Preskočiť na hlavný obsah

28 týždňov tehotná - poradňa a ďalšie kŕče v nohách


Ktorý týždeň? 28 a 0 dní
Pribrala som/schudla som? Schudla. Vážim 58,7 kg, z čoho tento týždeň by malo mať dieťatko asi 1 kg. Rozmer bruška v najširšej časti je 95 cm, tak ako minule.
Tehotenské oblečenie? žiadne nové, hoci potrebujem asi nový kabát, pretože na terajšom vo veľkosti M (inak nosím S) mi už druhý raz vypadol gombík. Investovať to bundy alebo kabáta väčšej veľkosti alebo tehotenského typu sa mi ale príliš nechce, lebo neviem ako dlho ešte bude trvať zima a veľkosť L už vynosím jedine počas ďalšieho tehotenstva.
Strie? nie
Spánok? veľmi zlé, najskôr kŕče v nohách potom prehadzovanie zľava doprava a naopak...hotová insomnia
Najlepší moment týždňa? poradňa v poriadku a kedže mi nevolali nazad vylúčená cukrovka v tehotenstve a o mesiac sa môžem tešiť na ultrazvuk
Cítim pohyby? áno aj ich vidieť :)
Na čo mám chuť? pomaranče
Z čoho mi býva zle? netýka sa to síce jedla, ale po kŕčoch nohách nie je kto vie čo stáť celý deň v práci
Pohlavie? dievčatko
Náznaky pôrodu? nie
Symptómy? bolesť chrbta a kŕče v oboch nohách súčasne sprevádzané kŕčovými žilami :( a bolesť cítiť aj niekoľko dní po nich ako svalovicu 
Pupok vonku alebo dnu? vonku, viditeľne aj na úvodnej fotke
Šťastná alebo náladová? náladová :(
Na čo sa teším? na zaslúžené voľno z práce

Obrúčka na prste alebo dole z prsta? na prste

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Nákupy z Viedne - Primark, Lush, Depot,...

Konečne som sa po roku vrátila do Viedne na nákupy. Minulý rok som bola na Kärtner Strasse prvý raz vo Forever 21 a v Starbuckse a tiež som šla prvý raz metrom. Tento výlet bol rovnako špeciálny, kedže som šla prvý raz viedenskou Badner Bahn a nakupovala som v Primarku a v Lush. Všetky tieto obchody sú v zahraničí veľmi populárne, ale keby ste náhodou nevedeli, Lush je francúzska prírodná kozmetika známa svojimi  produktami do kúpeľa, Primark je jedne z najznámejších vo Veľkej Británií, Starbucks je slávna kaviareň po celom svete, ktorá už bude na konci mesiaca aj v Bratislavskom Auparku a Forever 21 je pôvodom americký módny obchod. Zrhnuté to teda máme a teraz späť k ceste. Rozhodla som sa hlavne kvôli Primarku pre Shopping City Sud vo Vosendorf južne od Viedne, do ktorej ide už spomínaná Badner Bahn. 

K nej sa možno dostať na prestup aj z hlavnej stanice, ale ja som cestovala z Petržalky a tak som sa ušetrila o jeden prestup vo Viedni. V meste som sa nestratila, ale v nákupnom cen…

Nápady na stenu v detskej izbičke z Pepca

Polička Napríklad táto obláčiková môže byť domovom pre detské knižky
Vešiačiky Moja dcérka má veľmi veľa čeleniek a mať ich len tak položené by znamenalo sa v nich nedokázať vyznať. Zavesené podľa farieb alebo vzorov však môžu byť roztriedené.
Závesné dekorácie  "Maj veľké sny maličká" alebo iný citát môže skrášliť nejednu detskú izbičku
Svetielko Tento obláčik predávajú aj v bielom a je vlastne svetielko, ktoré možno buď zavesiť, alebo ak nechcete robiť dierky do steny len položiť na poličku, v každom prípade je to riešenie pre tých, ktorí nemajú lampy na stenách len na strope či nočných stolíkoch.
Fotorámik Vaše fotky počas tehotenstva, z ultrazvuku alebo keď sa už dieťatko narodí, treba zväčniť a zavesiť do detskej izbičky na viditeľné miesto
Obraz Či už ho na stenu zavesíte alebo opäť len položíte alebo dáte do rámiku a neskôr vymeníte, obraz je jednoducho klasika.

Moderné nafukovačky do bazéna