Preskočiť na hlavný obsah

Moja Vianočná výzdoba 2017


Tento rok mám na poschodí nový stromček a to je náš "starý" rodinný stromček. Tohto ročná téma môjho stromčeka je ako minulý rok zlato-tyrkysovo-bielo-strieborná. Stromček mám už v zariadenej obývačke namiesto chodby pri schodisku. Dokúpila som viac svetielok, lebo tento stromček je nielen väčší, ale aj viac hustý. Mám aj pár nových ozdôb, niektoré sú na tomto stromčeku a iné, ktoré sa mi farbou nehodili budú na rodinnom stromčeku na prízemí.Ako každý rok aj tento rok mám vo svojej izbe aspoň malý stromček, ktorý som tento rok musela "zasadiť" do kvetináča, pretože sa mi zlomil jeho stojan. Tento stromček je v zlato-bielej kombinácií a tvorí ho hviezda, svetielka v tvare sobov a hviezdičková girlanda.Nesmú chýbať Vianočné obliečky na vankúšoch na novej pohovke. Tie sú v bielo-červenej kombinácií s jedným v zlatej farbe.Tento rok som si dokúpila aj nové nálepky na okno a to tieto modro-fialové soby v Kiku za super cenu - 1 euro!


A ešte na koniec tu mám nové vianočné tričko so sloganom Baby it's cold outside (Zlato, vonku je chladno), ktoré sa mi páčilo aj kvôli tomu, že keď som teraz tehotná, beriem ho ako dvojzmysel - v ukazujúcom sa brušku je predsa bábätku teplo - a baby sa môže preložiť aj ako bábätko.

Ako aj minulý rok, tak aj tento som si vyzdobila izbu aj Vianočnými fotkami vo fotorámikoch a ten vpravo si viem o to lepšie predstaviť v budúcnosti do detskej izby nášho dieťatka.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Moderné nafukovačky do bazéna

Nákupy z Viedne - Primark, Lush, Depot,...

Konečne som sa po roku vrátila do Viedne na nákupy. Minulý rok som bola na Kärtner Strasse prvý raz vo Forever 21 a v Starbuckse a tiež som šla prvý raz metrom. Tento výlet bol rovnako špeciálny, kedže som šla prvý raz viedenskou Badner Bahn a nakupovala som v Primarku a v Lush. Všetky tieto obchody sú v zahraničí veľmi populárne, ale keby ste náhodou nevedeli, Lush je francúzska prírodná kozmetika známa svojimi  produktami do kúpeľa, Primark je jedne z najznámejších vo Veľkej Británií, Starbucks je slávna kaviareň po celom svete, ktorá už bude na konci mesiaca aj v Bratislavskom Auparku a Forever 21 je pôvodom americký módny obchod. Zrhnuté to teda máme a teraz späť k ceste. Rozhodla som sa hlavne kvôli Primarku pre Shopping City Sud vo Vosendorf južne od Viedne, do ktorej ide už spomínaná Badner Bahn. 

K nej sa možno dostať na prestup aj z hlavnej stanice, ale ja som cestovala z Petržalky a tak som sa ušetrila o jeden prestup vo Viedni. V meste som sa nestratila, ale v nákupnom cen…

Crop topové šaty pre odvážne družičky (a nevesty)

K najnovším svadobným trendom sa pridávajú spoločenské šaty z dvoch častí - avšak nie z korzetu ako kedysi ale crop topu a sukne. Je vhodnou alternatívou pre odvážne družičky či dokonca nevesty. Základom však nie je ukázať bruško či pupok, ale praktickosť, ktorú pri šatách s dlhou sukňou nemáte (toaleta). Pri crop topových šatách je na udalosť akou je svadba potrebná high-wasted sukňa, ktorá akoby s crop topom vytvárala siluetu šiat. Pre inšpiráciu pridávam zopár fotografií, pričom netreba zabudnúť, že biela je tabu - iba ak je v kombinácií s inou farbou/farbami alebo vzormi.