Preskočiť na hlavný obsah

Moje obľúbené tehotenské aplikácie


1.Nutrimimi
Slovenská aplikácia, ktorá vás vedie týždeň po týždni tehotenstva a dokonca aj po ňom. Okrem jednotlivých článkov na každý týždeň sa tu dočítate veľa dobrých rád a článkov, ktoré obsahujú informácie zo Slovenských poradní a nemocníc. Táto aplikácia je zdarma.


2.Pregnancy +
Táto aplikácia je už po anglicky, ale za to pre mňa osobne asi najobľúbenejšia.  Dokonca až tak, že som si ju po cca 14 týždňov rozhodla predĺžiť, hoci potom je už spoplatnená. Obsahuje fotky bábätka s klasického aj 3D ultrazvuku spolu s vizualizáciou aj vo videu. Vidieť môžete aké veľké je vaše bábätko v brušku, prirovnáva jeho veľkosť aj k ovociu či zelenine. Ak ste dobrá v angličtine aj tu sa dočítate každý deň nový článok a môžete si tu zaznamenať vašu váhu aj kopnutia bábätka.


3.Ovia Pregnancy
Toto je tiež jedna zo zahraničných aplikácií, ale je naozaj dobrá. Ukáže vám akú veľkú rúčku alebo nôžku ma vaše malé každý týždeň, prirovná ho k ovociu/zelenine alebo hračkám alebo rôznym zvieratkám. Takisto tu nájdete články v angličtine. Táto aplikácia je zdarma.

4.Baby Pics
Táto aplikácia je z iného súdku. Odfotíte seba, keď ste tehotná alebo len svoje bruško a môžete ju použiť aj po narodení bábätka preň. K dispozícií máte rôzne texty a nálepky, ktorými upravíte svoju fotku podľa predstáv.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Moderné nafukovačky do bazéna

Nákupy z Viedne - Primark, Lush, Depot,...

Konečne som sa po roku vrátila do Viedne na nákupy. Minulý rok som bola na Kärtner Strasse prvý raz vo Forever 21 a v Starbuckse a tiež som šla prvý raz metrom. Tento výlet bol rovnako špeciálny, kedže som šla prvý raz viedenskou Badner Bahn a nakupovala som v Primarku a v Lush. Všetky tieto obchody sú v zahraničí veľmi populárne, ale keby ste náhodou nevedeli, Lush je francúzska prírodná kozmetika známa svojimi  produktami do kúpeľa, Primark je jedne z najznámejších vo Veľkej Británií, Starbucks je slávna kaviareň po celom svete, ktorá už bude na konci mesiaca aj v Bratislavskom Auparku a Forever 21 je pôvodom americký módny obchod. Zrhnuté to teda máme a teraz späť k ceste. Rozhodla som sa hlavne kvôli Primarku pre Shopping City Sud vo Vosendorf južne od Viedne, do ktorej ide už spomínaná Badner Bahn. 

K nej sa možno dostať na prestup aj z hlavnej stanice, ale ja som cestovala z Petržalky a tak som sa ušetrila o jeden prestup vo Viedni. V meste som sa nestratila, ale v nákupnom cen…

Crop topové šaty pre odvážne družičky (a nevesty)

K najnovším svadobným trendom sa pridávajú spoločenské šaty z dvoch častí - avšak nie z korzetu ako kedysi ale crop topu a sukne. Je vhodnou alternatívou pre odvážne družičky či dokonca nevesty. Základom však nie je ukázať bruško či pupok, ale praktickosť, ktorú pri šatách s dlhou sukňou nemáte (toaleta). Pri crop topových šatách je na udalosť akou je svadba potrebná high-wasted sukňa, ktorá akoby s crop topom vytvárala siluetu šiat. Pre inšpiráciu pridávam zopár fotografií, pričom netreba zabudnúť, že biela je tabu - iba ak je v kombinácií s inou farbou/farbami alebo vzormi.