Preskočiť na hlavný obsah

Presvetlenie mojej fialovej spálne bielou farbou


Ešte v roku 2013 som si zariaďovala svoju izbu a predstavovala si ju v svojej obľúbenej levanduľovo - fialovej farbe a tak mi ňou teraz už môj manžel natrel podľa mojej žiadosti všetky steny. Časy sa ale menia a z viacerých dôvodov som sa rozhodla ju trošku zmeniť premaľovaním 1 alebo 2 stien. Zatiaľ mám jednu a zvažujem či aj ďalšiu, pretože strop aj šikmá stena podkrovia sú biele tiež. K presvetleniu teda prišlo a zvládla som to sama, pretože stena nebola vysoká a nemusela som liezť ani na rebrík (som v 28.týždni) ani mi neprekážal tažký nábytok - odsunula som len nočné stolíky, posteľ a zakryla som poličku.


A tu sú moje dôvody prečo si nenamaľovať celú izbu jednou farbou, ale skombinovať je napríklad s bielou, ktorá ide ku všetkému. Jedným z nich je, že už sme maľovali aj našu hosťovskú izbu tyrkysovou a použili sme ju na 2 zo 4 stien, pretože by bola izba inak dosť tmavá, čo sa mi začalo počas tehotenstva naozaj zdať aj v tejto izbe a dovtedy som vážne uvažovala ju prefarbiť len celú na bledomodrú alebo lososovú farbu len tak pre zmenu. Ďalším dôvodom je, že teraz už bývam aj s manželom a buďme k sebe úprimný, hoci si to neprizná, tak moja izba bola skôr detskou alebo dievčenskou spálňou ako pre pár. Tu s avšak dostávame k ďalšiemu bodu a tou sú kvetované tapety, ktoré buď pôjdu dole a dokúpime rovnaký nábytok alebo ich necháme do detskej izby našej dcérky, keď vyrastie. Stále sme sa úplne nerozhodli, čo a ako, pretože niekedy v lete sa chceme sťahovať do vlastného. 


A máme tu aj ďalšie dôvody, z ktorých možno spomenúť to ako mám rada interiérový dizajn a stále by som čosi prerábala alebo kupovala a nesmiem zabudnúť na to, že sa počas konca tehotenstva začnete doma celkom nudiť a vymýšľate, čo by ste mohli celý deň robiť... napríklad v mojom prípade už mám v pláne postaviť postieľku rovnako ako nové 1000 puzzle a prečítať novú knihu, ktorú som s nimi dostala na Valentína.


Nebola by som to ale ja, keby som neukázala zvyšné steny spálne a nepovedala niečo o nich. Takže keď som premýšľala nad druhou stenou izby, ktorú by som vymaľovala na bielo, bola to buď vedľajšia s oknom alebo so skriňou,  pretože tá, ktorá má na sebe galériu obrazov, neprichádzala do úvahy, lebo som s ňou stále maximálne spokojná. Keby mi mala ostať len jedna stena fialová, bola by to určite ona, pretože je najväčšou stenou v celej izbe. 


Stenu pri okne by som ale asi nemaľovala, skôr tú so skriňou, pretože pri okne je aj tak dosť presvetlená či už zvonka, oknom samotným, ale aj radiátorom. Dá sa povedať, že je to moja druhá obľúbená. Najmenej obľúbenou je tá mini s dverami, aj to iba pre ne samotné a ich hnedú farbu, ktorá mi neladí s ničím, iba ak s hnedou garnižou nad oknom. Dvere však zmeniť nemôžem, pretože na celom poschodí máme všetky rovnaké a príde by blbé meniť jednu stranu dverí, ak sa to vôbec dá. Keby boli biele, nemám čo vytknúť, ale aspoň nie sú ani čierne, pretože tú farbu by som u seba v izbe určite neprijala.


Takže to bude asi moje malé zhrnutie toho ako teraz vyzerá moja izba. Za posledné 4-5 rokov si prešla zmenami hlavne v novom nábytku a tiež jeho presúvaním (posteľ už bola na každej strane izby). V najbližšom čase do nej pribudne akurát jeden kúsok nábytku, ktorý som už dnes spomínala a tým bude postieľka pre našu malú. Môžete sa teda tešiť na článok :)

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Nákupy z Viedne - Primark, Lush, Depot,...

Konečne som sa po roku vrátila do Viedne na nákupy. Minulý rok som bola na Kärtner Strasse prvý raz vo Forever 21 a v Starbuckse a tiež som šla prvý raz metrom. Tento výlet bol rovnako špeciálny, kedže som šla prvý raz viedenskou Badner Bahn a nakupovala som v Primarku a v Lush. Všetky tieto obchody sú v zahraničí veľmi populárne, ale keby ste náhodou nevedeli, Lush je francúzska prírodná kozmetika známa svojimi  produktami do kúpeľa, Primark je jedne z najznámejších vo Veľkej Británií, Starbucks je slávna kaviareň po celom svete, ktorá už bude na konci mesiaca aj v Bratislavskom Auparku a Forever 21 je pôvodom americký módny obchod. Zrhnuté to teda máme a teraz späť k ceste. Rozhodla som sa hlavne kvôli Primarku pre Shopping City Sud vo Vosendorf južne od Viedne, do ktorej ide už spomínaná Badner Bahn. 

K nej sa možno dostať na prestup aj z hlavnej stanice, ale ja som cestovala z Petržalky a tak som sa ušetrila o jeden prestup vo Viedni. V meste som sa nestratila, ale v nákupnom cen…

Nápady na stenu v detskej izbičke z Pepca

Polička Napríklad táto obláčiková môže byť domovom pre detské knižky
Vešiačiky Moja dcérka má veľmi veľa čeleniek a mať ich len tak položené by znamenalo sa v nich nedokázať vyznať. Zavesené podľa farieb alebo vzorov však môžu byť roztriedené.
Závesné dekorácie  "Maj veľké sny maličká" alebo iný citát môže skrášliť nejednu detskú izbičku
Svetielko Tento obláčik predávajú aj v bielom a je vlastne svetielko, ktoré možno buď zavesiť, alebo ak nechcete robiť dierky do steny len položiť na poličku, v každom prípade je to riešenie pre tých, ktorí nemajú lampy na stenách len na strope či nočných stolíkoch.
Fotorámik Vaše fotky počas tehotenstva, z ultrazvuku alebo keď sa už dieťatko narodí, treba zväčniť a zavesiť do detskej izbičky na viditeľné miesto
Obraz Či už ho na stenu zavesíte alebo opäť len položíte alebo dáte do rámiku a neskôr vymeníte, obraz je jednoducho klasika.

Moderné nafukovačky do bazéna