávka nebola ďaleko. A aby tomu nebolo ešte stále dosť, naše ubytovanie bolo blízko centra a takisto malo veľmi blízko obchod Lidl, nákupné centrá Euroveu a Central.


Čo sa mi páčilo na ubytovaní bolo, že hoci sme boli blízko centa, ubytovaní na prízemí, tak sme mali ubytovanie so záhradou nie pri ceste ale vnútri domu. Neboli sme tak rušení nočným hlukom ako v Prahe. Mali sme k dispozícií samostatné WC aj kúpeľnu so sprchovacím kútom. Nechýbala kuchyňa, obývačka a spálňa vo fialovej ako u mňa doma. Väčšinu nábytku som poznala z Ikey a tak som sa mohla inšpirovať do budúcna.


Z maličkostí spomeniem, že v obývacje stene bolo zopár kníh po anglicky a teda keby trávim viac času a nocí v Bratislave, mala by som sa čas aj do nich pustiť. Tiež sa mi páčilo, že sme si mohli tlmiť svetlo podľa potreby, s čím som sa zatiaľ nestretla (iba s tým, že sa rozvieti keď vojdete do miestnosti alebo otvoríte šatník).


K dispozícií bolo aj sedenie na záhrade, ktoré som však neodfotila, ale môžete si ho pozrieť na už spomínanej stránke pod názvom Prirodzene chladný apartmán v starom meste (a podľa mňa chladný nebol, práve naopak, bol tak akurát).

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Moderné nafukovačky do bazéna

Nákupy z Viedne - Primark, Lush, Depot,...

Konečne som sa po roku vrátila do Viedne na nákupy. Minulý rok som bola na Kärtner Strasse prvý raz vo Forever 21 a v Starbuckse a tiež som šla prvý raz metrom. Tento výlet bol rovnako špeciálny, kedže som šla prvý raz viedenskou Badner Bahn a nakupovala som v Primarku a v Lush. Všetky tieto obchody sú v zahraničí veľmi populárne, ale keby ste náhodou nevedeli, Lush je francúzska prírodná kozmetika známa svojimi  produktami do kúpeľa, Primark je jedne z najznámejších vo Veľkej Británií, Starbucks je slávna kaviareň po celom svete, ktorá už bude na konci mesiaca aj v Bratislavskom Auparku a Forever 21 je pôvodom americký módny obchod. Zrhnuté to teda máme a teraz späť k ceste. Rozhodla som sa hlavne kvôli Primarku pre Shopping City Sud vo Vosendorf južne od Viedne, do ktorej ide už spomínaná Badner Bahn. 

K nej sa možno dostať na prestup aj z hlavnej stanice, ale ja som cestovala z Petržalky a tak som sa ušetrila o jeden prestup vo Viedni. V meste som sa nestratila, ale v nákupnom cen…

Crop topové šaty pre odvážne družičky (a nevesty)

K najnovším svadobným trendom sa pridávajú spoločenské šaty z dvoch častí - avšak nie z korzetu ako kedysi ale crop topu a sukne. Je vhodnou alternatívou pre odvážne družičky či dokonca nevesty. Základom však nie je ukázať bruško či pupok, ale praktickosť, ktorú pri šatách s dlhou sukňou nemáte (toaleta). Pri crop topových šatách je na udalosť akou je svadba potrebná high-wasted sukňa, ktorá akoby s crop topom vytvárala siluetu šiat. Pre inšpiráciu pridávam zopár fotografií, pričom netreba zabudnúť, že biela je tabu - iba ak je v kombinácií s inou farbou/farbami alebo vzormi.