Preskočiť na hlavný obsah

30 týždňov tehotná - postavená postieľka a kútik pre malú


Ktorý týždeň? 30 a 0 dní (už mám za sebou 3/4 tehotenstva a posledných 70 dní pred sebou)
Pribrala som/schudla som? Pribrala hoci len trošku, vážim 60,3 kg. Môj pás meria 97 cm takže sa pomaly blížime k 100 cm.
Tehotenské alebo detské oblečenie? Žiadne nové, ale za to som sa rozhodla sa prichystať na pôrod vecami typu popôrodný vankúš, vložky do podprsenky a nohavičiek, a tiež som objednala základné potreby pre bábätko ako sú teplomer, odsávačka nošteka, pár látkových plienok, obliečky do postieľky a ďalšie.
Strie? nie
Spánok? až na dnešnú noc nič moc. Nad ránom sa budík a som niekoľko hodín hore a prevaľujem sa zo strany na stranu. Potom zas na chrbát. Nepomáha jedne ani dva vankúše.
Najlepší moment týždňa? včera keď sme postavili postieľku pre malú, ktorú vám ukážem už v zajtrajšom článku, ale dnes aspoň naozaj malá ukážka:


Cítim pohyby? áno, cítim aj vidím :)
Na čo mám chuť? kokosový puding
Z čoho mi býva zle? osobne nejem veci typu tlačenka, ale keď som ju chystala pre manžela na desiatu do práce alebo alebo len tak na raňajky alebo večeru, nevoňalo mi to práve najlepšie, ale nezvracala som (keby som ju mala ale ochutnať, nebolo by k tomu ďaleko)
Pohlavie? dievčatko
Náznaky pôrodu? nie
Symptómy? bolesť v rebrách, problémy so spánkom, ale hlavne že už žiadne kŕče v nohách ani modriny/kŕčové žily
Pupok vonku alebo dnu? vonku
Šťastná alebo náladová? šťastná, ale aj trošku unudená, keďže som  už 2.týždeň PN, čo riešim internetovými nákupmi pre malú aj seba :D
Na čo sa teším? na najbližšiu poradňu budúci piatok, keďže budem mať ultrazvuk a od decembra zas uvidím našu maličkú po 2 mesiacoch

Obrúčka na prste alebo dole z prsta? na prste

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Moderné nafukovačky do bazéna

Nákupy z Viedne - Primark, Lush, Depot,...

Konečne som sa po roku vrátila do Viedne na nákupy. Minulý rok som bola na Kärtner Strasse prvý raz vo Forever 21 a v Starbuckse a tiež som šla prvý raz metrom. Tento výlet bol rovnako špeciálny, kedže som šla prvý raz viedenskou Badner Bahn a nakupovala som v Primarku a v Lush. Všetky tieto obchody sú v zahraničí veľmi populárne, ale keby ste náhodou nevedeli, Lush je francúzska prírodná kozmetika známa svojimi  produktami do kúpeľa, Primark je jedne z najznámejších vo Veľkej Británií, Starbucks je slávna kaviareň po celom svete, ktorá už bude na konci mesiaca aj v Bratislavskom Auparku a Forever 21 je pôvodom americký módny obchod. Zrhnuté to teda máme a teraz späť k ceste. Rozhodla som sa hlavne kvôli Primarku pre Shopping City Sud vo Vosendorf južne od Viedne, do ktorej ide už spomínaná Badner Bahn. 

K nej sa možno dostať na prestup aj z hlavnej stanice, ale ja som cestovala z Petržalky a tak som sa ušetrila o jeden prestup vo Viedni. V meste som sa nestratila, ale v nákupnom cen…

Crop topové šaty pre odvážne družičky (a nevesty)

K najnovším svadobným trendom sa pridávajú spoločenské šaty z dvoch častí - avšak nie z korzetu ako kedysi ale crop topu a sukne. Je vhodnou alternatívou pre odvážne družičky či dokonca nevesty. Základom však nie je ukázať bruško či pupok, ale praktickosť, ktorú pri šatách s dlhou sukňou nemáte (toaleta). Pri crop topových šatách je na udalosť akou je svadba potrebná high-wasted sukňa, ktorá akoby s crop topom vytvárala siluetu šiat. Pre inšpiráciu pridávam zopár fotografií, pričom netreba zabudnúť, že biela je tabu - iba ak je v kombinácií s inou farbou/farbami alebo vzormi.