Preskočiť na hlavný obsah

Update 14 týždňov tehotná/14 weeks pregnantKtorý týždeň? 14 (už to budeme vedieť dva mesiace, naozaj to uteká)
Pribrala som/schudla som? Keď som sa vážila zhruba minulý mesiac a teraz, mala som rovnako 53 kíl.
Tehotenské oblečenie? nie
Strie? nie, našťastie
Spánok? Okrem chodenia na wc, po tom, čo večer bývam smädná viac ako obvykle, spím dobre.
Najlepší moment týždňa? Keď mi prišli Miľníkové kartičky na tehotenstvo. Teším sa na fotky, ktoré si s nimi urobím. Tu je prvá, ešte z ultrazvuku v 9.týždni.

Chýba mi niečo? Poobedňajšia siesta v práci.
Cítim pohyby? zatiaľ ešte nie 
Na čo mám chuť? Skôr slané ako sladké. 
Z čoho mi býva zle? Keď som už plná a nútim sa dojesť, to čo mám na tanieri a naposledy pri vyrezávaní tekvice.
Je to už na mne vidieť? pomaly ale isto áno
Pohlavie? zatiaľ nevieme
Náznaky pôrodu? nie, ešte je príliš skoro
Pupok vonku alebo dnu dnu
Šťastná alebo náladová? Náladová :(
Na čo sa teším? Budúci pondelok mám poradňu, tak som zvedavá ako sa nám obom darí a či dostanem náznak, že by som v decembri mohla vedieť, čo to bude. Skúšala som aj test na odhalenie pohlavia z moču, ale neukázal 100% či to bude jedno alebo druhé pohlavie, takže ho neodporúčam a určite ho viac nebudem skúšať teraz ani v ďalšom tehotenstve.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Moderné nafukovačky do bazéna

Nákupy z Viedne - Primark, Lush, Depot,...

Konečne som sa po roku vrátila do Viedne na nákupy. Minulý rok som bola na Kärtner Strasse prvý raz vo Forever 21 a v Starbuckse a tiež som šla prvý raz metrom. Tento výlet bol rovnako špeciálny, kedže som šla prvý raz viedenskou Badner Bahn a nakupovala som v Primarku a v Lush. Všetky tieto obchody sú v zahraničí veľmi populárne, ale keby ste náhodou nevedeli, Lush je francúzska prírodná kozmetika známa svojimi  produktami do kúpeľa, Primark je jedne z najznámejších vo Veľkej Británií, Starbucks je slávna kaviareň po celom svete, ktorá už bude na konci mesiaca aj v Bratislavskom Auparku a Forever 21 je pôvodom americký módny obchod. Zrhnuté to teda máme a teraz späť k ceste. Rozhodla som sa hlavne kvôli Primarku pre Shopping City Sud vo Vosendorf južne od Viedne, do ktorej ide už spomínaná Badner Bahn. 

K nej sa možno dostať na prestup aj z hlavnej stanice, ale ja som cestovala z Petržalky a tak som sa ušetrila o jeden prestup vo Viedni. V meste som sa nestratila, ale v nákupnom cen…

Crop topové šaty pre odvážne družičky (a nevesty)

K najnovším svadobným trendom sa pridávajú spoločenské šaty z dvoch častí - avšak nie z korzetu ako kedysi ale crop topu a sukne. Je vhodnou alternatívou pre odvážne družičky či dokonca nevesty. Základom však nie je ukázať bruško či pupok, ale praktickosť, ktorú pri šatách s dlhou sukňou nemáte (toaleta). Pri crop topových šatách je na udalosť akou je svadba potrebná high-wasted sukňa, ktorá akoby s crop topom vytvárala siluetu šiat. Pre inšpiráciu pridávam zopár fotografií, pričom netreba zabudnúť, že biela je tabu - iba ak je v kombinácií s inou farbou/farbami alebo vzormi.