Preskočiť na hlavný obsah

24 týždňov tehotná


Od 13 do 23 týždňa boli otázky stále rovnaké, ale tento týždeň som sa rozhodla pre zmenu. Je to kvôli tomu, že odpovede na niektoré otázky sa stále opakujú a zároveň pribudne pár nových otázok.
Ktorý týždeň? 24 a 0 dní
Pribrala som/schudla som? Pribrala. Vážim 57,1 kg a môj pás meria rovných 90 cm. Od začiatku tehotenstva to teda robí nejaké 4 kg za prvých 5 mesiacov.
Tehotenské oblečenie? áno, konečne - minulú nedeľu som si v H&M kúpila prvé tehotenské legíny, tričko aj podprsenku, ktorá je zároveň vhodná na dojčenie vďaka odnímateľným ramienkam a nasledujúci týždeň má byť ďalšie oblečenie v Lidli
Strie? nie
Spánok? spánok je v pohode, nesťažujem si
Najlepší moment týždňa? Nedeľné nákupy nábytku do jedálne a postieľky v Ikey a H&M.
Cítim pohyby? áno
Na čo mám chuť? ako kedy, ale stále platí, že si radšej vyberiem slané, no niekedy to mixujem aj so sladkým :D
Z čoho mi býva zle? nič ma nenapadá

Je to už na mne vidieť? Túto otázku zmením asi na pokiaľ si dovidím. A tento týždeň mi bruško značne podrástlo, pretože si už nedovidím "tam" dole.
Pohlavie? dievčatko :) opäť mi pribudli nejaké nové veci na oblečenie a zároveň do detskej izbičky
Náznaky pôrodu? nie, hoci som čítala že už v tomto týždni možno cítiť falošné kontrakcie
Symptómy? prvá kŕčová žila - respektíve raz nadránom som cítila silný kŕč v nohe a na druhý deň som si našla akoby modrinu, ktorá doteraz nezmizla a keďže moja mama aj krstná mama majú podobné z ich tehotenstiev obávam sa, že môžu ešte pribudnúť a zvažujem, čo s prácou, kedže pracujem až 10 hodinové smeny
Pupok vonku alebo dnu? vonku, čo je vidieť už aj cez tričko


Šťastná alebo náladová? aj aj...pol na pol pre blížiacu sa svadbu budúci týždeň
Na čo sa teším? Na budúci víkend, keď už budem Pani a mať za sebou svadbu, lebo hoci bude malá, aj tak mi spôsobuje stres. No naozaj sa teším na svadobné šaty, to že si vezmem svoju dlhoročnú lásku a budem s mojimi milovanými.

Na budúci týždeň pribudne aj kolónka Obrúčka na prste alebo dole z prsta?

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Moderné nafukovačky do bazéna

Nákupy z Viedne - Primark, Lush, Depot,...

Konečne som sa po roku vrátila do Viedne na nákupy. Minulý rok som bola na Kärtner Strasse prvý raz vo Forever 21 a v Starbuckse a tiež som šla prvý raz metrom. Tento výlet bol rovnako špeciálny, kedže som šla prvý raz viedenskou Badner Bahn a nakupovala som v Primarku a v Lush. Všetky tieto obchody sú v zahraničí veľmi populárne, ale keby ste náhodou nevedeli, Lush je francúzska prírodná kozmetika známa svojimi  produktami do kúpeľa, Primark je jedne z najznámejších vo Veľkej Británií, Starbucks je slávna kaviareň po celom svete, ktorá už bude na konci mesiaca aj v Bratislavskom Auparku a Forever 21 je pôvodom americký módny obchod. Zrhnuté to teda máme a teraz späť k ceste. Rozhodla som sa hlavne kvôli Primarku pre Shopping City Sud vo Vosendorf južne od Viedne, do ktorej ide už spomínaná Badner Bahn. 

K nej sa možno dostať na prestup aj z hlavnej stanice, ale ja som cestovala z Petržalky a tak som sa ušetrila o jeden prestup vo Viedni. V meste som sa nestratila, ale v nákupnom cen…

Crop topové šaty pre odvážne družičky (a nevesty)

K najnovším svadobným trendom sa pridávajú spoločenské šaty z dvoch častí - avšak nie z korzetu ako kedysi ale crop topu a sukne. Je vhodnou alternatívou pre odvážne družičky či dokonca nevesty. Základom však nie je ukázať bruško či pupok, ale praktickosť, ktorú pri šatách s dlhou sukňou nemáte (toaleta). Pri crop topových šatách je na udalosť akou je svadba potrebná high-wasted sukňa, ktorá akoby s crop topom vytvárala siluetu šiat. Pre inšpiráciu pridávam zopár fotografií, pričom netreba zabudnúť, že biela je tabu - iba ak je v kombinácií s inou farbou/farbami alebo vzormi.