Preskočiť na hlavný obsah

Postieľka pre naše bábätko


Do 30.týždňa tehotenstva  a zároveň jeho poslednej štvrtiny vstupujem s postavenou postieľkou pre našu maličkú. Tú sme kúpili minulý mesiac v Ikey počas výpredaju a už sa nedá viac objednať, ale za to som rada, že sme si ju stihli vyzdvihnúť práve včas.


Predtým ako sa rozpíšem viac o postieľke, spomeniem ešte policu nad ňou, ktorú som použila dočasne na pár plyšáčikov z Tesca, topánočky a úložné boxy. Kedže mám dočasne postieľku v úplnej ružovej kombinácií s bielou, tak som sa policu snažila ladiť do zeleno-modro-biela. Objednala som si ale neutrálne obliečky, ktoré budme striedať s tými na fotkách nižšie a potom si dovolím možno trošku viac ružovej či kvetov.


Tieto krásne dva sety 3 boxov sú z Pepca a hoci vyzerajú skôr do modra, pri dievčatku je podľa mňa modr akceptovateľná narozdiel od ružovej pri chlapcoch. Pred nimi mám prvé topánočky, ktoré sme dostali, kedže ja som zatiaľ žiadne nekupovala, lebo mi to príde zbytočné, kým sa nám malá nebude stavať.


Z Pepca sú tiež tieto dva zelené boxy na rôzne hygienické pomôcky rovnako ako aj hrkálka sloníka.Na prvé knižky, presnejšie leporelá, ktoré chcem čoskoro kúpiť mám aj zarážku na knihy z H&M Home rovnako ako aj balzam sovičku, ktorý však patrí mne, ale vyzeral roztomilo na vystavenie.


A prichádza čas na dlho očakávanú postieľku. Perinku spolu s mantinelom proti ublíženiu hlavičky a plachtou mám z Tesca. Plachta bola zo setu 2 kusov a z rovnakej kolekcie mám aj spací vak od pol roka. Plyšová ovečka je z Dráčika a majú na výber aj iné plyšové baletky - macka, myšku...


Z toho istého hračkárstva je aj plyšový plameniak značky Ty s trblietavými očami. Vedľa neho mám vankúš z Pepca You are loved.


Nad postieľkou sa vznáša balón, ktorý som kúpila na konci decembra keď som zistila pohlavie bábätka ešte stále drží, hoci už nie je pevný ako pred 2 mesiacmi. Vedľa neho sú zatiaľ naše svadobné fotografie, ktoré chcem zmeniť časom na iné detské obrázky, ale keďže je len mesiac po svadbe a dva do pôrodu, zatiaľ mi to vyhovuje takto.


Ešte pár slov k mantinelu a perinke, ktoré boli v sete. Obe sú obojstranné, to znamená, že okrem strany so zajačikom je na mantinele bodkovaná strana ako na obliečkach a naopak dolná strana obliečky je biela so zajačikom a nápisom Sleepy little bunny na polovici a na druhej sú zajačiky s kvetmi.


Tu je detail na perinku. Máte tak vlastne minimálne dve možnosti, ale ladiť môžete všetko do bodkovana, všetko na zajačiky alebo na kvetinky so zajačikmi, lebo tie majú ladiacu plachtu, ktorú teraz nemám použitú. Nehovoriac, že to môžete mať zmixované ako som to urobila ja. Možností je teda naozaj dosť.


Kôš na hračky so sovičkou je z H&M Home. Momentálne už síce nie je dostupný, ale podobné sa tam predávajú stále a zo sovičkovej kolekcie ešte stále niečo ostalo.


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Moderné nafukovačky do bazéna

Nákupy z Viedne - Primark, Lush, Depot,...

Konečne som sa po roku vrátila do Viedne na nákupy. Minulý rok som bola na Kärtner Strasse prvý raz vo Forever 21 a v Starbuckse a tiež som šla prvý raz metrom. Tento výlet bol rovnako špeciálny, kedže som šla prvý raz viedenskou Badner Bahn a nakupovala som v Primarku a v Lush. Všetky tieto obchody sú v zahraničí veľmi populárne, ale keby ste náhodou nevedeli, Lush je francúzska prírodná kozmetika známa svojimi  produktami do kúpeľa, Primark je jedne z najznámejších vo Veľkej Británií, Starbucks je slávna kaviareň po celom svete, ktorá už bude na konci mesiaca aj v Bratislavskom Auparku a Forever 21 je pôvodom americký módny obchod. Zrhnuté to teda máme a teraz späť k ceste. Rozhodla som sa hlavne kvôli Primarku pre Shopping City Sud vo Vosendorf južne od Viedne, do ktorej ide už spomínaná Badner Bahn. 

K nej sa možno dostať na prestup aj z hlavnej stanice, ale ja som cestovala z Petržalky a tak som sa ušetrila o jeden prestup vo Viedni. V meste som sa nestratila, ale v nákupnom cen…

Crop topové šaty pre odvážne družičky (a nevesty)

K najnovším svadobným trendom sa pridávajú spoločenské šaty z dvoch častí - avšak nie z korzetu ako kedysi ale crop topu a sukne. Je vhodnou alternatívou pre odvážne družičky či dokonca nevesty. Základom však nie je ukázať bruško či pupok, ale praktickosť, ktorú pri šatách s dlhou sukňou nemáte (toaleta). Pri crop topových šatách je na udalosť akou je svadba potrebná high-wasted sukňa, ktorá akoby s crop topom vytvárala siluetu šiat. Pre inšpiráciu pridávam zopár fotografií, pričom netreba zabudnúť, že biela je tabu - iba ak je v kombinácií s inou farbou/farbami alebo vzormi.