Preskočiť na hlavný obsah

Séria Henskvik pre bábätka z Ikey


S blížiacim sa príchodom nášho bábätka som začala plánovať jeho postieľku, kočík a podobné veci. Jedno je isté všetko bude čo najviac neutrálne, aby sme mohli nábytok a kočík využiť aj pri ďalšom dieťati/ďalších deťoch. Stále je ešte čas, ale niekedy vo februári by som už chcela začať nakupovať. Medzitým som si urobila tento rozpočet aby som vedela na čo si našetriť. Predsa len ak rátate s postieľkou za 60 eur, pri tejto cene ešte nekončíme. Treba myslieť na všetky doplnky vrátane textílií. Pozrime sa teda bližšie na to, ako sa dokáže táto cena zdvojnásobiť a to ešte nehorím o ďalšom nábytku. Ku kočíku, vaničke a iným doplnkom sa zas vyjadrím v inom článku.
Ceny postielky a príslušenstva:
Postielka -60 eur
Matrac - 20 eur
Ochrana matraca - 4 eurá
Ozdobný lem na postielku -6 eur
Paplón do postielky - od 10 eur
Vankúš do postielky - 2,50 eur
Set 2 plachiet - 6 eur
Ochrana pred nárazom - 10 eur
Obliečky plus plachta - 15 eur 
Spolu - 133,50 eur
Cena ďalšieho nábytku do detskej izby:
Policový diel - 90 eur
Prebaľovací pult k policovému dielu - 19 eur
Skriňa - 90 eur
Spolu - 199 eurKomentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Moderné nafukovačky do bazéna

Nákupy z Viedne - Primark, Lush, Depot,...

Konečne som sa po roku vrátila do Viedne na nákupy. Minulý rok som bola na Kärtner Strasse prvý raz vo Forever 21 a v Starbuckse a tiež som šla prvý raz metrom. Tento výlet bol rovnako špeciálny, kedže som šla prvý raz viedenskou Badner Bahn a nakupovala som v Primarku a v Lush. Všetky tieto obchody sú v zahraničí veľmi populárne, ale keby ste náhodou nevedeli, Lush je francúzska prírodná kozmetika známa svojimi  produktami do kúpeľa, Primark je jedne z najznámejších vo Veľkej Británií, Starbucks je slávna kaviareň po celom svete, ktorá už bude na konci mesiaca aj v Bratislavskom Auparku a Forever 21 je pôvodom americký módny obchod. Zrhnuté to teda máme a teraz späť k ceste. Rozhodla som sa hlavne kvôli Primarku pre Shopping City Sud vo Vosendorf južne od Viedne, do ktorej ide už spomínaná Badner Bahn. 

K nej sa možno dostať na prestup aj z hlavnej stanice, ale ja som cestovala z Petržalky a tak som sa ušetrila o jeden prestup vo Viedni. V meste som sa nestratila, ale v nákupnom cen…

Crop topové šaty pre odvážne družičky (a nevesty)

K najnovším svadobným trendom sa pridávajú spoločenské šaty z dvoch častí - avšak nie z korzetu ako kedysi ale crop topu a sukne. Je vhodnou alternatívou pre odvážne družičky či dokonca nevesty. Základom však nie je ukázať bruško či pupok, ale praktickosť, ktorú pri šatách s dlhou sukňou nemáte (toaleta). Pri crop topových šatách je na udalosť akou je svadba potrebná high-wasted sukňa, ktorá akoby s crop topom vytvárala siluetu šiat. Pre inšpiráciu pridávam zopár fotografií, pričom netreba zabudnúť, že biela je tabu - iba ak je v kombinácií s inou farbou/farbami alebo vzormi.