Preskočiť na hlavný obsah

36 týždňov tehotná - bábätko má 2800g


Ktorý týždeň? 36 a 0 dní
Pribrala som/schudla som? Priberám. Vážim 67,6 kg podľa našej váhy ale podľa včerajšej poradne len 66,5kg. Bolo by to teda zhruba 12,5 kila za 8 mesiacov podľa hodnôt z poradne. Môj pás meria rovnako 104 cm.
Tehotenské alebo detské oblečenie? Len nová nočná košeľa do pôrodnice, druhá aby som mala záložnú, keď sa jedna domaže. Ale chystám sa v štvrtok do Lidlu po ďalšiu dojčenskú podprsenku a možno ešte jedny legíny, ktoré by som nosila po zvyšok tehotenstva a po pôrode, kým neschudnem, veď aj tak neskôr plánujeme ešte aspoň jedno bábätko.
Strie? áno :( na brušku aj pravom prsníku...
Spánok? ako kedy, napríklad túto noc to bolo všetko v poriadku, včerajšiu ani nie
Najlepší moment týždňa? včerajšia poradňa, keď som počula srdiečko malej na pásoch a tiež ju mohla vidieť a zároveň som bola ubezpečená, že je všetko v poriadku a malá stále správne otočená dole hlavičkou, čo už by sa nemalo do pôrodu zmeniť
Na čo mám chuť? práve nemám chuť občas vôbec na obed
Z čoho mi býva zle? nič konkrétne
Pohlavie? dievčatko
Náznaky pôrodu? nie
Symptómy? opuchnuté nohy
Pupok vonku alebo dnu? vonku
Šťastná alebo náladová? náladová, občas ide na mňa smútok, inokedy strach z pôrodu

Na čo sa teším? na dnešné stretnutie so spolužiakmi zo strednej, len naša mini skupinka
Obrúčka na prste alebo dole z prsta? posunula som ju na malíček, aby som ju mohla stále nosiť 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Moderné nafukovačky do bazéna

Nákupy z Viedne - Primark, Lush, Depot,...

Konečne som sa po roku vrátila do Viedne na nákupy. Minulý rok som bola na Kärtner Strasse prvý raz vo Forever 21 a v Starbuckse a tiež som šla prvý raz metrom. Tento výlet bol rovnako špeciálny, kedže som šla prvý raz viedenskou Badner Bahn a nakupovala som v Primarku a v Lush. Všetky tieto obchody sú v zahraničí veľmi populárne, ale keby ste náhodou nevedeli, Lush je francúzska prírodná kozmetika známa svojimi  produktami do kúpeľa, Primark je jedne z najznámejších vo Veľkej Británií, Starbucks je slávna kaviareň po celom svete, ktorá už bude na konci mesiaca aj v Bratislavskom Auparku a Forever 21 je pôvodom americký módny obchod. Zrhnuté to teda máme a teraz späť k ceste. Rozhodla som sa hlavne kvôli Primarku pre Shopping City Sud vo Vosendorf južne od Viedne, do ktorej ide už spomínaná Badner Bahn. 

K nej sa možno dostať na prestup aj z hlavnej stanice, ale ja som cestovala z Petržalky a tak som sa ušetrila o jeden prestup vo Viedni. V meste som sa nestratila, ale v nákupnom cen…

Crop topové šaty pre odvážne družičky (a nevesty)

K najnovším svadobným trendom sa pridávajú spoločenské šaty z dvoch častí - avšak nie z korzetu ako kedysi ale crop topu a sukne. Je vhodnou alternatívou pre odvážne družičky či dokonca nevesty. Základom však nie je ukázať bruško či pupok, ale praktickosť, ktorú pri šatách s dlhou sukňou nemáte (toaleta). Pri crop topových šatách je na udalosť akou je svadba potrebná high-wasted sukňa, ktorá akoby s crop topom vytvárala siluetu šiat. Pre inšpiráciu pridávam zopár fotografií, pričom netreba zabudnúť, že biela je tabu - iba ak je v kombinácií s inou farbou/farbami alebo vzormi.