Preskočiť na hlavný obsah

Knihy, ktoré odporúčam počas tehotenstva


1.Čakáme bábätko - táto kniha môže fungovať ako váš denník/týždenník, kde si zaznačíte, čo ste prežili počas daného týždňa tehotenstva, založíte si tam fotky či už vás alebo z ultrazvuku. Je rozdelená na jednotlivé trimestre a dočítate sa tam vždy niečo na daný týždeň ako aj ku pôrodu. Je neutrálna, preto ak čakáte dievčatko alebo chlapca, môžete si ju kúpiť v oboch prípadoch, dokonca ak ešte ani neviete čo to bude.
2.Denník nášho dieťatka - podobne ako kniha vyššie, je aj táto denníkovou formou, kde si vpisujete samy udalosti vášho dieťatka. K tehotenstvu je tu len pár informácií, ale je skôr vhodná ako darček pre tehotnú ku pôrodu. Zapisujete si tu totiž kedy sa vaše bábätko prvý raz posadilo, postavilo, prehovorilo... Tiež môžete pridať fotografie a kniha je neutrálna pre obe pohlavia bábätka.
3.Sprievodca tehotenstvom - túto knihu som už recenzovala na blogu niekedy koncom minulého roka, takže keď kliknete na jej názov, môžete si prečítať viac. Zbežne by som povedala že je z iného súdku ako spomínané prvé dve. Tu sa dozviete viac zo slovenských pôrodníc a našich lekároch, gynekológov. Kniha má aj veľa bonusov - dvd s cvikmi pre tehotné a po pôrode, tehotenský a menštruačný kalendár, vzorku tehotenskej knižky a nakoniec zľavové kupóny do obchodu Predeti.sk. Vrelo ju odporúčam, pretože som nenašla podobnú tejto nikde.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Moderné nafukovačky do bazéna

Nákupy z Viedne - Primark, Lush, Depot,...

Konečne som sa po roku vrátila do Viedne na nákupy. Minulý rok som bola na Kärtner Strasse prvý raz vo Forever 21 a v Starbuckse a tiež som šla prvý raz metrom. Tento výlet bol rovnako špeciálny, kedže som šla prvý raz viedenskou Badner Bahn a nakupovala som v Primarku a v Lush. Všetky tieto obchody sú v zahraničí veľmi populárne, ale keby ste náhodou nevedeli, Lush je francúzska prírodná kozmetika známa svojimi  produktami do kúpeľa, Primark je jedne z najznámejších vo Veľkej Británií, Starbucks je slávna kaviareň po celom svete, ktorá už bude na konci mesiaca aj v Bratislavskom Auparku a Forever 21 je pôvodom americký módny obchod. Zrhnuté to teda máme a teraz späť k ceste. Rozhodla som sa hlavne kvôli Primarku pre Shopping City Sud vo Vosendorf južne od Viedne, do ktorej ide už spomínaná Badner Bahn. 

K nej sa možno dostať na prestup aj z hlavnej stanice, ale ja som cestovala z Petržalky a tak som sa ušetrila o jeden prestup vo Viedni. V meste som sa nestratila, ale v nákupnom cen…

Crop topové šaty pre odvážne družičky (a nevesty)

K najnovším svadobným trendom sa pridávajú spoločenské šaty z dvoch častí - avšak nie z korzetu ako kedysi ale crop topu a sukne. Je vhodnou alternatívou pre odvážne družičky či dokonca nevesty. Základom však nie je ukázať bruško či pupok, ale praktickosť, ktorú pri šatách s dlhou sukňou nemáte (toaleta). Pri crop topových šatách je na udalosť akou je svadba potrebná high-wasted sukňa, ktorá akoby s crop topom vytvárala siluetu šiat. Pre inšpiráciu pridávam zopár fotografií, pričom netreba zabudnúť, že biela je tabu - iba ak je v kombinácií s inou farbou/farbami alebo vzormi.