Preskočiť na hlavný obsah

19 týždňov tehotná


Ktorý týždeň? 19 a 0 dní
Pribrala som/schudla som? Pribrala som 0,10 kg za posledný týždeň, hoci na poradni to vyzeralo skôr, že som za posledný mesiac schudla. Miery bruška sú približne rovnaké ako minulý týždeň, záleží to či si meriam bruško keď sa najem.
Tehotenské oblečenie? Stále nie, hoci som už plánovala kúpiť si tehotenské pančuchy, už som ich aj stihla prepásť. Namiesto toho mám vybrané svadobné šaty, ktoré tu však nezverejním skôr ako po svadbe. Rozmýšľam však nad článkom so šatami, ktoré som si skúšala, ale nevybrala som si ich.
Strie? Nie :) 
Spánok? Stále pretrváva budenie sa na to, že musím ísť na toaletu a pre rušné obdobie v práci takto pred Vianocami som opäť v štádiu, že sa mi o nej aj sníva...Alebo by som to mala radšej nazvať nočnými morami?
Najlepší moment týždňa? Keď mi na poradni povedali, že mám všetky výsledky z Triple testu, tlaku a moču v poriadku. Takže bábätko je zdravé a pekne si rastie :)
Chýba mi niečo? Pokoj v práci
Cítim pohyby? Áno, už celé dva týždne :)
Na čo mám chuť? Na Vianočné koláčiky - jahodové rezy, slonie slzy, linecké pečivo, medovníčky a sunquickové rezy.
Z čoho mi býva zle? Z ničoho konkrétneho, skôr pociťujem únavu a bolesť nôh/krížov ako pocity na zvracanie.
Je to už na mne vidieť? Očividne áno :)
Pohlavie? Nakoniec ho stále neviem. Na pondelkovej poradni som nemala ultrazvuk, akurát som sa na jeden objednala a to na 28.december. Je to deň mojich menín, tesne po Vianociach a ideme spolu s priateľom. Tak sa teda dozvieme nielen pohlavie, ale on ho uvidí prvý raz naživo a nielen z fotky na ultrazvuku, hoci už vyše mesiaca odo mňa pýta ďalšie. Tak okrem odhalenia pohlavia budeme snáď na konci roka môcť ukázať ako nám malé rastie.
Náznaky pôrodu? Nie.


Pupok vonku alebo dnu? Stále dnu, hoci už vyzeralo, že vyjde von, tak uvidíme.
Šťastná alebo náladová? Náladová v práci a šťastná doma.
Na čo sa teším? Na Vianočný týždeň od 23.decembra, kedy máme každoročnú Vianočnú oslavu, 24. štedrý deň a 28. ultrazvuk :)

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Nákupy z Viedne - Primark, Lush, Depot,...

Konečne som sa po roku vrátila do Viedne na nákupy. Minulý rok som bola na Kärtner Strasse prvý raz vo Forever 21 a v Starbuckse a tiež som šla prvý raz metrom. Tento výlet bol rovnako špeciálny, kedže som šla prvý raz viedenskou Badner Bahn a nakupovala som v Primarku a v Lush. Všetky tieto obchody sú v zahraničí veľmi populárne, ale keby ste náhodou nevedeli, Lush je francúzska prírodná kozmetika známa svojimi  produktami do kúpeľa, Primark je jedne z najznámejších vo Veľkej Británií, Starbucks je slávna kaviareň po celom svete, ktorá už bude na konci mesiaca aj v Bratislavskom Auparku a Forever 21 je pôvodom americký módny obchod. Zrhnuté to teda máme a teraz späť k ceste. Rozhodla som sa hlavne kvôli Primarku pre Shopping City Sud vo Vosendorf južne od Viedne, do ktorej ide už spomínaná Badner Bahn. 

K nej sa možno dostať na prestup aj z hlavnej stanice, ale ja som cestovala z Petržalky a tak som sa ušetrila o jeden prestup vo Viedni. V meste som sa nestratila, ale v nákupnom cen…

Nápady na stenu v detskej izbičke z Pepca

Polička Napríklad táto obláčiková môže byť domovom pre detské knižky
Vešiačiky Moja dcérka má veľmi veľa čeleniek a mať ich len tak položené by znamenalo sa v nich nedokázať vyznať. Zavesené podľa farieb alebo vzorov však môžu byť roztriedené.
Závesné dekorácie  "Maj veľké sny maličká" alebo iný citát môže skrášliť nejednu detskú izbičku
Svetielko Tento obláčik predávajú aj v bielom a je vlastne svetielko, ktoré možno buď zavesiť, alebo ak nechcete robiť dierky do steny len položiť na poličku, v každom prípade je to riešenie pre tých, ktorí nemajú lampy na stenách len na strope či nočných stolíkoch.
Fotorámik Vaše fotky počas tehotenstva, z ultrazvuku alebo keď sa už dieťatko narodí, treba zväčniť a zavesiť do detskej izbičky na viditeľné miesto
Obraz Či už ho na stenu zavesíte alebo opäť len položíte alebo dáte do rámiku a neskôr vymeníte, obraz je jednoducho klasika.

Moderné nafukovačky do bazéna