Preskočiť na hlavný obsah

18 týždňov tehotná

Ktorý týždeň? 18 a 0 dní
Pribrala som/schudla som? Mám 54,7 kg, takže tento raz to snáď na poradni nebude vyzerať, že som schudla/držím diétu. Bruško už má 85 cm a ja rozmýšľam ako veľké bude asi v 9 mesiaci a obzvlášť na jeho konci.
Tehotenské oblečenie? Plánujem si ísť kúpiť svoje prvé tehotenské nohavice, ak nie rovno dve na striedanie buď cez H&M eshop (v Žiline som si nevšimla oddelenie pre tehotné) alebo ak sa nejaké objavia v Lidl.
Strie? nie :)
Spánok? v práci to je čoraz hektickejšie a tak sa mi o nej už aj sníva plus chodenie na toaletu, naozaj nič moc (ale už len 3 týždne a bude to snáď lepšie)
Najlepší moment týždňa? moje dvojdňové voľno v stredu a štvrtok alebo môj "víkend" v strede týždňa - mala som stretnutie zo strednej školy, vybavovačky ohľadom obradu, ale aj skúšanie svadobných šiat
Chýba mi niečo? horúce letné dni na dovolenke, najmä teraz keď to vonku vyzerá ako v ruskej rozprávke
Cítim pohyby? mala som ten pocit, že áno, ale nie som si istá, či nešlo len o pohyby v črevách, pretože ešte nie sú pravidelné alebo časté
Na čo mám chuť? mandarínky
Z čoho mi býva zle? je to teraz taký kolotoč, hlavne ak zjem niečo sladké a ostane mi zlý pocit v ústach, tak si dám žuvačku a potom mi je zle aj z nej...

Je to už na mne vidieť? áno, hoci čím viac vrstiev na sebe teraz v zime mám, tým horšie povedať, či som len pribrala, ale keď sa vyzlečiem do trička, nič nezahalím. Takže ak ste tehotné v zime, má to výhodu, ak nechcete aby to o vás hneď všetci vedeli, lebo v lete by to bol problém skryť.
Pohlavie? neviem, ale pevne dúfam, že sa ho dozviem v pondelok. Moje pocity sú, že subjektívne by som chcela dievčatko, ale objektívne to vidím na chlapca, podľa všetkých mojich symptómov.
Náznaky pôrodu? žiadne
Pupok vonku alebo dnu? dnu, ale iný ako pred tehotenstvom 
Šťastná alebo náladová? náladová kvôli počasiu a únave z práce
Na čo sa teším? na pondelkovú poradňu, kedy možno na ultrazvuku zistím pohlavie, ak sa malé ukáže

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Moderné nafukovačky do bazéna

Nákupy z Viedne - Primark, Lush, Depot,...

Konečne som sa po roku vrátila do Viedne na nákupy. Minulý rok som bola na Kärtner Strasse prvý raz vo Forever 21 a v Starbuckse a tiež som šla prvý raz metrom. Tento výlet bol rovnako špeciálny, kedže som šla prvý raz viedenskou Badner Bahn a nakupovala som v Primarku a v Lush. Všetky tieto obchody sú v zahraničí veľmi populárne, ale keby ste náhodou nevedeli, Lush je francúzska prírodná kozmetika známa svojimi  produktami do kúpeľa, Primark je jedne z najznámejších vo Veľkej Británií, Starbucks je slávna kaviareň po celom svete, ktorá už bude na konci mesiaca aj v Bratislavskom Auparku a Forever 21 je pôvodom americký módny obchod. Zrhnuté to teda máme a teraz späť k ceste. Rozhodla som sa hlavne kvôli Primarku pre Shopping City Sud vo Vosendorf južne od Viedne, do ktorej ide už spomínaná Badner Bahn. 

K nej sa možno dostať na prestup aj z hlavnej stanice, ale ja som cestovala z Petržalky a tak som sa ušetrila o jeden prestup vo Viedni. V meste som sa nestratila, ale v nákupnom cen…

Crop topové šaty pre odvážne družičky (a nevesty)

K najnovším svadobným trendom sa pridávajú spoločenské šaty z dvoch častí - avšak nie z korzetu ako kedysi ale crop topu a sukne. Je vhodnou alternatívou pre odvážne družičky či dokonca nevesty. Základom však nie je ukázať bruško či pupok, ale praktickosť, ktorú pri šatách s dlhou sukňou nemáte (toaleta). Pri crop topových šatách je na udalosť akou je svadba potrebná high-wasted sukňa, ktorá akoby s crop topom vytvárala siluetu šiat. Pre inšpiráciu pridávam zopár fotografií, pričom netreba zabudnúť, že biela je tabu - iba ak je v kombinácií s inou farbou/farbami alebo vzormi.